


| Előadó: | Berkesi Alex |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Berkesi Alex Berkesi Sándor Ifj |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Szürke hajnallal köszönt le rád
A csillagtalan ég,
Miért nincs reggel még?
Székeden egy alvó bőrkabát,
Kezedben cigaretta ég.
Whisky, füst és két rossz tánc után
Asztalt bont a csend,
A hangod megpihent.
A bárpultnál egy tükör néz bután,
Így bólint igent...
Csak a zene mondja meg miért, ó hogy miért
Szól hozzád az éj.
Üzenete titkok ezreit hogy szórja szét,
S reggel nyugodni tér.
Melletted minden vibrál, remeg,
S a hangod válaszol,
Te hozzám tartozol.
Álmomban egy ember érti meg
Azt, mi rólunk szól.
Elhaló taps ízét nyeled,
Unottan nézel át,
A rajongók hadán.
Hát mégis csak én vagyok neked,
S te szárnyalsz minden szám után...
Csak a zene mondja meg miért, ó hogy miért
Szól hozzád az éj.
Üzenete titkok ezreit hogy szórja szét,
S reggel nyugodni tér.
Csak a zene mondja meg miért, ó hogy miért
Szól hozzád az éj.
Üzenete titkok ezreit hogy szórja szét,
S reggel nyugodni tér.
Üresen kong fülünkben az est,
De a lelkünk messze jár
És az ablakokból
Ők is nézik, hogyha táncba kezd
Egy pár, s a holdsugár.



A következő hetekben fővárosi intézményekben folytatódik a Dirty Slippers zenekar Suliturné programja, amely mára az egyik legnagyobb kábítószer-ellenes ifjúsági programmá vált Magyarországon.
Lobó-Szalóky Lázár 2011-ben hozta létre a Suliturné programot, amely két részből áll: a zenészek egy fesztiválhangulatú koncertet adnak a diákoknak, majd közéjük ülnek és drogprevenciós előadást tartanak.
"Egyre nagyobb az igény erre a rendhagyó programra az iskolák és a fiatalok részéről is. A visszajelzések egyértelműen pozitívak, jelenleg több mint 200 iskola várakozik arra, hogy hozzájuk is eljussunk a Suliturnéval" - fogalmazott Lobó-Szalóky Lázár.
A zenekar nemrég tért vissza hét állomásos angliai turnéjáról, ahol kiderült: kinti lemezkiadójuk, a Reaction Management szeretné, ha a Suliturné program Magyarország után Angliában is elérhető lenne.
"Azt tapasztaljuk a Suliturné állomásain, hogy évről évre egyre nagyobb a problémát jelentenek a drogok a 14-18 éves korosztály számára. Mi zenészként elkötelezettek vagyunk 14 éve, hogy megmutassuk a fiataloknak:
kizárólag a drogok, az alkohol és az önpusztító életmód nélkül érhetik el a céljaikat, élhetnek sikeres és boldog életet"
- mondta el Lobó-Szalóky Lázár.
A zenész szerint nagyon aktuális ez a téma, hiszen "sajnos trendi lett olyan dalokat írni hazánkban is, amik a kábítószer fogyasztásra buzdítják a fiatalokat. Nincs semmilyen eszköz ezeknek a daloknak a terjedését meggátolni annak ellenére, hogy szerintem még maguk az előadók is tudják, hogy rendkívül káros, amit csinálnak. Ennél sokkal felelősségteljesebben kellene viselkedniük" - jegyezte meg Lobó-Szalóky Lázár.
A Dirty Slippers december 10-én az ORFK rendezvényén, majd december 12-én a BGSZC Pestszentlőrinci Technikumában folytatja a Suliturnét.
Fotó: Dirty Slippers