dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Ágnes Vanilla: Titkaid (Ne Higgy Nekem)

Ágnes Vanilla - Titkaid (Ne Higgy Nekem)

on on on on on
Album: nincs kép
Előadó: Ágnes Vanilla
Album: Keressük!
Szövegírók: Berencsi Attila
Zeneszerzők: Dés László
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Miről szól a(z) 'Titkaid (Ne Higgy Nekem)' dalszöveg ?
A szöveg arról szól, hogy fontos hallgatni a szívünk szavára, és hűségesnek maradni ahhoz, akit szeretünk. Az élet nehézségei között küzdünk, ahol a világ szinte fullasztó és időnként elviselhetetlen lehet. Az érzések, mint a félelem, a csalódás és a reménytelenség, mind jelen vannak. A szöveg arra figyelmeztet, hogy vigyázzunk a szavainkra, mert könnyen megbánthatnak másokat. Szembenézve a saját halandóságunkkal, minden nap újra megpróbáljuk megtalálni a szépséget a világban, annak ellenére, hogy gyakran giccsesnek tűnik.
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 1, összesen 65495 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Titkaid (Ne Higgy Nekem)

(Hallgass szíved szavára,
S mindent utána tégy!
Szeress, kit szerethetsz,
Csak hűtlen sose légy!)

Hosszú napok, hosszú éjszakák
Haldoklanak a lelki katonák
Előre tudtam, öledbe hulltam

Savanyú bűz marja a szemem,
Besarazott hamburgereken,
félve lépek...nyomasztó évek

Titkaid, oly mélyen altatod már rég
Nem tudom, hogy van hogy nem untad meg még.
Gyermekek, törjetek minden álmot szét!
A semmire a semmi az nem lehet mentség

Valami van, nem megy az idő
Szökik a gáz, fogy a levegő
Félre nézek, vakít a fényed

Porig aláz, kiborít engem
Idegileg ez a szerelem
Semmi nem kell
Könyörgöm menj el!

Elmegyek, ennyi és nem több
így volt szép
Kedvesem, veszteni nem tudsz most sem még
Ritka perc, szóra sem érdemes a szó
Meglehet tegnaptól egyszer sem volt jó

A szavak nagyon vigyázz, eltalálhatnak
Burokba nem szültek még
senkit halhatatlannak
Ahogy azt megszoktad már, újra mindennap
Tárul a szemed elé
egy giccses képeslap

Ne-ne-ne-ne
Ne higgy nekem, én rosszat akarok
Szerelmeim ugyanolyanok
Minden héten, veled az élen

A-a-a-a-a-a
Töröld belém, ha izzad a kezed
Örökre szűz szervezetedet rég nem bírom
Te légy a sírom!

Titkaid, oly mélyen altatod már rég
Nem tudom, hogy van hogy nem untad meg még.
Gyermekek, törjetek minden álmot szét!
A semmire a semmi az nem lehet mentség

A szavak nagyon vigyázz, eltalálhatnak
Burokba nem szültek még
senkit halhatatlannak
Ahogy azt megszoktad már, újra mindennap
Tárul a szemed elé
egy giccses képeslap


(Ne higgy nekem 13X)

A szavak nagyon vigyázz, eltalálhatnak
Burokba nem szültek még,
de te halhatatlan vagy.
Ahogy azt megszoktad már, újra mindennap
Tárul a szemed elé
egy giccses képeslap

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Harcsa Veronika új lemezét audiovizuális előadáson mutatja be a Müpában

Harcsa Veronika Flow By című albuma, amely egyszerre zenei és vizuális kísérlet, Vancsó Zoltán fotós slideshow-jával december 1-jén debütál a Müpa Fesztivál Színházában. 





Az új zenei projekt a közönség és az előadó közötti határokat kívánja feloldani

 

A dalok karaktereihez olyan képi narratívák születtek, amelyek rejtett szálakon kísérik és egészítik ki a hallottakat. Az InterAction című esten az énekes Nora Thiele német ütőhangszeressel és a Soharóza kórussal lép színpadra.


Az előadóhoz kapcsolódó dalszövegek itt.

 

Harcsa Veronika tudatosan fordult az interaktív, közösségi élményt teremtő zene felé


Régóta vezet workshopokat, 2024-ben pedig a Pécsi Tudományegyetem zeneterápia szakán szerzett diplomát. Új albuma, a Flow By ennek a szemléletnek a folytatása.

 

A szerzemények úgy születtek, hogy az élő előadás során a közönség aktív részese lehessen a zene formálásának: a taps, a hangadás, a ritmikus gesztusok mind a közös flow-élmény részévé válnak.

 

- A dalokat úgy írtam, hogy belekomponáltam a közönség jelenlétét. Élőben erre épül minden, az viszont további ötletelést igényelt, hogy lemezként hogyan fog működni mindez. 


A koncepcióba belevettem a Soharóza kórust, amely híres kísérletező kedvéről. A lemezen ők teremtik meg a közösségi hangzást


és a Müpa-beli koncerten is jelen lesznek, hogy a közönség közé vegyülve erősítsék a hangadást - fogalmazott Harcsa Veronika.



Fotó: Harcsa Veronika Facebook oldala

 

A lemezen és a koncerten közreműködő Nora Thiele német ütőhangszeres zeneszerzővel és hangszerépítővel az énekes berlini évei alatt ismerkedett meg. Thiele világzenei ihletésű hangszereivel, frame drum- és ritmuskísérleteivel különleges textúrát ad a hangzásnak.

 

Vancsó Zoltán 2005-ben fedezte fel, majd az elmúlt években művészi szintre emelte a zenével kísért fotó slideshow műfaját. Több száz rövid és csaknem egy tucat egész estés fotófilmet hozott létre, számos alkotása moziban is látható volt.

 

- Látom a zenét és hallom a képet, érzem e két világ összefonódásának lehetőségét. Ez a műfaj lehetőséget kínál több tucat fotó összefűzésére, ahol a szerkesztés önálló és rendkívül kreatív folyamattá válik. 


A képek közötti áttűnések dramaturgiai és esztétikai szerepe, valamint a zenei kíséret hozzájárul ahhoz, hogy a vizuális élmény komplexebbé és átélhetőbbé váljon.


A lemez hangulatához 2017-ig nyúltam vissza az archívumomban, hogy korábban nem publikált képekkel dolgozhassak. Nem konkrét történeteket mesélnek el, hanem a zene tudatalattijába vezetik el a nyitott nézőt - részletezte az alkotó.

 

A rendhagyó koncepcióból születő lemez egyedi online megjelenést kívánt

 

- Ma már nagyon kevesen hallgatnak meg elejétől a végéig egy lemezt, de bízom benne, hogy ez az album a vizuális élmény miatt kivétel lesz. Éppen olyan hosszú, mint egy sorozat epizódja - tette hozzá Harcsa Veronika.


Kiemelt kép: Harcsa Veronika Facebook oldala

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás