dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Firma: Több száz millió

Firma - Több száz millió

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Firma
Album: Keressük!
Szövegírók: Firma
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 4, összesen 14933 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Több száz millió

Több száz milló az a kár,amit a graffiti festök okoznak. 6x...


Több száz millió nem éppen megnyugtató ez a szám amit kár ...torz képei,égbekiálltó képtelenségként esztelenségként felmutató,mert ha állam bácsi begurul a tettes után kutat nem tapasztalt méretü a döbbenetes divat.
A felület ami sima legyen az kivül vagy belül minden áldozatul esik végül menthetetlenül az a kárt okoz felelötlen telefonfülke rombolok....Ájájájjájj,de miröl is van itt szó?
Firkálozó fiatalokról undoritó látvány fújjj feláll a ször az emberhátán a vandalizmus láttán.A jó firkász provokál elismerésre várván,a jó polgár reagál önbiráskodásán,nem lesz urrá ugyanis ö szabad utat kapott,a jó izlés az parancs illetve a kapocs.Minden ember aki a mocsok ellen tüntet a korrupt aljas rendör a pogárör meg büntet.De a szürke városnak szürkék a falai s a közgazdász létére elfelejti valaki,elfelejti hogy a városnak ki az igaz ura.
Vajon miért csak a firka a vandalizmus nyoma?
Mi ennek az oka?
Vajon ki ennek az oka? A társadalmi méretű nevelő szerepre, örökre oda.
Szisztematikusan mindent végig firkál,aki szint tesz a szennybe tényleg az a vandál?Vedd már észre magad neked elborult az agyad!Körülöttünk mindenhol penészbe fagyott falak.

Több száz milló az a kár,amit a graffiti festök okoznak.A graffiti sajnos a vasutnál egy olyan negativ problémákat okoz,hogy....

Harcolok minden erömet bevetem a graffitihez nekem még csak közöm se legyen! Oda vagyok teljesen az egyhangúságért, a minta példány polgárokhoz tartozom ,másért nem is nagyon vagyok oda, mint a sáros város, színehagyott nyáros hatásáért.Piszokba,betonba beolvadok én is az unalmas burokban elsorvadok mégis elfelejtettetek megkérdezni,hogy a környezetvédelem érdekében mit kéne tenni?Mert járni,látni,vélekedni,egyszerü a taktika,a festék ellen törvénykezni..Nyakig vagyunk a kakiban...
Mert itt jön a kritika,próbál gátat szabni,a kirekesztettet még ki is taszigatni,még ezt is megtiltani ez nem egyszerü feladat. Vigyázz Takács nagyon, bele ne törd a fogadat.Egy idegen módszer egy vad magatartás a jármü kell ,a vonat, meg a metróállomás.. Ez látomás vagy vízió és láss csodát illuzíó befogad egy érzelmet, nézetek szempontja. Nem gond.. megoldás..!Kinyilik a kiskapu egy újfajta felfogás.Esetröl,esetre magamnak bevallom nem csak Budapest ez egy borzalmas hatalom az áldatlan helyzetet már másképp látom, és azt hiszem megértem: GRAFFITI EGY ÁLOM!
Felbukkan a lakásban egy festékes kabát,nem mondom a fiamnak,hogy nem kell ilyen barát.Látjátok ez nem csak egy jópofa csíny a kár amit egy filctoll okoz oly kicsiny.Pannónia pannó,müvészet az élet piszok színnek annó, szinpompában élek.
Több száz millió az a kár amit,a graffiti festök okoznak.6x
A graffiti az sajnos a vasútnál, egy olyan negativ problémákat okoz.....

Firka a falon,összemázolt vagon és a firkák által okozott több száz milliós kár...

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Megjelent a magyar rock történetét bemutató képregény folytatása a ’80-as–’90-es évekről

A Magyar rocktörténet című képregény első részének megjelenése után a Petőfi Kulturális Ügynökség támogatásával a Képes Krónikák Kiadó elhozza a rockrajongóknak a folytatást a rendszerváltás előtti és az azt követő évtizedek zenei világáról, a korszak nagyjairól. A Magyar Zene Házában tartott május 7-i kötetbemutatón legendás zenészeink elevenítették meg ezt az időszakot, emellett megnyílt a Magyar rocktörténet művészeti vezetője, a fiatalon elhunyt Futaki Attila (1984-2024) életútját bemutató minikiállítás.



 

Az eseményen Demeter Szilárd, a Petőfi Kulturális Ügynökség vezérigazgatója beszédében köszönetet mondott a kiadónak, hogy felvállalta a hiánypótló kötet megjelentetésével járó munkát, és a fiatalon elhunyt Futaki Attiláról emlékezett meg. Úgy fogalmazott: „aki lapozgatja a könyvet soha ne feledje el, hogy volt egy olyan rocker, aki világhírű képregényrajzolóként beletette a lelkét ebbe a kötetbe.”



Demeter Szilárd

 

A rendezvény keretében a hazai rocktörténetről Hegyi György (Emil.Rulez) vezetésével Vincze Lilla (Napoleon Boulevard), Kalapács József (Pokolgép), Nagy Feró (Beatrice), valamint Müller Péter Sziámi (Kontroll Csoport, URH, Sziámi) beszélgetett. A kötetbemutató dedikálással, majd Nagy Feró és barátai akusztikus (unplugged) minikoncertjével ért véget.



 

A Magyar rocktörténet című képregény kiemelt célja, hogy bemutassa hazánk legnagyobb rockzenészeit és élő legendáit a magyar rockzene születésétől egészen a jelenkorig. A ’60-as, ’70-es éveket felvonultató, tavaly ősszel megjelent kötet után most itt a folytatás a ’80-as, ’90-es évek zenei ikonjaival. A képregény kreatív és egyben szórakoztató módon idézi fel a magyar rockzene emblematikus pillanatait és alakjait.




A kötet a nyolcvanas-kilencvenes évek legjelentősebb előadóit, többek közt az A. E. Bizottság, Bikini, Dinamit, VHK, Kontroll Csoport, URH, KFT CPg, Edda, Karthago, Első Emelet, Solaris, Pokolgép, Ossian, Akela, Bonanza Banzai, Quimby, Csókolom, PUF, Kispál és a Borz, Tankcsapda, Nyers, Kimnowak – és a hozzájuk kapcsolódó legendás zenészsztorikat a képregény műfajára jellemző sajátos, hol humoros-karikaturisztikus, hol realisztikusabb stílusban mutatja be.

 

A történetről


Pallaghy Karcsi, az első körben megismert közepesen tehetségtelen rockzenész feladja álmait, és beáll dolgozni a Magyar Hanglemezgyártó Vállalat és ezen keresztül a magyar popszakma urához, Erdős Péterhez. Feladata a tehetségek felkutatása és pályára állítása. Időközben úgy tűnik, viharos magánélete is révbe ér, a válás után újra megtalálja azt a nőt, akivel szívesen leélné az életét. A rendszerváltás azonban a kihasználható lehetőségek tárházát hozza, Karcsi régi barátjával önálló vállalkozásba kezd. Azonban az élet most sem kegyes hozzá, a középkorú férfiak családi, szerelmi, egészségügyi problémái őt is elérik. De a rockzene szeretete végigvonul főhősünk életén: megküzd a tehetségesnek tartott együttesekért a főnökeivel. Így – a munkáján keresztül – ellátogathatunk a leghíresebb koncerthelyszínekre, a fesztiválokra, a rockopera-bemutatókra, a búcsúkoncertekre és részesei lehetünk az új csillagok születésének.

 

Az esemény különleges alkalmat szolgáltatott arra, hogy megnyíljon a legismertebb magyar képregényrajzoló, Futaki Attila (1984-2024) életútját bemutató minikiállítás a Magyar Zene Háza könyvtárában. 


A tárlaton a nyilvánosság előtt korábbiakban be nem mutatott rajzok tekinthetőek meg Futaki Attila világszínvonalú életművéből.  Futaki képein a Spirál, Severed, Puskás és más nemzetközileg is híressé vált alkotások tűnnek fel, emellett a tárlat nyomtatásban eddig meg nem jelent rajzokkal egészül ki. 


A kiállítás május 8-tól a Magyar Zene Háza Könyvtárának nyitvatartási idejében látogatható.

 

A képregény arculatának kialakítása Futaki Attila munkái alapján jött létre, zenei téren a kötet szakmaiságáról újra Jávorszky Béla Szilárd gondoskodott, a borító tervezésében ezúttal is Cserkuti Dávid vett részt. A rajzos „rock-minilexikon” szövegét Kántor Mihály jegyzi, a képeket Haragos Péter és Felvidéki Miklós rajzolták.

 

A Magyar rocktörténet képregénysorozat megvásárolható a Libri, a Lira, a book24, valamint a kepeskronikak.hu webshopokban.

 

 

Fotók: Petőfi Kulturális Ügynökség