


| Előadó: | Rutkai Bori és a Specko Jedno |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Rutkai Bori |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Szervusz, te nagy büdös város!
Szervusz, te Margitsziget!
A Duna úgy mossa partod,
akár a vér a szívet.
Lüktető erek az utcák,
ahány ház, annyi szokás.
No nézd, fogtam egy taxit,
beszállunk és indulás!
Most jöttem kapóra!
Megveszem ezt a várost kilóra.
Aranytojást tojok a betonra,
és nem várok több csodát!
Nem, nem, nem.
Az utcán nénik és bácsik,
felnőttek, kis gyerekek.
Magától ötlik a kérdés:
állatok vagy istenek?
Én annyira megrémülök,
hogy összecsapom a bokám,
nem válaszolok most erre,
cincogva megyek tovább.
Most jöttem kapóra!
Megveszem ezt a várost kilóra.
Aranytojást tojok a betonra,
és nem várok több csodát!
Nem, nem, nem, nem.


Hosszú idő után újra összeállt Diaz és Mentha: megjelent a Méreg, a duó friss dala, amely a 2010-es években megismert közös munkák (Nélküled, A part) után új fejezetet nyit a történetükben.
A Méreg az elmúlt évek megpróbáltatásaira, belső vívódásaira reflektál: ugyanakkor nem csak a veszteségekről szól, hanem arról az állapotról, amikor az ember azt érzi, hogy nincs a jó úton, de ezt még magának sem meri bevallani. A belső én ilyenkor szinte ordít, hogy valami nem oké, de ezt sokszor nem halljuk meg - a refrén is erre a felismerésre reflektál.
„Sokszor vannak olyan pillanatok, amikor úgy érezzük, senki nem ért meg minket, pedig jó lenne, ha valaki mélyre látna és meglátná, mi a bajunk. Közben ezeknek a dolgoknak a nagy részét végül magunkban kell helyretennünk”
- meséli a dalról Diaz. A Méreg hangulatában melankolikus és mély, ugyanakkor fontos volt, hogy reményt is adjon: „Szerettem volna, ha azt éreznék az emberek, hogy nincsenek egyedül.”
A zene és a szöveg megírásán túl a videoklip is teljes egészében self made módon készült. A Kanári-szigeteken, Tenerifén forgatott anyagról Mentha így mesélt: „Ez egy régi történet köztünk Diazzal, mindig ott volt a levegőben, hogy egyszer újra csinálunk valamit. Most jött el az ideje”. A videót stáb nélkül forgatták le, minden külső segítség nélkül, ami tudatos döntés volt: "A videót teljes egészében mi készítettük - gyakorlatilag én forgattam az anyagot, stáb nélkül. Itthon nem találtunk olyan helyszínt, ami azt éreztük, hogy passzolt volna a dal hangulatához. Az óceán, a fekete homokos tengerpart és a Teide látványa viszont mind erősen rezonált a Méreg világával” - teszi hozzá.
A Diaz-Mentha együttműködés nem érinti sem a Wellhello, sem a Hősök működését: mindkét formáció továbbra is aktív, a Méreg egy különálló projekt eredménye.
Fotó: DiazMentha