


| Előadó: | Valahol Európában (musical) |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Nemes István |
|
Dés László |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Föld anya, Ég anya szólj, hogy melyik az a hely
Tudod, ahol nem kell félni
Föld anya, Ég anya szánd meg a gyerekedet, ó
Nem akarok többet kérni
Jókora vár, vagy palota talán
Egy pince is jó, ha kinn marad a hó
Csak egy kis helyet adj, mert közeleg a fagy meg a tél
És minden vándor fél!
Föld anya, Ég anya szólj, hogy hova megy az út
Nem akarok eltévedni
Föld anya, Ég anya, szánd meg a gyerekedet, ó
Mikor kapok végre enni
Mázsa kenyér, hogy eleget egyél
Bőr a cipő, hogy meleg az a fő
És egy szénakazal, majd szépen betakar
Ami kell, s ha megvan, ébressz fel!
Föld anya, Ég anya szólj, hogy melyik az a hely
Tudod, ahol nem kell félni
Lesz kaja, lesz hova, lesz csoda, teli a fazék
Meleget se kell majd kérni
Jókora vár, vagy palota talán
Egy pince is jó, ha kinn marad a hó
Inkább semmi se kell, csak ne kapjanak el soha már!
És lenne mindig nyár
Föld anya, Ég anya szólj, hogy hova megy az út
Nem akarok eltévedni
Föld anya, Ég anya, szánd meg a gyerekedet, ó
Mikor kapok végre enni
Mázsa kenyér, hogy eleget egyél
Bőr a cipő, hogy meleg az a fő
És egy szénakazal, majd szépen betakar
Ami kell, s ha megvan, ébressz fel!



A Máté Péter-díjas előadóművész, énekes, dobos, zeneszerző pénteken megjelent, Verhetetlen 11 című lemezén mások mellett Fenyő Miklós, Gubik Petra, Geszti Péter, a ValMar, Charlie és Rúzsa Magdi is hallható.
Tizenegy exkluzív együttműködés, egy életmű esszenciája
Szikora Róbert a magyar könnyűzene legnagyobb és feltörekvő szereplőivel énekel együtt. Az R-Go frontemberének albuma egyszerre tisztelgés a barátok, a példaképek és a kortársak előtt.
Szikora Róbert-dalszövegek itt.
Szikora Róbert tizenegy különleges duettet rögzített olyan előadókkal, akikhez személyes és zenei szálak kötik.
Több évtized után alkotott újra együtt Fenyő Miklóssal.
A Hungariában 1974-től 1982-ig, meg még utána néhány alkalommal zenéltek együtt. Az alkotói folyamat ennek eredménye az Egy furcsa pár című dal.
A Hungária együttes ünneplése 1982-ben a Sport étteremben
abból az alkalomból, hogy az együttes Rock and roll party és a
Hotel Menthol című lemeze platinalemez lett. Az ünnepségről
az MTV Zenebutik című műsora is tudósított. Jobb szélen
Szikora Róbert.
Fotó: Fortepan/Gábor Viktor
A Geszti Péterrel közösen jegyzett A világ legjobb dala (Hey John) tisztelgés a 45 éve elhunyt John Lennon előtt.
Charlie-val a Merre visz az út?, Rúzsa Magdival a Mikor az ég a földre zuhan hallható együtt.
Három évvel ezelőtt már írt közös slágert a ValMarral (ez volt az Úristen), most a Balatoni lány szerepel a duóval a projektben.
Fotó: Szikora Róbert és a ValMar
Néhány meglepő, időn és téren átívelő együttműködés is helyet kapott az anyagon
Szikora Róbert énekel saját fiatal énjével (M AI Dal I Love You, de már bocs.), valamint a néhai Zámbó Jimmyvel (Most kell, hogy nagyon szeress) is énekel a mesterséges intelligencia segítségével újraálmodott felvételeken.
A lemez bónuszfelvétele a R-Go nagy slágere, a Szeretlek is meg nem is, amelyet a modern technika igénybe vételével édesapjával, Szikora Jenővel közösen ad elő.
A Verhetetlen 11 zenei világát az előadó klasszikus csikidám életérzése és a vendégek egyéni stílusa formálja. A duettek mindegyike önálló történet, személyes üzenet és zenei kísérlet egyszerre – a pop, a rock, a líra és a spirituális ihletésű dalok közös terében.
Szikora Róbert Verhetetlen 11 című új lemeze a digitális megosztók kínálatában, valamint CD és bakelit formátumban egyaránt elérhető.
Kiemelt kép: Szikora Róbert és az R-GO hivatalos Facebook