dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Fresh: Ne félj U. S. A. !

Fresh - Ne félj U. S. A. !

off off off off off
Itt vagyunk!
Előadó: Fresh
Album: Itt vagyunk!
Megjelenés: 1998
Hossz: 3:39
Szövegírók: Szabó Attila (Fresh)
Zeneszerzők: Hauber Zsolt
Kiadó: Sony Music
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 22, összesen 8252 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Ne félj U. S. A. !

Rap1
Amerika álomország, nem hittem egy utazás,
gyermekkori vágyam volt és nem érdekelt semmi más:
Central Park és Manhatten, a Szabadság szobor,
New York city gyönyörű, de nagy városa pokol,
mert itt is úgy mint máshol, nem minden az álom,
a látszat csal és azt hazudja, hogy nem kell sokat várnom,
a csoda eljön értem, de elhiheti bárki, nem csak olyan
amilyennek mozivásznon látszik.

Bridge
Üzenem innen, Amerikából, hogy hideg a hamburger,
meleg a Cola, savanyú arcú, alacsony ember a Stallone Silvester.
Üzenem innen, Amerikából, hogy kicsi a Central Park,
meleg a Cola, hamis a dollár, koszos a tenger part.

Refrén
Többet nem fedezlek fel, hidd el épp elég volt egyszer,
sajnos nem szeretlek már, ne is remélj U.S.A.!
Többet nem fedezlek fel, áldott vagy de így sem tetszel
mégis megbocsátok majd, tőlem ne félj U.S.A.!

Rap2
Las Vegas a csillogás, de nem kell semmit kérnem,
majd kiderül, hogy beborul, mert elveszik a pénzem.
A floridai parton csak is Miami Wice, hiszen még
azt sem veszik észre, hogyha fejre állsz.
Vagy itt egy hollywoodi álom, de moviestar nem leszek,
főszerepben meghagyom én másoknak a helyet.
Én megmaradok ilyennek és megfogadom mától,
azt hiszem már nem hiszek el semmit, csak ha látok

Bridge

Refrén (2X)

Refrén (2X) & Rap1

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Hosszú idő után új dallal jelentkezett DiazMentha duója

Hosszú idő után újra összeállt Diaz és Mentha: megjelent a Méreg, a duó friss dala, amely a 2010-es években megismert közös munkák (Nélküled, A part) után új fejezetet nyit a történetükben. 






A Méreg az elmúlt évek megpróbáltatásaira, belső vívódásaira reflektál: ugyanakkor nem csak a veszteségekről szól, hanem arról az állapotról, amikor az ember azt érzi, hogy nincs a jó úton, de ezt még magának sem meri bevallani. A belső én ilyenkor szinte ordít, hogy valami nem oké, de ezt sokszor nem halljuk meg - a refrén is erre a felismerésre reflektál.

 

„Sokszor vannak olyan pillanatok, amikor úgy érezzük, senki nem ért meg minket, pedig jó lenne, ha valaki mélyre látna és meglátná, mi a bajunk. Közben ezeknek a dolgoknak a nagy részét végül magunkban kell helyretennünk” 


- meséli a dalról Diaz. A Méreg hangulatában melankolikus és mély, ugyanakkor fontos volt, hogy reményt is adjon: „Szerettem volna, ha azt éreznék az emberek, hogy nincsenek egyedül.”



 

A zene és a szöveg megírásán túl a videoklip is teljes egészében self made módon készült. A Kanári-szigeteken, Tenerifén forgatott anyagról Mentha így mesélt: „Ez egy régi történet köztünk Diazzal, mindig ott volt a levegőben, hogy egyszer újra csinálunk valamit. Most jött el az ideje”. A videót stáb nélkül forgatták le, minden külső segítség nélkül, ami tudatos döntés volt: "A videót teljes egészében mi készítettük - gyakorlatilag én forgattam az anyagot, stáb nélkül. Itthon nem találtunk olyan helyszínt, ami azt éreztük, hogy passzolt volna a dal hangulatához. Az óceán, a fekete homokos tengerpart és a Teide látványa viszont mind erősen rezonált a Méreg világával” - teszi hozzá.

 

A Diaz-Mentha együttműködés nem érinti sem a Wellhello, sem a Hősök működését: mindkét formáció továbbra is aktív, a Méreg egy különálló projekt eredménye.


Fotó: DiazMentha

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Zeneszöveg kvíz

Adományozás