


| Előadó: | Pál Utcai Fiúk |
|---|---|
| Album: | Legelő |
| Megjelenés: | 2008 |
| Hossz: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Leskovics Gábor |
|
Molnár Balázs |
|
| Kiadó: | 1G Records |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Azt hittem, kiapadt már a forrás,
Álom marad a hajózás
mind, ami számított volna
nincs se szél, se vitorla
Azt hittem, nincs fegyver a harchoz
bátorság a kalandhoz,
nem jut idő magamra,
senki nem tölt bort a poharamba.
Én egyszerűen nem tudom,
mitől változott meg minden.
Nekem minden sikerült.
Nem sírok mert én akartam
érdemeltem, amit kaptam
minden a helyére került.
Azt hittem, régen átment a
kedves az utcán, hogy nem leszek
soha szerelmes most már
Nincsen időm semmi másra
Csak a pisztoly csövét nyomni a számba.
Csak bekötött szemmel állni a falhoz,
csak imádkozni az őrangyalomhoz
mondani, hogy persze, meg hátha
lesz még idő a holnaputánra
És mindig a rossz sor végére állni
egy régen elment buszra várni
enni aludni és nézni az égre
és könyörögni, hogy legyen vége már.
Én egyszerűen nem tudom,
hogy mitől változott meg minden,
de nekem minden sikerült.
Nem sírok mert én akartam
érdemeltem, amit kaptam
minden a helyére került
Akartam, hogy véget érjen,
túl sok volt már a jóból.
Nekem minden sikerült.
19-re lapot kérek,
nem blöffölök, és nem is félek
a végén minden kiderül.



A következő hetekben fővárosi intézményekben folytatódik a Dirty Slippers zenekar Suliturné programja, amely mára az egyik legnagyobb kábítószer-ellenes ifjúsági programmá vált Magyarországon.
Lobó-Szalóky Lázár 2011-ben hozta létre a Suliturné programot, amely két részből áll: a zenészek egy fesztiválhangulatú koncertet adnak a diákoknak, majd közéjük ülnek és drogprevenciós előadást tartanak.
"Egyre nagyobb az igény erre a rendhagyó programra az iskolák és a fiatalok részéről is. A visszajelzések egyértelműen pozitívak, jelenleg több mint 200 iskola várakozik arra, hogy hozzájuk is eljussunk a Suliturnéval" - fogalmazott Lobó-Szalóky Lázár.
A zenekar nemrég tért vissza hét állomásos angliai turnéjáról, ahol kiderült: kinti lemezkiadójuk, a Reaction Management szeretné, ha a Suliturné program Magyarország után Angliában is elérhető lenne.
"Azt tapasztaljuk a Suliturné állomásain, hogy évről évre egyre nagyobb a problémát jelentenek a drogok a 14-18 éves korosztály számára. Mi zenészként elkötelezettek vagyunk 14 éve, hogy megmutassuk a fiataloknak:
kizárólag a drogok, az alkohol és az önpusztító életmód nélkül érhetik el a céljaikat, élhetnek sikeres és boldog életet"
- mondta el Lobó-Szalóky Lázár.
A zenész szerint nagyon aktuális ez a téma, hiszen "sajnos trendi lett olyan dalokat írni hazánkban is, amik a kábítószer fogyasztásra buzdítják a fiatalokat. Nincs semmilyen eszköz ezeknek a daloknak a terjedését meggátolni annak ellenére, hogy szerintem még maguk az előadók is tudják, hogy rendkívül káros, amit csinálnak. Ennél sokkal felelősségteljesebben kellene viselkedniük" - jegyezte meg Lobó-Szalóky Lázár.
A Dirty Slippers december 10-én az ORFK rendezvényén, majd december 12-én a BGSZC Pestszentlőrinci Technikumában folytatja a Suliturnét.
Fotó: Dirty Slippers