dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Ádok Zoli: Kődzsungel

Ádok Zoli - Kődzsungel

off off off off off
Tánclépés
Előadó: Ádok Zoli
Album: Tánclépés
Megjelenés: 2008
Hossz: Keressük!
Szövegírók: Jánosi
Lombos Márton (Lombos Úr)
Zeneszerzők: Szabó Zoltán (Szabó Zé)
Kiadó: Magneoton
Stílus: pop, europop
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 5456 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Kődzsungel

Egy nagy kődzsungel... még nap nem múlt el,
Hogy meg ne éljem édes izgalmát.

A rózsaszín esték, és a neonfények rég
Oda visznek el, hol megtalálom az Éden almáját.

Nevet a telihold az ég tetején...
Vele nevetünk... csak Ő, Te meg Én!
Valahogy szeretem, hogy ilyen eleven a nagy kődzsungel.
Forró betonon, együtt szabadon...
Messze valahol furcsa zene szól.
Attól szeretem, hogy ilyen eleven a nagy kődzsungel.

Egy óra húsz... a gömb hold úgy húz.
Egy sárga taxi áll a ház elé.

Mint egy szellem, úgy figyel. Már érzem, mennünk kell
El az ismeretlen ismerős éjszakák felé.

Nevet a telihold az ég tetején...

Az égre nyújtom két kezem.
Élvezem, hogy létezem!
Hallgass és láss!

Nevet a telihold az ég tetején...

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Valentin-napra megérkezett az új Geszti–Péterfy dal

Valentin-napra jelent meg Geszti Péter és Péterfy Bori új közös dala, a Csak te meg én, amely a tavalyi sikerszám, a Beléd szerettem, ez van történetének folytatása. 







A közönség most új fejezetet kap: a klipben a két előadó „összeházasodik”, a történet pedig ironikus, játékos formában mesél tovább a szerelemről, hűségről és a hosszú távú kapcsolatok realitásáról.

 

Diszkó a javából – mai csavarral


Ahogy a szilveszterkor megjelent Mindenki legyen rohadt gazdag! a funky hőskorából merített inspirációt, úgy a Csak te meg én is a hetvenes–nyolcvanas évek diszkóvilágát idézi, friss, mai hangzással. 


Lépegetős basszus, táncos groove, fülbemászó refrén, vonósok és fúvósok adják az alapot, miközben a dalszöveg tipikus Geszti-fordulatokkal reflektál a mai randikultúrára és generációs különbségekre. 




A dal egyszerre romantikus és önironikus


„Megyek hozzád. Hozzám mész. Nyugi, csak az első 20 év a nehéz!” – hangzik el a refrén környékén, miközben az Instagramon felbukkanó fiatal udvarlók és a hűség kérdése is játékos formában kerül terítékre.



 

Új klip – új fejezet


A klip egy esküvő történetét meséli el, ugyanazzal a humorral és vizuális önreflexióval, amely az előző videót is jellemezte. A menyasszony ezúttal sem eladó – és aki szemet vet rá, az könnyen „kivonódhat a forgalomból”. A történet természetesen happy enddel zárul. A szerzői és alkotói csapat ugyanaz, amely a Beléd szerettem, ez van esetében is dolgozott – a cél pedig egy különleges, folytatásos sorozat megteremtése a hazai popzenében.



 

Péterfy Bori az MVM Dome-ban is színpadra lép


A Csak te meg én Geszti készülő Poptimista című albumának második dala, és élőben is elhangzik majd 2027. január 30-án az MVM Dome színpadán, a nagyszabású POPTIMISTA koncert-show keretében. Péterfy Bori a meghívott vendégek között érkezik a Dome-ba, így a közönség a közös slágereket arénaméretű látványvilágban, élő hangszereléssel élheti át.


 

Fotók: Péterfy Bori x Geszti Péter

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Zeneszöveg kvíz

Adományozás