


| Előadó: | Lakat - A titkok őrzője |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Némán teltek el az évek felettem,
Annak idején ezen csak nevettem.
Azt hittem, hogy az idő csak áll,
És nem érinthet meg a halál.
De lassan rájövök milyen rosszul éltem,
Eltemetett a múltam mire feleszméltem.
És felfogom lassan mi mennyit is ér,
Tudomásul véve, hogy kötelez a vér.
Mert a család nálam nem ért partot,
Pedig elcserélném azt a kudarcot.
Mi bennem életnek hazudja magát,
Fájdalom járja át mindegyik szavát.
De elevenné válik a szemeim előtt,
Hisz talán már a fejem is be nőtt.
És látni kezdem mit ezen nyertem,
Hinni amiben eddig nem mertem.
Érezni, amit eddig csak láttam,
Amit csak másokban csodáltam.
Most azonban ahogy magamhoz tértem,
A világ nagy dolgait azt hiszem értem.
És elhiszem, hogy az idő rajtam is fog,
Öregszem még ha, hülye is maradok.


Két év csend után újra dallal jelentkezik AKC Misi: a Haditerv klippel együtt érkezett.
A pihenés, az önfejlesztés és a háttérbe húzódás nem lassította, hanem megerősítette.
AKC Misi nevét 2019-től elég nehéz volt elkerülni.
A fiatal előadó szinte megállás nélkül adta ki dalait és koncertezett, ezt a sűrű időszakot aztán egy hosszabb szünet váltotta fel.
„Az elmúlt két évem munkával és pihenéssel telt. Korábban nem igazán volt időm átgondolni, pontosan mit szeretnék kifejezni a zenémmel, merre szeretném vinni, ezért akartam szünetet tartani. Ez az időszak önfejlesztéssel, pihenéssel, munkával és sok zenéléssel telt” – mesélte AKC Misi.
A visszatérő dal nem véletlenül a Haditerv lett
„Valami olyasmit szerettem volna közölni, hogy visszatértem, és nem is nagyon akarok elmenni” – fogalmazott, és elárulta azt is, hogy a klip az elmúlt időszakot jeleníti meg. „Ezt a két évet hivatott bemutatni a videó. Igazából csak fogtunk egy kamerát, és egy-két jelenetet leszámítva azt mutattuk meg, mivel telnek a mindennapjaink.”
És hogy mi a haditerv a Haditerv után? „Szeretném, hogy minden szempontból jobb legyen a zeném, ezen fogok dolgozni. Sok mindent akarok még megmutatni magamból, és nagyon erős belső késztetést is érzek ehhez. A motivációm nem anyagi, sikerült függetlenné tenni magamat az elmúlt években, és talán emiatt is vagyok most nyugodtabb. Nem azért zenélek, hogy pénzt keressek, hanem mert ezt akarom csinálni” – árulta el Misi.