


| Előadó: | Aurora |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Pusztai Zoltán Víg László Pozsgai János |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

valami szélesvásznú film
a gyilkos vérprofi
szemtanú nincs rá
hogy szitává
hogyan lyukaszt ki
farkasszemet néz
egy áldozati bárány és
villan a penge
és vérig sebezve
itt minden szó kevés
hány perc van hátra
mennyi maradt még
az égbolt koromsötét
a törvény se téged véd
az éjszaka vakablaka
ma pont olyan
akár egy rossz emlék
a jéghideg szélben hazafelé
télen a jégen
már nem vagyok én se
biztos benne
hogy a holnapi napot
megérem
hány perc van hátra
mennyi maradt még
valami szélesvásznú film
jó és rossz szerep
ennyi csak az életem
válaszra várva kérdezem
ki tesz hidegre ki lesz az
mért én mért te
mi baj velünk
mért tapad a vérünk
rablók gyilkosok kezére
hány perc maradt az ég alatt
még hány perc még hány nap
meddig tart ez a pillanat



A nyárzáró négynapos rockházibuli 2026-ban is vár a Balaton partján: augusztus 26–29. között újra megnyitja kapuit Alsóörsön a TÁBOR Fesztivál.
A lassan két évtizede formálódó, összetéveszthetetlen hangulatú közösségi rendezvény a Pelso Kempingben várja a baráti társaságokat, motorosokat, a törzsvendégeket és a rockereket szerte az országból.
Miközben a hírek szerint a jövő nyár programjából több fesztivál is hiányozni fog, a TÁBOR továbbra is biztos pont marad: a rock- és metalrajongóknak ez adja a nyár egyik legjobban várt, igazi fesztiválélményét, jól ismert hazai és nemzetközi zenekarokkal, és hatalmas koncertekkel.
A Tábor Fesztiválon tényleg együtt vagyunk
A TÁBOR az a fesztivál, ahol a strandolás, a nappali csapatjátékok és a családbarát programok mind elérhetők a koncertek mellett.
A közösség ereje, az egy generáció óta épülő törzsgárda és a baráti, vendégszerető légkör továbbra is a fesztivál védjegye – ez az a nyaralás, ahová mindenki ugyanazért tér vissza: mert itt tényleg együtt vagyunk.
A 2026-os fesztivál időpontja már jó két hónapja ismert, és a Fanatik bérletek már el is fogytak.
Megérkezett az első fellépők listája
A névsor jól jelzi, hogy jövőre is kemény és karakteres rockhétvégére készülhetünk.
Érkezik a Tankcsapda, a Road, az Ossian, a Black-Out, a Depresszió, a Lord, a Sex Action és a Sing Sing, és ez persze csak a lista eleje még.
A további zenekarok és programok később válnak nyilvánossá, de a TÁBOR hagyományai alapján biztosra vehető, hogy ismét szuper hangulat, egész estés bulik, nagyszínpados himnuszok és sok-sok közös éneklés várja a rajongókat.
A helyszín változatlan, a hangulat változatlan, a társaság változatlan – a TÁBOR Fesztivál 2026-ban is ugyanaz a Balaton-parti házibuli lesz, amelyhez évről évre ezrek igazítják a nyár végét.