


| Előadó: | Varga Miklós | 
|---|---|
| Album: | Keressük! | 
| Szövegírók: | 
                                                                                                                                                                                        Varga Gábor Varga László Fehér Attila Ács András Gréczyné Fejes Mária Hárshegyi Mónika  | 
                                        
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! | 
| Stílus: | Keressük! | 
| Címkék: | Keressük! | 

Ülök az ágyon és várom a holnapot.
Eljön majd valaki, talán az angyalok.
Felteszek egy lemezt, szóljon a rock and roll,
De hiába jó, ha egymagában hallgatom.
Valaki, valaki mást ugyanúgy ver a magányosság.
Menekülni csak egyfelé tudsz már.
Gyere már, valami kéne!
Gyere már, lehet, megtalál, 
Mellettem elment, s visszanézett rám.
Gyere már, szerelem kéne!
Gyere már, kell, hogy megtalálj!
Visszanézett, s mosolygott a lány.
Hangos az utca, a tanításnak vége van.
Rám dudál egy autó, hát nem látod, hogy piros van.
Nézem a fagyit, hogy nyalja egy szőke lány,
De jó lenne vele, de tudom jól, hogy nem rám vár.
Valaki, valaki mást ugyanúgy ver a magányosság.
Menekülni csak egyfelé tudsz már.
Gyere már, valami kéne!
Gyere már, lehet, megtalál, 
Mellettem elment, s visszanézett rám. No!
Gyere már, szerelem kéne!
Gyere már, kell, hogy megtalálj!
Visszanézett, s mosolygott a lány.
Valaki, valaki mást ugyanúgy ver a magányosság.
Menekülni csak egyfelé tudsz már.
Gyere már, valami kéne!
Gyere már, lehet, megtalál, 
Mellettem elment, s visszanézett rám.
Gyere már, szerelem kéne!
Gyere már, kell, hogy megtalálj!
Visszanézett, s mosolygott a lány.
Gyere már!



A 2026-os dátum is megvan
A Sziget az eddigi menedzsmenttel és szervezői csapattal, az egykori alapító, Gerendai Károly stratégiai vezetésével vág neki a 2026-os rendezvény szervezésének.
    
    
    
    
Ezzel lehetőség nyílik arra, hogy a Sziget, ismét független fesztiválként, az egyediségét és a korábbi értékeit hangsúlyosabban kiemelve a nemzetközi piacon is unikális rendezvényként tovább erősítse pozícióját a nemzetközi élvonalban.
    
      
      
A jövő évi Szigetet 2026. augusztus 11-15. között tervezik megrendezni
Miután a fővárosi frakciók pozitív állásfoglalásával elhárult az akadálya annak, hogy a Sziget egy hosszútávú területbérleti engedéllyel vághasson neki a jövőnek, megszületett a megállapodás, mely szerint a londoni székhelyű Superstruct Entertainment-től Gerendai Károly veszi át a fesztivált működtető Sziget Zrt-t.
  
- A Sziget Zrt. tulajdonosi szerkezete folyamatosan alakul majd az elkövetkező hetekben, mert a menedzsment részvétele mellett folynak az egyeztetések a rendezvény nagyobb alvállalkozóival és partnereivel is, akikkel a terveink szerint közösen fogjuk finanszírozni a fesztivált. Elsőként a Budapest Park csatlakozik szakmai befektetőként, velük biztosan szorosan együttműködünk majd - fogalmazott Gerendai.
  
  
- A Sziget továbbra is Európa egyik legjelentősebb fesztiválja maradhat, megőrizve azokat az értékeket, amiket több mint három évtizede képvisel, megerősítve azt a különleges vonzerőt, ami a Szigetet az egész európai fesztiválpiacon egy másik ligába emeli.
  
Karcsi visszatérése és az általa életre hívni kívánt szakmai összefogás ebben adhat új lendületet azzal az egyedi szemlélettel, amivel a Szigetet anno megálmodta, és az első 25 évét aktívan alakította
  
- hangsúlyozta 
  
  
  
Gerendai távolról eddig is figyelemmel kísérte a Sziget működését
Gerendai - bár nyolc évvel ezelőtt kivonult a fesztiváléletből - azért távolról figyelte ezt a piacot és stratégiai kérdésekben határozott elképzelésekkel tér vissza, melyek megvalósításában és a közös gondolkodásban számít a mostani menedzsment és a cégben dolgozó szakemberek munkájára, és ehhez szeretne további tudást is bevonni.
  
- A megújuláshoz sokat adhat hozzá, ha hallgatunk kívülről jövő véleményekre, olyan szakemberekre, akik különböző szemszögből nézik a fesztiválpiacot - mondta Gerendai, aki például nagyon számít a Budapest Park elmúlt évtizedében felhalmozott szakmai tapasztalataira.
  
  
  
A Budapest Park és a Sziget szorosra fűzi az együttműködés szálait
- A Budapest Park és a Sziget együttműködése egyfajta értékközösség. Mindkét brand megőrzi az autonómiáját, ugyanakkor kihasználjuk azokat a szakmai és működési szinergiákat, amelyekkel stabilabbá és jövőállóbbá tehetjük a magyar fesztiválpiacot. Szeretnénk, ha a Sziget nemcsak ikonikus múltja, hanem hosszú távon fenntartható jövője miatt is büszkesége lenne Magyarországnak - emelte ki 
    
Gerendai meglátása szerint az lehet a hosszútávú jövő alapjának biztosítéka, ha sikerül a Sziget egyediségét és értékeit hangsúlyosabban kiemelni, a fesztivál kulturális lenyomatát jobban erősíteni, illetve Budapest és a Sziget szinergiáját jobban kihasználni.
  
  
  
A szervezők továbbra is széles korosztály számára szervezik az eseményt
  
- Nem szeretném, hogy a Sziget egy korosztályos kalitkába záródjon, s bár természetesen a legerősebb célcsoportunk továbbra is a mai fiatalok maradnak itthon és külföldön egyaránt, a régebbi látogatókat is fontosnak tartom megszólítani. Célunk, egy mindenki számára szerethető, a nemzetközi piacon is unikális fesztivál új lendülettel történő szervezése - mondta a Sziget régi-új tulajdonosa.
  
48 órás kedvezményes akcióval indul a jegyértékesítés
- Terveink szerint 2026-ban augusztus 11-15. között rendezzük a Szigetet, ezt már akár tollal is be lehet írni a naptárba. És hogy végre elhárultak az akadályok, napokon belül elkezdjük a jegyárusítást egy 48 órás kedvezményes akcióval. Az exkluzív - tavalyi áron tartott - elővételes fesztiválbérlet-akció november 7-én déltől indul, melyre előzetesen november 5-ig lehet regisztrálni ezen az oldalon tette hozzá Kádár.
  
  
Fotók: Sziget