


| Előadó: | AutonómiA |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Bombicz Tamás |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

A napnak már vége,
Csók időre jár!
Gyere az ölembe
Szép magyar leány!
Az én ereimben
Már bikavér folyik.
Vörös posztó nékem,
Hullámzó kebleid!
Refx2.:
Bornak s a lánynak nincsen párja!
Egyik a pohárba másik az ágyba!
Ajkam édesíti mind a kettő.
Csak tőlük lesz szebb a rút jövendő!
Bort még a kupába
Nem ittam eleget.
Egri leányka
Szeretlek tégedet!
Nézd, mi van nálam:
Félédes kéknyelű.
Neked tartogattam.
Kóstold meg nagyszerű!
Refx2.:
Bornak s a lánynak nincsen párja!
Egyik a pohárba másik az ágyba!
Ajkam édesíti mind a kettő.
Csak tőlük lesz szebb a rút jövendő!
Ne légy oly fanyarkás,
Nem vagy te furmint!
Még egy pint fordítás
S kacér leszel megint!
Csupán egy juhfarknyi
Estét adj kedvesem!
S akár a tramini
Édesítsd meg életem!
Refx2.:
Bornak s a lánynak nincsen párja!
Egyik a pohárba másik az ágyba!
Ajkam édesíti mind a kettő.
Csak tőlük lesz szebb a rút jövendő!



A nyárzáró négynapos rockházibuli 2026-ban is vár a Balaton partján: augusztus 26–29. között újra megnyitja kapuit Alsóörsön a TÁBOR Fesztivál.
A lassan két évtizede formálódó, összetéveszthetetlen hangulatú közösségi rendezvény a Pelso Kempingben várja a baráti társaságokat, motorosokat, a törzsvendégeket és a rockereket szerte az országból.
Miközben a hírek szerint a jövő nyár programjából több fesztivál is hiányozni fog, a TÁBOR továbbra is biztos pont marad: a rock- és metalrajongóknak ez adja a nyár egyik legjobban várt, igazi fesztiválélményét, jól ismert hazai és nemzetközi zenekarokkal, és hatalmas koncertekkel.
A Tábor Fesztiválon tényleg együtt vagyunk
A TÁBOR az a fesztivál, ahol a strandolás, a nappali csapatjátékok és a családbarát programok mind elérhetők a koncertek mellett.
A közösség ereje, az egy generáció óta épülő törzsgárda és a baráti, vendégszerető légkör továbbra is a fesztivál védjegye – ez az a nyaralás, ahová mindenki ugyanazért tér vissza: mert itt tényleg együtt vagyunk.
A 2026-os fesztivál időpontja már jó két hónapja ismert, és a Fanatik bérletek már el is fogytak.
Megérkezett az első fellépők listája
A névsor jól jelzi, hogy jövőre is kemény és karakteres rockhétvégére készülhetünk.
Érkezik a Tankcsapda, a Road, az Ossian, a Black-Out, a Depresszió, a Lord, a Sex Action és a Sing Sing, és ez persze csak a lista eleje még.
A további zenekarok és programok később válnak nyilvánossá, de a TÁBOR hagyományai alapján biztosra vehető, hogy ismét szuper hangulat, egész estés bulik, nagyszínpados himnuszok és sok-sok közös éneklés várja a rajongókat.
A helyszín változatlan, a hangulat változatlan, a társaság változatlan – a TÁBOR Fesztivál 2026-ban is ugyanaz a Balaton-parti házibuli lesz, amelyhez évről évre ezrek igazítják a nyár végét.