


| Előadó: | Friendly Enemy |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Ülsz a tévé előtt, és
Nézel ki a fejedből
Mi lehet a probléma?
Miért vagy így megzuhanva?!
Írod a naplód, és
Olvasod az újságot
Unalmas, hosszú hétköznapok
Leszarsz minden újdonságot!
Szürke az élet
Ha sablonosan éled
Bármennyit is érhet
Mondhatom, nem érted
Nem adod el,
Inkább te baszod el
Nekem is van gondom,
Lehet megse' oldom
Engem is jól átbasztak,
Mégse megyek fejjel a falnak!
Egyedül mész mindenhova,
Észreveszel a kirakatban egy
Félhullát, aki alig mászik,
Sápadt az arca és nagyon sántít.
Megse' kérdezed, hogy ki lehet ez?
Rosszul vagy, mer' magadra ismersz.
Ez az az arc, aki minden reggel
Kérdezi, hogy hogyan vagy
Ez az az arc, aki mindig kéri, hogy
Fésülködj, és moss fogat!
Átgondolod az agyadban,
Miér' nem hiszel magadban:
Elvesztettél minden reményt,
Ezér' segítek inkább én!
Szürke az élet
Ha sablonosan éled
Bármennyit is érhet
Mondhatom, nem érted
Nem adod el,
Inkább te baszod el
Nekem is van gondom,
Lehet megse' oldom
Engem is jól átbasztak,
Mégse megyek fejjel a falnak!



2026. szeptember 18. és 20. között ismét megtelik élettel Európa mértani közepe: Tállyán újra találkozik zene, bor, természet és közösség a Kerekdomb Fesztiválon, a feledhetetlen hangulatot pedig a legújabb nevek is garantálják.
Az ősznyitó, nyárbúcsú összművészeti borünnep évről évre bebizonyítja, hogy a fesztiválszezon nem ér véget augusztusban. A 2025-ös, minden eddiginél sikeresebb kiadás után a szervezők már 11. alkalommal fogják ötvözni az ősz színeit a fesztiválok hangulatával, mással összehasonlíthatatlan élményt teremtve ezzel.
Meghitt pillanatok és igazi fesztiválos mulatozás
A korábban bejelentett Parno Graszt és a Bohemian Betyars mellé most egy egész sor újabb fellépő csatlakozott, hogy felpezsdítsék a Tokaji borvidéket.
A valódi fesztiválkedvenc Blahalouisiana lebegős indie-pop világa és a Ferenczi György és a Rackajam páratlan, bluesból építkező zenéje is biztosan megmozgatja majd a közönséget.
A világzene szerelmeseit a Cimbaliband Trio virtuóz játéka és a Kale Lulugyi autentikus cigány folkja repíti majd el, míg a Shakar Trio különleges ritmusokkal és egyedi jazz hangzással érkezik a dűlők közé.
Aki az intimebb pillanatokat keresi, annak a Lázár Tesók világa, Szepesi Mátyás (Konyha) egyszálgitár műsora vagy Boggie: Amour Parisien című estjének francia sanzonjai nyújtanak felejthetetlen élményt. A költészet és zene határmezsgyéjén mozog Kollár-Klemencz László dalköltő estje, de a Myrtus és Bodor Áron: A csendesebb részem produkciója is garantálja a mélyebb lelki feltöltődést a borospincék hűvösében.
A fesztivál védjegyének számító dűlőtúrák, a kimaradhatatlan borútlevél és a családi programok mellett idén is irodalomi és a színházi programok teszik majd teljessé a hétvégi kikapcsolódást. Az ősz és a nyár legszebb pillanatainak egybefésülése idén sem maradhat el, így mindenki vésse be a naptárba: szeptember 18. és 20. között irány Tállya és a Kerekdomb Fesztivál.