


| Előadó: | Betli duó |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Seress Rezső |
|
Seress Rezső |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Mulatós sláger |
| Címkék: | feldolgozás [+] |

VERS 1.:
Nézd milyen gyönyörű az ég,
Nézd milyen fényes csillag ég,
A sápadt félholt kacag felénk ma még,
Nézd ez a furcsa nagy világ,
Száz színű könnyező virág,
S a szívünk benne egy árva rózsa ág.
REFR.:
Az élet egy nagy csodálatos semmi,
Hát miért ne lennék boldog és vidám,
És abba nékem nem parancsol senki,
Hogy kit szeressek s ki a cimborám.
Az életnek a cigaretta füstje,
Illanó s nincsen más varázs,
Nem ér egy lyukas garast se nékem,
Ha elszáll a szép varázs.
VERS 2.:
Szép ez a boldog álmodás,
Szép és oly gyönyörű csodás,
Mikor a szív még tüzes piros parázs.
Szép lassan beborul az ég,
Fény nélkül közeleg majd a vég,
S talán már holnap megáll a sors kerék.
REFR.:
Az élet egy nagy csodálatos semmi,
Hát miért ne lennék boldog és vidám,
És abba nékem nem parancsol senki,
Hogy kit szeressek s ki a cimborám.
Az életnek a cigaretta füstje,
Illanó s nincsen más varázs,
Nem ér egy lyukas garast se nékem,
Ha elszáll a szép varázs. (2X)



Harcsa Veronika Flow By című albuma, amely egyszerre zenei és vizuális kísérlet, Vancsó Zoltán fotós slideshow-jával december 1-jén debütál a Müpa Fesztivál Színházában.
Az új zenei projekt a közönség és az előadó közötti határokat kívánja feloldani
A dalok karaktereihez olyan képi narratívák születtek, amelyek rejtett szálakon kísérik és egészítik ki a hallottakat. Az InterAction című esten az énekes Nora Thiele német ütőhangszeressel és a Soharóza kórussal lép színpadra.
Az előadóhoz kapcsolódó dalszövegek itt.
Harcsa Veronika tudatosan fordult az interaktív, közösségi élményt teremtő zene felé
Régóta vezet workshopokat, 2024-ben pedig a Pécsi Tudományegyetem zeneterápia szakán szerzett diplomát. Új albuma, a Flow By ennek a szemléletnek a folytatása.
A szerzemények úgy születtek, hogy az élő előadás során a közönség aktív részese lehessen a zene formálásának: a taps, a hangadás, a ritmikus gesztusok mind a közös flow-élmény részévé válnak.
- A dalokat úgy írtam, hogy belekomponáltam a közönség jelenlétét. Élőben erre épül minden, az viszont további ötletelést igényelt, hogy lemezként hogyan fog működni mindez.
A koncepcióba belevettem a Soharóza kórust, amely híres kísérletező kedvéről. A lemezen ők teremtik meg a közösségi hangzást
és a Müpa-beli koncerten is jelen lesznek, hogy a közönség közé vegyülve erősítsék a hangadást - fogalmazott Harcsa Veronika.
Fotó: Harcsa Veronika Facebook oldala
A lemezen és a koncerten közreműködő Nora Thiele német ütőhangszeres zeneszerzővel és hangszerépítővel az énekes berlini évei alatt ismerkedett meg. Thiele világzenei ihletésű hangszereivel, frame drum- és ritmuskísérleteivel különleges textúrát ad a hangzásnak.
Vancsó Zoltán 2005-ben fedezte fel, majd az elmúlt években művészi szintre emelte a zenével kísért fotó slideshow műfaját. Több száz rövid és csaknem egy tucat egész estés fotófilmet hozott létre, számos alkotása moziban is látható volt.
- Látom a zenét és hallom a képet, érzem e két világ összefonódásának lehetőségét. Ez a műfaj lehetőséget kínál több tucat fotó összefűzésére, ahol a szerkesztés önálló és rendkívül kreatív folyamattá válik.
A képek közötti áttűnések dramaturgiai és esztétikai szerepe, valamint a zenei kíséret hozzájárul ahhoz, hogy a vizuális élmény komplexebbé és átélhetőbbé váljon.
A lemez hangulatához 2017-ig nyúltam vissza az archívumomban, hogy korábban nem publikált képekkel dolgozhassak. Nem konkrét történeteket mesélnek el, hanem a zene tudatalattijába vezetik el a nyitott nézőt - részletezte az alkotó.
A rendhagyó koncepcióból születő lemez egyedi online megjelenést kívánt
- Ma már nagyon kevesen hallgatnak meg elejétől a végéig egy lemezt, de bízom benne, hogy ez az album a vizuális élmény miatt kivétel lesz. Éppen olyan hosszú, mint egy sorozat epizódja - tette hozzá Harcsa Veronika.
Kiemelt kép: Harcsa Veronika Facebook oldala