Előadó: | Titkolt Ellenállás |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Kima Norbert Szűcs Márton |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Dicső győzelmekről mesélek most neked
Ha te is Magyar vagy pezsdüljön a véred.
Honvéd seregekről,kiömlött hős vérről,
Magyar huszárokról,néhány fővezérről.
Dörögtek az ágyúk,7 nap vízaknánál,
Majd Bem József győzött a Piski csatánál.
Megannyi fordulat,győztes-vesztes csata
Fergeteges roham Szeben diadala.
Fényes szelek fújják a lobogót,
Huszárok járják a toborzót.
Messze földön a hír járja,
A Magyarnak nincsen párja.
Ágyú tűzétől félt az osztrák,orosz,
Mert jelszava ez volt:Pusztuljon a gonosz!
Győztesen hagyott el sok-sok csatateret,
Mert csodákat művelt az erdélyi hadsereg.
Damjanich János,ki félelmet nem ismer,
Aki szerb létére küzdött magyar hittel,
Előbb a Bácskából kiverte a rácot,
Később elfoglalta Szolnokot és Vácot.
Fényes szelek fújják a lobogót,
Huszárok járják a toborzót.
Messze földön a hír járja,
A Magyarnak nincsen párja.
Csatakiáltással,hatalmas robajjal
Harcba indul a harmadik zászlóalj.
Ezt a rohamot már az ellenség is bánja,
Elől megy Damjanich,a hadak oroszlánja.
Fejvesztve rohannak az orosz dzsidások,
Kergetik őket a vörös sipkások
Űzik-hajtják őket nyomukban loholva
Oda,hová valók a kénköves pokolba.
Fényes szelek fújják a lobogót,
Huszárok járják a toborzót.
Messze földön a hír járja,
A Magyarnak nincsen párja.
„Tovább állsz, én meg csak állok, megtanulok boldog lenni nélküled”
Lil Frakk új dallal és régóta első klipjével jelentkezik, melyek nemcsak a közelgő nagylemezét vezetik fel, de visszacsatolnak a tavasszal megjelent stúdióalbum önterápiás korszakára. A „Melegítő” című track szól mindarról, mi marad a Happy End harmadnapján, azaz egy kapcsolat után, és hogyan lehet továbblépni, amikor még semmi sincs rendben.
A ’Harmadnap’ című érkező LP a ’A Happy End Után Is Van Másnap’ lemez közvetlen folytatása vagy, ahogy Frakk mondja: „B-oldala”.
- Ezt a dalt akkor írtam, amikor elköltöztem a 16. kerületi lakásomból és újból talpra álltam, egyedül, ezt már az új helyen raktam össze. Az új lemez továbbviszi azt a processzálós, traumafeldolgozós vonalat
- fogalmaz Lil Frakk.
A „Melegítő” ebből az ívből hozza a legfrissebb pillanatot
Lassan hömpölygő pop-rap, szívszorító nyitottsággal és meglepően fülbemászó refrénnel. Szövegeiben Frakk ismét tűpontosan találja el a generációja által átélt, de kimondatlan érzéseket:
„Tovább állsz, én meg csak állok, megtanulok boldog lenni nélküled" - hangzik el a dalban, amitől egyszerre ráz ki a hideg és csorog le a nyárvégi melegítőn a késő szeptemberi eső.
A „Melegítő” vizuálisan is erős
Frakk hosszú idő után új videóklippel jelentkezik, amely a dal megjelenésével egy időben érkezik. A klip visszafogott, érzelmes, és egyetlen női szereplő köré épül.
Lil Frakk mára a magyar alternatív hiphop egyik legtudatosabb alkotója
A 2019-es indulás óta végigjárta a punchline-os önirónia, a klubhős lét, majd az önismereti önfeltárás útját. A „Honnan a név” után megjelent ’Innen a név’ lemez korszakzárás volt, ’A Happy End Után Is Van Másnap’ viszont már egy terápiás napló. A WaTa, Kapitány Máté és DOÓR produceri támogatásával készült anyag több mint egymillió lejátszást generált öt hónap alatt, olyan vendégekkel, mint bongor, Filo, Mehringer vagy Lusta Geri.
Lil Frakk zeneileg sosem volt ennyire sokszínű
Pop, trap, drum and bass, house, rock – amiben működik a sztori, ott megszólal. Frakk ráadásul nemcsak előadóként, de házigazdaként is aktív: szeptember 14-én indult a Sávlekötő Backstage, ahol minden héten más előadó koncertjébe és másnapjába kíséri el a nézőket.
Fotók: Lil Frakk hivatalos