dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Váradi Roma Café: Mert neked, ha más kell

Váradi Roma Café - Mert neked, ha más kell

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Váradi Roma Café
Album: Keressük!
Szövegírók: Váradi Gyula
Váradi Róbert
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 12611 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Mert neked, ha más kell

Vártam,
Hogy majd felhívsz bátran
És elmondod,
Hogy már tudod, tévedtél,
Nem tudsz mással boldog lenni,
Hiába próbálsz, nem tudsz elfeledni.
Elvagy,
Ott is, ahol most vagy,
De már rég megbántad
És visszajönnél,
Mint egy madár,
Csak Te szárnyak nélkül képes lennél,
Hozzám repülnél.
Mert neked más nem kell-
Elmondtad egy jó párszor, emlékszel...
"Mert néked rendelt az élet!"-
Mondtad és én elhittem,
Hogy "Neked rendelt az élet!"-
Mondtad és én elhittem.
Most, hogy elmúlt egy pár hónap,
Tudom nem volt ez sem más,
Csak tévedés,
Mert az, ki úgy szeret,
Nem tud távol lenni ilyen hosszú ideig.
Maradj most mát ott, ahol vagy,
Legyél boldog azzal,
Kivel éppen élsz
És, ha nincs még olyan,
Kivel élni tudnál,
Ne feledd, van még remény.
Mert neked, ha más kell,
Nem szerettél úgy -bár mondtad- engem
És így nézve a dolgot:
Hát miért fájnál még nekem?
És így nézve a dolgot:
Hát miért fájnál még nekem?

Mert neked, ha más kell,
Nem szerettél úgy -bár mondtad- engem
És így nézve a dolgot:
Hát miért fájnál még nekem?
És így nézve a dolgot:
Hát miért fájnál még?

Hát miért fájnál még?
Hát miért fájnál még?
Hát miért fájnál még nekem?


előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Álomutazó az Erkelben: álmok, sztárok, innováció decembertől a színpadon

A 2017-ben nagy sikerrel bemutatott Álomutazó című családi mesemusical a megújult Erkel Színház repertoárjában tér vissza idén decemberben, a szereplők közt pedig újra láthatjuk Szabó Győzőt és Stohl Andrást, továbbá ezúttal is ismert sztárok lépnek színpadra a darabban, mint – 


mások mellett - Nagy Sándor, Serbán Attila, Vágó Bernadett, Csonka András, Auksz Éva, Vágó Zsuzsi, illetve Puskás-Dallos Bogi és Puskás-Dallos Péter.

 

Egy nem is olyan távoli jövőben, amikor csak a hatékonyság számít, a legnagyobb bűn, ha az időnket az álmodozásra vesztegetjük. Az Álomutazó hősei most visszatérnek, hogy egy lenyűgöző kalandra hívjanak mindenkit, melyben a varázslat és a szeretet összefonódik, és a legrejtettebb kívánságok is valóra válhatnak. 


A történet egy olyan világban játszódik, ahol nincsenek álmok


A történet főhőse, Tomi egy olyan világban él, ahol nincs mézes tej, pihe-puha ágynemű, se alvósállat. De legfőképpen álmok nincsenek. Hatékonyan működik viszont Tomi sztártudós apukájának találmánya


az „agyturbó”, ami már rég elfeledtette az emberiséggel a meghitt együttlétet, a pihenést, az alvást és az álmokat. 


Tomi és barátja, a Bárány azonban akcióba lendülnek, hogy bebizonyítsák: az alvás és az álmok igenis fontosak, és hogy a rémálmoktól sem kell félni.



 

A mesemusicalt Vinnai András írta, a dalok szövegét Orbán Tamás, zenéjét Rakonczai Viktor jegyzi. A darabot – csakúgy, mint az ősbemutatót – az Erkel Színházban Juronics Tamás állítja színpadra rendezőként és koreográfusként is egyaránt.

 

A szereposztást bejelentő film a mesterséges intelligencia segítségével készült


Ilyet színház eddig még soha nem tett, így az Erkel Színház ezzel is úttörő szerepet vállal a színházi innováció történetében. A választás nem csupán technológiai újítás, hanem szimbolikus gesztus is, tökéletesen illeszkedik az Álomutazó világához, ahol a mesterséges intelligencia uralja az élet minden pillanatát, és még a pislogás is hatékonyságellenes bűntettnek számít.


- Megadtuk magunkat ennek a kortárs trendnek – ahogy a történet világában is központi szerepet kap az AI, úgy mi is fontosnak tartottuk, hogy a bejelentést ezzel az eszközzel valósítsuk meg. Soha egyetlen színház sem jelentette még be a szereposztását AI által készült filmen keresztül, így most az Erkel ismét egyedi és úttörő megoldással lepte meg a közönséget - hangsúlyozta Szente Vajk.

 

 

Bemutató: 2025. december 19.

Szereposztás:

Bárány: Szabó Győző, Serbán Attila

Apa: Stohl András, Nagy Sándor

Anya: Vágó Bernadett

Nagyokos: Csonka András

Cosinus: Auksz Éva

Álomkészítő Rém: Kecskés Timi

Álomkészítő Idill: Vágó Zsuzsi

Álomkészítő Vigyor: Péntek Fanni

Reklám Marcsi: Puskás-Dallos Bogi

Reklám Marci: Puskás-Dallos Péter


Fotó: Erkel Színház

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás