


| Előadó: | Tessék |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Bori Tamás |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

A mai eső a holnapi hó
Úszni kéne, de hideg a tó
Táncolok a vizes deszkán
Esőcseppek a szemed sarkán
Fázom. Félek, nem vigyáztam
Baz’meg, közben fáj a lábam
Nem látok, mert köd van megint...
Hé!
A mai eső a holnapi hó
Úszni kéne, de hideg a tó
Táncolok a vizes deszkán
Esőcseppek a szemed sarkán
Fázom. Félek, nem vigyáztam
Baz’meg, közben fáj a lábam
Nem látok, mert köd van megint
Isten közben nagyot legyint
Isten közben nagyot legyint...
Rosé, rosé, rosé...
A tegnapi köd, a holnapi szó
Magamba nézek ez sehogy se jó
Fekszünk némán, kihűlt ágyban
Bort meg sehol nem találtam
Látom, mindjárt itt az eső
Hosszú úton futok, elő-
-érzetem hát megcsalt megint
Isten most is nagyot legyint
Isten most is nagyot legyint...
Rosé, rosé, rosé…


A Pogány Induló: Vajon mit mondana anya című négyrészes dokusorozat novemberben debütál az HBO Maxon. A hazai premier kicsit korábban, a II. Budapest International Film Festivalon volt.
Egy szegedi tinédzser néhány hónap alatt berobban az interneten
Egy kollégiumi szobából indul minden: Marci Pogány Induló néven kezd rappelni, és szokatlanul mély hangja, valamint intelligens szövegei hamar utat törnek maguknak.
Az előadóhoz kapcsolódó dalszövegek itt.
Zenei karrierje azonban nehezen egyeztethető össze az iskolával, így hamarosan Budapesten találja magát. Küzdelmeit őszinte és mély szövegekbe önti, amelyek villámgyorsan növelik Z-generációs rajongótáborát. Ma már tízezrek járnak a koncertjeire, dalait pedig milliók hallgatják.
A sikerek mellett azonban magánéleti és közéleti kihívásokkal is szembe kell néznie, amelyek komoly fizikai és mentális terhet rónak rá.
Marci elképesztő tempót diktál, de vajon tudja végig tartani?
A négy részes sorozat egy felnövés történet, karrierút és korlenyomat is egyben, amit Tóth Olivér Márk, Hégető Honorka-díjas újságíró rendez, az HBO és a The Speak Easy Project támogatásával.
Fotó: Pogány Induló hivatalos/Kerekes Balázs
A hazai közönség már októberben ízelítőt kaphatott a sorozatból
A II. Budapest International Film Festival keretében levetítették az első két epizódot.
- Idén fontos újítás, hogy több hazai alkotás is szerepel majd a programunkban, ráadásul egy számunkra is teljesen új formátumot, az HBO Max-szal közösen egy hazai sorozatpremiert is bemutatunk október 25. és november 2. között a BIFF-en - fogalmazott a vetítés kapcsán a fesztivál igazgatója, Horváth Kristóf a premiert megelőzően.
Forrás: HBO