


| Előadó: | Road |
|---|---|
| Album: | Aranylemez |
| Megjelenés: | 2008 |
| Hossz: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Szabó Erik Kádár Imre Golyán Zsolt B |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Edge Records |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Aztán csak ültem ott a fűben
Körülöttem fújdogált a szél
Én csak úgy ültem ott a fűben
És csak úgy fújdogált a szél
Én már nem emlékszem másra, itt voltál, elmentél
Jobb ha nem emlékszem másra, itt hagytál, elmentél
hey
Mindig ugyanaz az érzés,
Mikor melléd feküdtem
Hideg volt a csókod, a tüzet hiába kerestem
Éjjel-nappal martál, de a pénzem bírtad
Hiába kínáltam mást, csak a vérem szívtad
Elhittem ha sírtál, miközben játszottál velem
De te nem hitted el baby, hogy én tényleg megteszem
Semmit meg nem bántam, mostantól biztos nem versz át,
Így lesz ez a legjobb, végleg befogtam a szád
Pedig a fülembe súgtad
El sosem múlhat, a sírig tart majd a szerelmünk
Hittem a szádnak, éltem a mának de boldogok mégse lehettünk
Most a füledbe súgom, mennyire unom, értelmetlen a szenvedés
Amit eddig kaptam most visszaadtam, a szívedben ott a tompa kés
Hát itt a vége ennyi, pedig még időben szóltam
Te a torkomnak ugrottál, én meg azonnal szúrtam
Most itt fekszel a fűben, bőrödön megalvadt a vér
De már nem téged hallgatlak, csak azt hogy fújdogál a szél
Most a füledbe súgom, én mennyire unom, értelmetlen ez a szenvedés
Hát amit eddig kaptam most visszaadtam, látod a szívedben ott a tompa kés
Pedig a fülembe súgtad
El sosem múlhat, a sírig tart majd a szerelmünk
Hittem a szádnak, éltem a mának de boldogok mégse lehettünk
Most a füledbe súgom, mennyire unom, értelmetlen a szenvedés
Amit eddig kaptam most visszaadtam, a szívedben ott a tompa kés


Közeleg a Carson Coma ötödik nagylemeze, de még itt egy utolsó single, a Szemüveg: nem mással, mint Dzsúdlóval kiegészülve.
Egy szürreális szerelmes dal a látás érzékszervének elvesztéséről - és annak megtalálásról egy emberben.
Megérkezett a Szemüveg
“A dal vezérgondolatát, miszerint ha a megfelelő partnerrel éled az életedet, akkor minden, ami addig ködös és homályos volt, kitisztul, így pedig jobban rálátsz mind a világra, mind saját magadra, a -4.5-ös rövidlátásom, valamint mind a tényleges, mind a metaforikus szemüvegem inspirálta.
(Dzsúdló) Marcival már kezdő előadó korunk óta vagyunk nagyon jó barátok - az elmúlt években többször kacérkodtunk a közös dal gondolatával
többször neki is futottunk, de a próbálkozások ellenére valahogy ezelőtt még nem sikerült olyan számot összehoznunk, amiről érezhető, hogy ez nem csak két, egymás munkásságát elismerő előadó együttműködése, hanem két barát közös alkotása. Ezzel szemben a Szemüveg nagyon organikusan gurult ki: a stúdiózás és a klipforgatás során azt éreztem, hogy
egy alternatív univerzumban Dzsúdló nyugodtan lehetne a 7. Carson Coma tag!”
- árulta el a dalról Fekete Giorgio, a zenekar frontembere.
Az érzékszervek elnémulnak, a valóság elmosódik, és csak egy dolog marad éles: te
A dal egy bizarr, mégis gyengéd vallomás arról, milyen, amikor valakin keresztül próbáljuk értelmezni a világot - és közben így találjuk meg magunkat is igazán. A közös munkát Dzsúdló így idézte fel:
“Nagyon régóta benne volt a levegőben a közös a fiúkkal, szerintem minimum 2 éve beszélünk róla a Giorgioval, aztán idén megbeszéltük, hogy júniusban megindítjuk a stúdiózást Párizsban. Ez inkább lett mondjuk ráhangolódás, mert körülbelül az összes cuccunkat ami kellett volna a hasznos stúdiózáshoz otthonhagytuk, de demózni legalább tudtunk. Nem volt nehéz megtalálni a közös metszetet, régóta ismerjük egymást a srácokkal, egészen könnyen tudunk egymásra hangolódni zeneileg is.
Szerettem ennek a dalnak a folyamatát, a végeredményt meg még inkább.”
A Szemüveg a november 28-án megjelenő Purgatórium album utolsó kislemeze
Míg az előző, a lemez címadó dalában nem kisebb nevekkel, mint Krúbival és Beton.Hofival állt össze a zenekar, most Dzsúdlóval kiegészülve jelentkeznek egy újabb slágerrel. A dalokat élőben március 27-én hallhatja a közönség az MTK Sportparkban, a Purgatórium nagykoncerten.
Fotók: Carson Coma x Dzsúdló