


| Előadó: | Mélypont (Nagykanizsa) |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Harmat Szilárd |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Nézd a kezem, még mindig remeg
Mert az álmom kísért, ha ébren ér
Testem meghalt, a lelkem elhagy
Csak az árnyékom nő mikor mellém érsz
Mindig fáj a változás
Nézzél rám! Mégsem látsz
Mert kisebb vagyok egy porszemnél - kisebb vagyok egy porszemnél
De magasabb leszek, mint képzelnéd - mmagasabb leszek, mint képzelnéd!
Nézd a jelet, mit körém festett
Ez az élet, melyben szürke lettem
A napok jönnek, az évek telnek
És lassan építem a börtönömet
Kitörnék, ha engednék
Vvisszafog már egy rossz érzés
Nem találsz, pedig előttem állsz - nem találsz, pedig előttem állsz
Látnod kéne, hogy gyűlöllek - látnod kéne, hogy gyűlöllek!
Fáj!
Fáj!
Nagyon fáj!
Mindig fáj a változás
Nézzél rám! Mégsem látsz
Kitörnék, ha engednéd
Visszafog már egy rossz érzés
Fáj! Fáj! Fáj! Nagyon fáj!



Az egy éve alakult budapesti bluegrass zenekar októberben Amerikában turnézott. A koncertsorozatot a Texas Sounds International Country Music Awards fesztiválon kezdve az év zenekara díjjal tértek haza.
Hét koncertet adtak a hajdani vadnyugat ikonikus városaiban
„Régi álmom valósult meg, hogy azokon a legendás vidékeken játszhattunk, amit annak idején a western filmekben láttam. Például Tombstone városa, ami Arizona déli részén a sivatag közepén fekszik. Itt forgattunk egy klipet, aztán délután kettőkor adtunk egy koncertet. De a Billy Bob (FortWorth), és a Maverick (Tucson) country klubokat is imádtam, ahol fantasztikus zenekarokat láttunk.” – próbál válogatni a tengernyi emlékből Kovács Kornél, a zenekar vezetője, énekese, akit az amerikai folkmuzsikáért rajongó közönség egy másik zenekarból, a Nyughatatlanból is ismerhet már.
A The Riverside Soul négyesét a turné valamennyi állomásán kirobbanó lelkesedéssel fogadta a helyi közönség, ami nem is csoda, igazán különleges élmény lehetett nekik, hogy valaki egy kis európai országból érkezve az ő népzenéjüket játssza.
A csapat a közelmúltban jelentette meg első lemezét, az utazásra írt legújabb, Unexpected Journey című dalukra pedig gyorsan forgattak is egy klipet az arizonai sivatagban, ami előreláthatólag a hónap végén debütál majd. De nem ez volt az egyetlen képanyag, amit kint rögzítettek, kapva az alkalmon, hogy a műfaj autentikus környezetében videózhatnak, több felvételt bezsebeltek, amik akár egy-egy útinaplónak is simán beillenének.
Sedona, vörös sziklas hegység, ahol oly sok western mozi játszódik, egyértelműen magával ragadta a társaságot. Videó itt.
„Az amerikai turnénk egyik legjobb koncertjét Phoenixben adtuk, nagyon jó volt a hely és a közeg minket is hangulatba hozott. Ezután érkeztünk Sedona-ba, ahol a főútról már látszott a lenyűgöző Cottonwood sziklás hegység, itt vettük fel a kedvenc gitárosom Doc Watson feldolgozását, a Streamline Cannonball című számot” – mesélte Kornél a felejthetetlen élményt.
A turnéról egy teljes összefoglaló videó is készült, amit itt láthattok.
A következő The Riverside Soul koncertek
2025. november 22. Debrecen, Incognito Club
2025. december 05. Budapest, Fat Mo’s
2025. december 17. Budapest, Renegade Blues Bar
Fotók: The Riverside Soul