


| Előadó: | Kozma Orsi |
|---|---|
| Album: | Az igazi szerep |
| Megjelenés: | 2007 |
| Hossz: | 03:54 |
| Szövegírók: |
Szakos Krisztián |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Magneoton |
| Stílus: | Pop |
| Címkék: | Keressük! |

Magamba szívtam
Ezer év fájdalmát
Mint egy itatóspapír
Magamban tartok
Minden szót
Kitör majd úgyis
Ha bír
Keresnék örömet bárhol
Itt a világodtól távol
Furcsán szól a számból
Bárcsak egyszer lennék hozzá
Elég bátor
Igazi szerep a bánat
Értsd meg
Ami majd megtalálhat
Téged
És kiszolgáltat
Százszor
Végül, porig alázhat
Bárhol
Kevés ember közül
Még kevesebb
Aki igazán ismer
És csakis az kell
Aki szeret, de
Közeledni nem mer
Nem is érdekel már mától
Majd ráébred magától
Furcsán szól a számból
Bárcsak egyszer lenne hozzá
Elég bátor
Ez egy színtelen álom
Csak az arcodat látom
A nevedet kitalálom


Nyolc év után jelentkezik hivatalos nagylemezzel a kilencvenes évek ikonikus magyar punk zenekara, a C.A.F.B..
A 14 dalt tartalmazó “Memorandum” ráadásul fizikai formában kizárólag bakeliten érkezik, de persze a korszellemnek engedve a megjelenés napjától, december 8. hétfőtől digitálisan is elérhető a jól ismert streaming felületeken.
A régóta várt korong egyik trackjéhez, a „Mr Molotov”-hoz készült klip is debütál
A videó külön érdekessége, hogy élőszereplős mozi helyett ezúttal egy rajzolt világban kelti életre az amúgy sajnos nagyon is aktuális dalt –
az ezredforduló képregény aranykorának hangulatát idéző cartoon-moziért pedig Mester Csaba és a korai Black-Out Andrics Lacija mellett producerként az ős-Tankcsapda egyik alapítója, Tóth-Laboncz Attila, vagyis "Labi" felel – az ő neve manapság a reneszánszát élő képregényekkel hasító "Master-Lab Comics"-hoz kötődik leginkább.
Persze, ha egyszer bejelentkezik a Seattle-ben élő frontembere miatt csak évi egy hazai fellépést vállaló csapat, akkor nem hagyják a közönségüket meglepetések nélkül.
Nem kis elismerés ugyanis, hogy a Trottel Records gondozásában, ugyancsak LP formátumban megjelent “Nem Az A Punk, Aki... vol.2” válogatásalbumon is helyet kapott három, 1993-ban, a punk hőskor kellős közepén rögzített C.A.F.B. nóta is.
Szakácsi Gábor zenekara amúgy legközelebb 2026. március 7-én, szombaton lép újra színpadra itthon, a budapesti Dürer Kert „Retro punk buli” elnevezésű fesztiválján.
Fotók: C.A.F.B.