dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Késő Bánat: Új évezred,új évszázad

Késő Bánat - Új évezred,új évszázad

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Késő Bánat
Album: Keressük!
Szövegírók: Pamut
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 4019 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Új évezred,új évszázad

hány ingerünk visszatartva menetelünk előre
sorsunkat rég megtanultuk s megírtuk a jövőnek
egérfogó a nyakunkon a csalit jól benyeltük
szuicid énünk növekszik tápláljuk jól neveljük

bárgyú népség birkacsorda legelészünk kérődzünk
hogy megettük rég megbántuk kihánynánk de nem merjük
közelmúlt amnéziában szemétdombra kidobva
óra ketyeg elmúlásba jövőnk siet mocsokba

butulunk ész hiányában visszafelé fejlődünk
holnap nincs, a múltunk feled, ma már nem kell feltörnünk
a tegnapból eltűnt nevünk, önmagunkat kiírtjuk
magunk alatt vágjuk a fát, pusztulunk nem titkoljuk

sajnálkozva felismerjük, a kor int:isten veletek!
vigyorogva ordítja:trófea lesz fejetek!
jelöletlen tömegsírba belevetjük magunkat
könnyes szemmel az égre nézünk, s visszasírjuk múltunkat

ref.:
új évezred új évszázad
hibát hibák hátán láthatsz
élnek a gyávák meg halnak a bátrak
új évezred új évszázad

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Lil Frakk bejelenti új lemezét a Melegítő című dallal és klippel

„Tovább állsz, én meg csak állok, megtanulok boldog lenni nélküled”

 

Lil Frakk új dallal és régóta első klipjével jelentkezik, melyek nemcsak a közelgő nagylemezét vezetik fel, de visszacsatolnak a tavasszal megjelent stúdióalbum önterápiás korszakára. A „Melegítő” című track szól mindarról, mi marad a Happy End harmadnapján, azaz egy kapcsolat után, és hogyan lehet továbblépni, amikor még semmi sincs rendben.


Lil Frakk-dalszövegek itt.



 

A ’Harmadnap’ című érkező LP a ’A Happy End Után Is Van Másnap’ lemez közvetlen folytatása vagy, ahogy Frakk mondja: „B-oldala”.

 

- Ezt a dalt akkor írtam, amikor elköltöztem a 16. kerületi lakásomból és újból talpra álltam, egyedül, ezt már az új helyen raktam össze. Az új lemez továbbviszi azt a processzálós, traumafeldolgozós vonalat


- fogalmaz Lil Frakk.



 

A „Melegítő” ebből az ívből hozza a legfrissebb pillanatot


Lassan hömpölygő pop-rap, szívszorító nyitottsággal és meglepően fülbemászó refrénnel. Szövegeiben Frakk ismét tűpontosan találja el a generációja által átélt, de kimondatlan érzéseket:

„Tovább állsz, én meg csak állok, megtanulok boldog lenni nélküled" - hangzik el a dalban, amitől egyszerre ráz ki a hideg és csorog le a nyárvégi melegítőn a késő szeptemberi eső.



 

A „Melegítő” vizuálisan is erős


Frakk hosszú idő után új videóklippel jelentkezik, amely a dal megjelenésével egy időben érkezik. A klip visszafogott, érzelmes, és egyetlen női szereplő köré épül.

 

Lil Frakk mára a magyar alternatív hiphop egyik legtudatosabb alkotója


A 2019-es indulás óta végigjárta a punchline-os önirónia, a klubhős lét, majd az önismereti önfeltárás útját. A „Honnan a név” után megjelent ’Innen a név’ lemez korszakzárás volt, ’A Happy End Után Is Van Másnap’ viszont már egy terápiás napló. A WaTa, Kapitány Máté és DOÓR produceri támogatásával készült anyag több mint egymillió lejátszást generált öt hónap alatt, olyan vendégekkel, mint bongor, Filo, Mehringer vagy Lusta Geri.

 

Lil Frakk zeneileg sosem volt ennyire sokszínű


Pop, trap, drum and bass, house, rock – amiben működik a sztori, ott megszólal. Frakk ráadásul nemcsak előadóként, de házigazdaként is aktív: szeptember 14-én indult a Sávlekötő Backstage, ahol minden héten más előadó koncertjébe és másnapjába kíséri el a nézőket. 


Fotók: Lil Frakk hivatalos

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás