


| Előadó: | Huszti Péter |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Reményi Gyenes István Prevert Jacques Andre Marie |
|
Joseph Kosma |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | feldolgozás [+] |

Kérlek, hogy emlékezz úgy, ahogy én,
barátod voltam, és te jó barát.
Szebb volt a szép akkor, s több volt a fény,
s Velünk volt boldog az egész világ.
Elszáradt levél ott halomban állt,
Hjajj, hogyan is felejteném,
bennünk is összegyűlt minden, mi fájt,
emlékek, álmok és vágy és remény.
De ahogy a szél hordja széjjel,
a száradt őszi avart
úgy tűnt a vágy is a fénnyel,
de hallom a régi dalt.
Ez az a dal, ez az a dal,
daloltuk ketten, daloltuk ketten,
csak te meg én, csak te meg én.
Úgy hittük még, úgy hittük még,
élhetünk csendben, élhetünk csendben,
csak te meg én, csak te meg én.
Ám a szenvedély, örök sorsa,
nem élt csupán egy nyáron át
és a víz hulláma már elmossa,
a parton a lábunk nyomát.
Elszáradt levél ott halomba gyűlt,
akár az emlékek vágy és remény
és minden, minden a tűzre került,
úgy amint szokott ez ősz idején.
Kérem, hogy felejtsen el könnyedén,
de tőlem ezt sose kívánd.
Szebb volt a szép akkor, s több volt a fény,
velünk volt boldog az egész világ.
Szebb voltál te is a szépnél,
megértő társ, jó barát,
lám mintha csak most is itt élnél,
az emlék dallammá vált.
Ez az a dal, ez az a dal
daloltuk ketten, daloltuk ketten,
csak te meg én, csak te meg én.
Úgy hittük még, úgy hittük még,
élhetünk csendben, élhetünk csendben,
csak te meg én, csak te meg én.
Ám a szenvedély, örök sorsa,
nem élt csupán egy nyáron át,
és a víz hulláma már elmossa,
a parton a lábunk nyomát.



Juanes, Beth Hart, a Kraftwerk és a Pink Martini is fellép a jövő évi VeszprémFesten, amelyet július 15-18. között rendeznek meg Veszprémben.
- Egy fesztivál nemcsak remek kikapcsolódási és szórakozási lehetőség, hanem a regionális gazdaságoknak is erős motorja lehet a munkahelyteremtés, az idegenforgalom fellendítése és a gasztronómiai kínálat megerősítése révén, valamint azzal, hogy ismertebbé teszi a térséget - hangsúlyozta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter.
A VeszprémFest prémium fesztivál, a Rozé Rizling és Jazz napok programjai mindenkinek ingyenesen elérhetők, ezáltal minőségi kulturális programot kapnak a veszprémiek és a térségben élők.
- A kultúrát és a közösségépítést városfejlesztési eszközként fogjuk fel Veszprémben, amint azt a 2023-as Európa kulturális fővárosa programban is megmutattuk. A város élhetőségéhez, versenyképességéhez minden területen hozzá tudnak tenni a fesztiválok - mutatott rá Porga Gyula, Veszprém polgármestere.
A VeszprémFest 2026-os programjai
A nyitónapon, július 15-én, szerdán a kolumbiai énekes, Juanes áll színpadra. A latin rockzene egyik legismertebb nemzetközi előadójának stílusát a spanyol nyelvű rock és popdalok, valamint a kolumbiai népzenei elemek határozzák meg.
A következő napon, július 16-án, csütörtökön az amerikai Beth Hart lesz hallható, aki egészségügyi okokból mondta le idei koncertjét, de jövőre pótolja európai turnéját, így Veszprémbe is ellátogat. Stílusát a blues a rock és a soul jellegzetes keveréke jellemzi.
Veszprémbe érkezik a Kraftwerk
Július 17-én pénteken a német Kraftwerk produkcióját hallhatja a közönség. A düsseldorfi csapat az elektronikus zene egyik úttörőjének számít, nevükhöz fűződik a "robot-pop" koncepció megalkotása. Hatásuk vitathatatlan a későbbi zenei irányzatokra, többek között a techno, a hip-hop és a szintetizátoros popzene fejlődésére.
A zárónapon a Pink Martini ad koncertet
A zárónapon, július 18-án szombaton pedig az amerikai Pink Martini zenekar lép fel a VeszprémFesten, akik idén elmaradt koncertjüket pótolják 2026-ban. A többnemzetiségű együttes 25 nyelven ad elő dalokat a klasszikus-, a dzsessz-, a latin és a popzenei műfajokat egyesítve, egyedi hangzást teremtve.
A VeszprémFest kísérőrendezvényei
Tizenhatodik alkalommal rendezik meg július 10-19 között a veszprémi Óváros téren az ingyenes Rozé Rizling Jazz Fesztivált, amelynek programját tavasszal ismertetik. Szintén később jelentik be a Séd-völgyi jezsuita kolostorhoz tervezett rendezvényeiket.
Fotók: Veszprémfeszt