Előadó: | Tűzmadár |
---|---|
Album: | Fények |
Megjelenés: | 2007 |
Hossz: | 4:15 |
Szövegírók: |
Schrott Péter |
Schrott Péter |
|
Kiadó: | Nail Records |
Stílus: | Modern dallamos heavy metal |
Címkék: | Keressük! |
Száz mélyen szántó gondolat zuhan rád,
Várj, ne mondd el, hisz érzem, tudom már.
Ne szólj, szívedbe most a kétség kése váj,
Éreztem legbelül, egy másik élet vár.
Nézd, mint hullik épp,
egy olvadó lélekben szét,
mit építettél, mit védelmeztél,
mi belőled élt.
Volt, hogy kéz a kézben várattuk a jövőt,
egy pillanat, örökké megállt az idő,
és volt, hogy vágyakozva, félve éreztem át,
szemedben a jégvirág szavát!
Nézd, mint hullik épp,
egy olvadó lélekben szét,
mit építettél, mit védelmeztél,
mi belőled élt.
Érezned kell, nekem az álmod a legfontosabb
Vak remény, már nem hívogat,
Csillagok véréből vagy
Értem már, téged egy más ember vár
De bármi fáj, számíthatsz rám!
Érezned kell, nekem az álmod a legfontosabb
Vak remény, már nem hívogat
Csillagok véréből vagy
Értem már, téged egy más ember vár
De bármi fáj, számíthatsz rám!
A színpadon köszönthetjük – mások mellett – Vágó Bernadettet, Bori Rékát, Ember Márkot, Serbán Attilát, Veréb Tamást, Szinetár Dórát és Puskás-Dallos Pétert is.
Lebilincselő utazásra hívja a nézőket a Habsburgok fényűző, mégis tragikus világába a Sisi életét megidéző Elisabeth című musical. A világ számos országában méltán híressé vált darab magyar adaptációját október 3-tól mutatja be az Erkel Színház. Most az eddig titkolt szereposztásról is lehullt a lepel.
Több mint 30 éve debütált a bécsi Theater an der Wien színpadán, és azóta is a musicalirodalom legkiemelkedőbb alkotásaként, világszerte kultikus darabként tartják számon a Habsburg császárné, Sisi sorsának egyedi arcát bemutató, Elisabeth című darabot.
Az előadás nem csupán egy történelmi musical, hanem egy mélyen emberi dráma a szerelemről, veszteségről és a halál elkerülhetetlenségéről, amely új megvilágításba helyezi a császárné alakját és örökségét. Michael Kunze szövegkönyve és Sylvester Levay zenéje egyaránt arra törekszik, hogy Sisi életének árnyalt, érzelmekkel teli oldalát tárja fel, miközben a Halál karaktere nemcsak fenyegető, hanem szenvedélyes és szinte szerelmes figuraként jelenik meg a színen. A darab a zenés színház műfajában újszerű módon ötvözi a történelmi eseményeket és a személyes sorsokat. Szente Vajk rendezése pedig egyedi megközelítést kínál azzal is, hogy
Sisi életszakaszait kettéválasztva külön szereplőt szán a fiatal és az érett, nőiességében kiteljesedett címszereplő megformálására.
A színház ezúttal is különleges módját választotta a szereposztás bemutatásának
Az Erkel homlokzatáról egy többszáz négyzetméteres fátyol ereszkedett alá az épület előtt összegyűlt közönség segítségével, megidézve ezzel Sisi – az előadásban is hasonlóan visszatérő - esküvőjét. Ezután lebbent le a fátyol a darab szereposztásáról is. Eszerint Elisabeth szerepét Vágó Bernadett és Bori Réka játssza, a fiatal Sisit Kovács Gyopár és Pásztor Virág alakítja. Puskás-Dallos Péter és Cseh Dávid Péter Ferenc József, míg Veréb Tamás és Koltai-Nagy Balázs a Halál szerepében lép színpadra. Luigi Lucheni Ember Márk és Serbán Attila lesz az Erkelben, Zsófia főhercegnőt pedig Szinetár Dóra alakítja.