


| Előadó: | Aurora |
|---|---|
| Album: | Illegális bál |
| Megjelenés: | 1997 |
| Hossz: | 0:00 |
| Szövegírók: |
Pusztai Zoltán Víg László Pozsgai János Sós András |
|
Víg László (Vigi) Pozsgay János (Galacs) Goreczky Szabolcs (Kisbé, Békis, Qka) |
|
| Kiadó: | Aurora Records |
| Stílus: | Punk Rock |
| Címkék: | Keressük! |

ülök a járdán
szakad a fekete hó
olyan az este
hogy nincs rá baby
semmilyen szó
süvít az ólom
homlokom felé
zsetonom a nullán
repülőjegyre
kevés a lé
vár rám a sitt
kék fény vakít
szirénaszóra
indul a móka
egy patkány
kutyát vadít
nyílik a szám
vadásznak rám
ülök a járdán
korog az üres gyomor
célba köpni
tanít a nyomor
és eltesz láb alól
órámat nézem
üvege eltörött
fügét mutatva
játszom a hülyét
a hülyék között
ülök a járdán
a csomagom ezer kiló
fogammal rágom
a kupakot a sörről
múlik a vakáció
csőrét növeszti
prédára vár
süvít az ólom
károg a dróton
valami gonosz madár
ülök a járdán
nyeli a vizet a fű
fekete tábla
lóg a lámpán
AZ éLET NéGY BETű
süvít az ólom
homlokom felé
zsetonom a nullán
repülőjegyre
kevés a lé


Nyolc év után jelentkezik hivatalos nagylemezzel a kilencvenes évek ikonikus magyar punk zenekara, a C.A.F.B..
A 14 dalt tartalmazó “Memorandum” ráadásul fizikai formában kizárólag bakeliten érkezik, de persze a korszellemnek engedve a megjelenés napjától, december 8. hétfőtől digitálisan is elérhető a jól ismert streaming felületeken.
A régóta várt korong egyik trackjéhez, a „Mr Molotov”-hoz készült klip is debütál
A videó külön érdekessége, hogy élőszereplős mozi helyett ezúttal egy rajzolt világban kelti életre az amúgy sajnos nagyon is aktuális dalt –
az ezredforduló képregény aranykorának hangulatát idéző cartoon-moziért pedig Mester Csaba és a korai Black-Out Andrics Lacija mellett producerként az ős-Tankcsapda egyik alapítója, Tóth-Laboncz Attila, vagyis "Labi" felel – az ő neve manapság a reneszánszát élő képregényekkel hasító "Master-Lab Comics"-hoz kötődik leginkább.
Persze, ha egyszer bejelentkezik a Seattle-ben élő frontembere miatt csak évi egy hazai fellépést vállaló csapat, akkor nem hagyják a közönségüket meglepetések nélkül.
Nem kis elismerés ugyanis, hogy a Trottel Records gondozásában, ugyancsak LP formátumban megjelent “Nem Az A Punk, Aki... vol.2” válogatásalbumon is helyet kapott három, 1993-ban, a punk hőskor kellős közepén rögzített C.A.F.B. nóta is.
Szakácsi Gábor zenekara amúgy legközelebb 2026. március 7-én, szombaton lép újra színpadra itthon, a budapesti Dürer Kert „Retro punk buli” elnevezésű fesztiválján.
Fotók: C.A.F.B.