dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Connections: Maradandót hagyni

Connections - Maradandót hagyni

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Connections
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 8, összesen 5704 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Maradandót hagyni

Gerjed a tollam, érzem, nem tudok várni. Kiadom mindazt miben megért. Már nem tudok megállni. Nem, mert én vagyok ki hatok rád. Alkotok is rendesen. Ezért vagyok büszke, minden showban a saját érdemem. Ez az életem része, de te jól tudod már régről. Hittem magamban, ezt jól tettem, kezek nyúltak az égbe. Meghallgattak ki értettek és tudták, hogy mi a lényeg. Példa értékű gondolatok távlatokba néztek. Ezek mi voltunk, lettünk és mi leszünk örökre. Tudni fogod a nevet, ez a végtelen szülöttje. Ami szerves részt alkot a kultuszunk útján. Lesz akinek kérték, na ha az idézetek súlyán. Aki múltat, jelent, jövőt szem előtt tartja, nemzedéknek a sorokba az üzenetet hagyja. Minden a szívből, a lelkem a pokolban elégett. Egy megpecsételt underground, a real-ek között élek.

/Ref.:/
Gyorsan lepereg az élet, de hogy tudjátok én is éltem. Itt hagyom majd a rímem, hogy megmaradjon nektek történetem képe. Maradandó minden élmény és rap. Maradandó, mint a CD-n a track. Maradandó, utat mutatandó. Ez maradandó a miénk maradandó.
Feladat van több tartományban. Rím a szájban, korong a gyárban. Kézben mike-ban, MC live-ban. A stúdió rögzít, a rap félúton van. Jön a mix max a masterel big tracks, studio flex meg a crash pot meters. Folyamatban a termék mit hallgatsz, mire kattansz, mire robbansz. Könnyű drogként szivárog a hip-hop, mehet a flick-flock, jöhet non-stop. Kész az LP jöhet a csomag. Az mc gyártja, akár a globot. Hétfő vagy szombat, időt rábasz. Nem sajnálja, mert maradandót hagy. Jelzi bátran: itt már jártam. Az idő vasfogát simán kiálltam.

/Ref.:/
Előttem a papír, a kezemben tollam. A célom hogy a maradandót adjam, a feszültséget oldjam. A rímeket szórjam, csak sorban. A beat-ek szónak hozzám, én eltűnök egy más dimenzióban, majd eszmélek egy stúdióban. A Berti meg mármint, hogy nyomjam, csak a formámat hozzam. A hangomat duplázzam, a korongot formázzam, a korongot duplázzam, a style-omat vágjam. Kivágom, de nem fitogtatok, ez amit adok. Én egy megtervezett menetrenddel összhangban vagyok. Lépésről lépésre, fokozatosan a cél felé. Hogy kidolgozott anyagot tehessünk majd a nép elé, mint eddig és aztán sorban, újra meg újra. Mikor az mc meghallja a ritmust, tudja mi a dolga. Aztán megint euforia a papír meg a tinta. A körforgás nem áll meg, csak maradandót hagyva.

/Ref.:/
Tudni kell biztosan mindig ki az úr a házban, hiszen Sáfár van a főszerepben, mégis az idő van a középpontban. Ha eltűnik a mérvadó, akkor kapkodtok ti rendesen, mert pont akkortól kontrollálhatatlan... lenn. Felőlem fúj az igazaknak a szele. Szeletelhetsz ellenem ellenségesen. Egyszerűen fel sem veszem. Szavammal formálom át az egész kurva világot. Egy újat pedig önmagamnak kreálok. Viszem az időmet, te már tovább nem blokkolhatod. A mutatót felrobbantva az időt újra indítom. Tényeket tálalok, felelőséget vállalok mindig a megtett tetteimért. Köszönetet mondunk a megtisztelő szavaidért, akkor is, ha nem akarod. Maradandót hagyunk magunk után, ne nézz bután. Kicsit csupán tudunk faszán.

/Ref.:/
Oly sok éve már, a tollam még is bírja hogy a betűk, sor, a szám, az élet eddig írja, hogy az élet újat alkot. Hát alkoss újat ember, maradandót mindig tudod, mert ezért rappel. Az újból lassan régi lesz, a régi újat képez, de régi nekünk nincs olyan, hogy újra újat érezz. Így telik el az élet. Megint egyel kevesebb nap, amit köztetek élek. Álmok után valóság és higgyétek el hogy félek, mert nem látom a kiutat és mondjátok hogy hazudok, de gyűlöltök mert kimondom az igazat. Yo, éjszakák után nappalok a város újra átveszi a színeket, én elmennék de maradok mégis, hisz ez az én harcom, és az benne a súlyos, hogy egyedül vívom meg magam ellen. Ha ellenetek-veletek, gyűlölök- szeretek, sírok és nevetek.

/Ref.:/
Poéta vagyok, egy verbál fakír. Tollam karcolja a papírt, az örök szatírt. Lángra lobbannak a szavak a rímek. Elégnek MC-k és az ellen-team-ek. Elvisz a szél, a nyugati tél, lefreezel. Küldd a srácokat, elbírok tízzel. Magad ne bízd el, nyakadba diesel. Nevetek rajtatok rossz szájízzel. Mert amit látok,... leprátok rakva. A showból a stage-ről ki vagy iktatva. Mindenkit bíztatva mégis elvisz a hurrikán, nem leszel főhős, mint Urrikhán. Mint a füst a számból, a nyugati zápor elmos, eltűntök, mint a kámfor. Alap törvények, gyilkos történet. Ez maradandó, hiába szállnak a töltények.
/Ref.:/


előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

PIM70: A tárgyak társasága – írók gyűjteményei a Petőfi Irodalmi Múzeumban Jókai Mór sétapálcáitól Lázár Ervin nyakkendőgyűjteményéig


Mit gyűjtöttek a magyar írók a 19. században, a múlt századfordulón, az 1970-es években, és mit gyűjtenek ma? Mi került be mindezekből a Petőfi Irodalmi Múzeumba?


A PIM legújabb kiállítása, A tárgyak társasága – Írók gyűjteményei az írók gyűjtőszenvedélyét járja körül Jókaitól Lázár Ervinig, ezenkívül megszólaltat nyolc kortárs írót, és magát a múzeumot is a gyűjtő szerepében mutatja be, méghozzá egy kiemelt gyűjteményén, az írógépeken keresztül.


A tárlat a PIM alapításának 70. évfordulóját ünneplő gyűjteményalapú kiállítássorozat második állomása. Az első része, A halandóság törékeny arcai című íróportré-kiállítás már látogatható.




A tárgyak társasága három nézőpontból közelíti meg a gyűjtés fogalmát. A PIM által őrzött írói gyűjteményeket hat tematikus műtárgycsoportba rendezve mutatja be a kiállítás, a csoportok között olyan hívószavak segítik az eligazodást, amelyek utalnak a gyűjtésben megmutatkozó általános emberi motívumokra, ugyanakkor rámutatnak a gyűjtemények egyedi sajátosságaira, a gyűjtő életében játszott meghatározó szerepére is. Az írók tárgyai mellett az érdeklődők abba is bepillantást nyerhetnek, hogy a szépirodalmi szövegekben hogyan jelenik meg a gyűjtőszenvedély.




A kiállításon megtekinthető többek között Lázár Ervin nyakkendőgyűjteménye, néhány festmény Ady Endre és Csinszka egykori Veres Pálné utcai lakásából, továbbá helyet kaptak Tamási Áron szivarosdobozai, Gyurkovics Tibor különböző országokban vásárolt kalapjai, Karinthy Ferenc leányfalusi házának egyik ajtaja neves személyiségek aláírásaival, valamint Tandori Dezső játék medvéi is. A tárlat legkorábbi tárgyai Jókai Mór kagyló- és csigagyűjteményéből, illetve botgyűjteményéből származnak.




A kiállítás második rétegeként a látogatók nyolc kortárs író gyűjteményébe is betekinthetnek: Bartis Attila, Kukorelly Endre, Márton László, Rakovszky Zsuzsa, Szabó T. Anna, Tóth Krisztina, Ugron Zsolna és Várady Szabolcs mesélnek tárgyi környezetükről, a tárgyakhoz való viszonyukról, gyűjteményeik és írásaik találkozási pontjairól.


A kiállítás legbelső terében a múzeum maga is mint gyűjtő kerül bemutatásra, méghozzá egy kiemelt gyűjteményével, az írógépekkel. Az írógép szimbolikus tárgyként az író és az elkészült mű között áll, közvetítő szerepben részese a mű keletkezésének. Látható Babits Mihály 1945-ben bombatalálatot ért írógépe is, amelyen életművének legjelentősebb részét írta.


Az írók gyűjteményei jól tükrözik birtokosuk személyiségét, szokásait, kapcsolatait, sőt emlékeit, vágyait, de szólhatnak akár műveinek világáról is. A szépirodalmi szövegekben a gyűjtés témája hangsúlyosan jelen van: kirajzolódnak bennük a gyűjtők különböző típusai, illetve olyan gyűjtemények, amelyeknek csak a képzelet szab határt. Az írók tárgyai eleve különleges aurával bírnak, s ezek között gyűjteményeik darabjai még inkább kitüntetett helyet foglalnak el. A kiállítás az író belső világának rejtettebb, kíváncsiságról, játékosságról, szenvedélyről árulkodó zugába ad betekintést.




A PIM gyűjteményében közel 4500 relikvia található, amelynek többsége hétköznapi tárgy, jelentőségük abban áll, hogy szorosan kötődnek az irodalom szereplőihez, egykor személyes környezetük részét képezték. Az író tulajdonában a tömegtermékek egyedi tárgyakká, a múzeumban hétköznapi tárgyakból relikviákká, kultikus értékű műtárgyakká válnak. Ez a metamorfózis a kiállítótérben folytatódik tovább, ahol eredeti kontextusuktól és rendeltetésüktől megfosztva, addig nem létező összefüggések rendszerébe kerülnek, új jelentéstartalmakkal gazdagodnak.


A kiállítás 2024. december 15-ig tekinthető meg.


A kiállítás kurátora: Zeke Zsuzsanna muzeológus, PIM

Grafikai tervezés: Csuport Andrea

Látványterv: H. Kocsis Annamária, PIM


Fotók: PIM