Előadó: | Káderek |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Hajós Tamás ölyüs Roland ölyüs Viktor Woynárovich Tamás Bernáth Sámuel |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
hozzon szép napot minden hajnal!
hozzon békét a napsugarakkal!
munkába indul rengeteg ember
a föld meg csak forog tovább
az élet csak pörög tovább, a dalomat játszom egy életen át!
a föld meg csak forog tovább...
munkám van, de nincsen pénzem
hol vesztem el, nem emlékszem
nem is nagyon kedvelem a nosztalgiát
de sok dolog, mit nem felejtek
jó barátok, nagy szerelmek
néha bizony szűk nekem az egész világ
le a térre, fel a hegyre!
onnan nézzünk együtt majd budapestre!
mennyi autó! mennyi ember!
minden reggel itt ébredjek fel!
a föld meg csak forog, én játszom egy életen át
a szél vigye innen az összes dalom tovább!
A Nemzeti Filmintézet gyártási támogatásával folytatódhat a Hogyan tudnék élni nélküled? című zenés vígjáték Törőcsik Franciska és Ember Márk főszereplésével.
Demjén Ferenc-dalszövegek itt.
A Hogyan tudnék élni nélküled? 2 (munkacím: Mindig ugyanúgy) című film gyártására 1,3 milliárd forint támogatást szavazott meg az NFI Filmszakmai Döntőbizottsága.
A Hogyan tudnék élni nélküled? 2. története az első rész folytatása lesz, ami pár évvel később játszódik. A film forgatása augusztusban kezdődik és várhatóan 2026-ban kerül majd a mozikba.
A Kirády Attila producer vezetésévél Goda Krisztina és Kormos Anett forgatókönyvéből, ezúttal Dyga Zsombor rendezésében készülő filmben Törőcsik Franciska és Ember Márk mellett Márkus Luca, Marics Peti, Kovács Harmat, Kirády Marcell, Trill Beatrix lesz látható a legjobb Demjén-slágerek kíséretében.
A Hogyan tudnék élni nélküled? minden nézettségi rekordot megdöntött
31 hete van műsoron, és a rendszerváltás utáni legnézettebb magyar film lett a hazai mozikban.
A nézettség rekord mellé bevétel rekord is társult: csak a magyarországi mozijegyeladásból befolyt bevétel eddig több mint 2 milliárd forint volt.
A film külföldi moziforgalmazásban is látható, és hátra vannak még a tévé- és streamingbevételek.
Az 1994-ben játszódó film egy felejthetetlen nyári balatoni történetet mesél el, a film zenéjéről Demjén Ferenc csapata - Menyhárt János zenei producer, Subecz Tamás zenei rendező és Rózsa István, a Demjén menedzsment vezetője - gondoskodott.
Fotók: InterCom