


| Előadó: | Heaven Street Seven |
|---|---|
| Album: | Jazz |
| Megjelenés: | 2008 |
| Hossz: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Szűcs Krisztián Szűcs B. Krisztian |
|
Orbán Gyula Szűcs Krisztián Németh Róbert Ábrahám Zsolt Takács Zoltán (HS7) |
|
| Kiadó: | Warner |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

A listán második a nője mellett
Csak az lehettem, csak dísznek kellett
A dívás képem nem is pont az enyém
Csak egy ilyen jellegű.
Azt mondta segít nekem majd a matekban
Mert eddig ostoba módszerrel tanultam
Akin te segítesz - gondoltam neki
Azon már nem segít semmi.
Miss Budapesttel a híd alatt
Valamit fogott, de nem halat
Ha neki jó, nekem is.
Szia, hogy vagy? Boldog állat.
Milyen szép rend van itt nálad
Itt egy mikró, ott egy bábu.
Ha nyomod a mellét, azt mondja "áj láv jú".
Előtte jéghegyek olvadtak kiskutyává
Csak egy dolgot nem bírt, a kötöttséget
De most nézd, hogy kapkod a lufik után
Szolidan durran az utolsó.
A listán második a nője mellett
Csak az lehettem, aki arra kellett.
De már rúd mellett táncol az első nő
Ez lesz ám az esküvő.
Tapogatózik a híd alatt
De ott csak egy szakmunkás maradt
Ha neki jó, nekem a legjobb.
Szia, hogy vagy? Boldog állat.
Milyen szép rend van itt nálad
Itt egy mikró, ott egy bábu.
Ha nyomod a mellét, azt mondja "áj láv jú".
Szia, hogy vagy? Boldog állat.
Milyen szép rend van itt nálad
Itt egy tévé, ott egy másik
És a bábu halkan furulyázik.
Szia, hogy vagy?
Boldog állat.
Milyen szép rend van itt nálad
Itt egy mikró, ott egy bábu.
Ha nyomod a mellét, azt mondja "áj láv jú".
Szia, hogy vagy? Boldog állat.
Milyen szép rend van itt nálad
Itt egy tévé, ott egy másik
De már senki sem furulyázik.



Szó sincs retróról, de mindenképpen hangos időutazás a kétezres évek hazai könnyű-rock alapvetéseit egy színpadon látni.
A populárisabb Zanzibar nemrég múlt 25 éves, a vérbeli rock ’n roll brigád, vagyis a felvidéki Rómeó Vérzik pedig kereken három évtizedet ünnepelt novemberben. És bár a starttól mindkét csapat esetében évtizedek teltek el, tagok távoztak és érkeztek, gitárok törtek, meg aranylemezekkel telt meg a fal, egy valami nem változott: a zenéjük őszintesége.
- Nem vagyok az a típus, aki a múltba réved és azon töri a fejét, mit rontott el.. Soha nem függtünk senkitől, és ez adott nekünk igazi szabadságot
- mondta a Rockstar Magazinnak a Rómeó Vérzik frontembere, Koppány, amikor arról kérdezték, lenne-e olyan 30 év távlatából, amit mai fejjel másképpen csinálna.
Persze ha szabadságról meg hitelességről van szó, ahhoz Terecskei Ritáéknak is lesz pár szava, hiszen hiába változtak az idők az alakulásuk óta, ők az elmúlt – már több mint - negyed században kitartottak amellett az őszinte rockvonal mellett, amivel 1999 januárjában legendásan útnak indultak, hogy
olyan slágerek adjanak a hazai könnyűzenének, mint az Igazi nevem, vagy az Ádám keresi Évát és a Szerelemről szó sem volt.
Nem csak nosztalgia várható, hanem ugrálós-éneklős rockbuli is készül
Már csak azért is, mert a Rómeó Vérzik Koppánya kis kényszerpihenője után az Akvárium színpadán tér vissza a fővárosba, hogy még az eddiginél is nagyobb energiával csapjon a húrok közé, legalább annyira pörgős nótákkal, mint
Az Ördög, az Isten, az Élet és a Halál, a Keleti rock és roll, a Kiskakas pedig pláne, hogy nem maradhat le a setlist-ről.
A két zenekar amúgy még sosem turnézott együtt, úgyhogy ez a mostani, március 7-i koncert igazi hazai rocktörténeti különlegességnek számít majd.