Előadó: | Kalapács |
---|---|
Album: | Ösztön |
Megjelenés: | 2002 |
Hossz: | 3:57 |
Szövegírók: |
Kalapács József Vadon János Beloberk István Beloberk Zsolt Sárközi Lajos Weisz László |
Kalapács József Vadon János Beloberk István Beloberk Zsolt Sárközi Lajos Weisz László |
|
Kiadó: | Hammer Records |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Úgy érzed, hogy sínen vagy, érted a kor szavát
De süket és vak leszel, ha érzed a lé szagát
Részvét helyett, részvény izgat, kapaszkodni kell
Az asszony rég nem téged izzaszt, a postáson megy el
Kergesd az álmokat, hajszolj vad vágyakat
Bárkinek hiszed magad
A szerencse fia, értsd meg, nem te vagy
Refr.:
Vége a dalnak, ha valakinek sosem elég
Vége a dalnak, hiába élsz
Vége a dalnak, ha valakinek sosem elég
Vége a dalnak, nem élsz
Azt hiszed, hogy penge vagy, vágod a kor szavát
Az se bánt, ha megérzed, a pénzen vér szagát
A sikerlétra az égig ér, irány a csúcsra fel
Nem látod, hogy a kassza mögül a kaszás rád figyel
Kergess csak álmokat, vakmerő vágyakat
Túl soknak hiszed magad
Te szerencsefia, mégis kevés vagy
Refr.:
Vége a dalnak, ha valakinek sosem elég
Vége a dalnak, hiába élsz
Vége a dalnak, ha valakinek sosem elég
Vége a dalnak, nem élsz, csak félsz
Szeptember 30-án ismét a fiataloké lesz a Müpa
Az egyetemi napon a hallgatók bejárhatják az épület rejtett zugait a magyar könnyűzenei élet kiválóságai és a Müpa szakemberei által vezetett ingyenes backstage-túrákon, továbbá minikoncerteken vehetnek részt, és közelebbről is megismerhetik, hogyan működik a kulturális intézmény.
A backstage-túrák egy részén a résztvevőket ismert művészek - Beck Zoltán és Grecsó Krisztián, Co Lee, Fekete Giorgio és Mehringer Marcell - kalauzolják, akik személyes történeteiket és friss müpás élményeiket is megosztják a hallgatókkal.
A túravezető művészek nemcsak mesélnek, hanem hangszerüket is megszólaltatják
Ezáltal a diákok a történetek mellett olyan exkluzív eseményeken is részt vehetnek, mint a Mehringer akusztik, a beck@grecsó, a Co Lee x DOÓR akusztik, valamint a Carson Coma frontembere, Fekete Giorgio minikoncertje.
Mehringer akusztik is lesz
Fotó: Mehringer
A résztvevők bepillanthatnak a kulisszák mögé
A Müpa munkatársai által vezetett tematikus backstage-túrákon oda is betekintést kapnak a hallgatók, ahová a nagyközönség csak ritkán juthat be. A séták során fény derül többek között arra, hogyan népszerűsítik a Müpa évi több mint 1500 programját, szó lesz a különleges színpadtechnikai megoldásokról, kiderül, hogy hány kolléga dolgozik egy előadáson, és hogyan zajlik egy élő koncertközvetítés a Müpa videó- és hangstúdióiban. A résztvevők mindemellett megnézhetik, hogyan próbál például a Fitos Dezső Társulat vagy az Anima Musicae vonósnégyes.
Láthatják a látogatók, hogy hogyan próbál az Anima Musicae vonósnégyes
Fotó: Anima Musicae hivatalos
A leendő közgazdászok és jogászok éppúgy megtalálhatják a kedvükre valót, mint azok, akiket a szcenika, a hangstúdiók világa, vagy éppen a marketing vonz, de azok számára is bőven akadnak inspiráló pillanatok, akik még nem döntöttek a jövőjükről.
Részletek a belépés kapcsán
Az esemény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, a backstage-sétákra pedig a helyszínen lesz lehetőség jelentkezni. A gördülékeny belépéshez érvényes felsőoktatási diákigazolvány szükséges, és a hallgatókat kísérő oktatók számára szintén nyitottak a programok.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik