


| Előadó: | Független adó |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Ványi "Apu" Tamás |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Csodás csillagok szemét szózatok
Elég jól vagyok nem én rothadok
Rohad a rendszer az álmokon túl
Sóhajt az ember talán most okul
Itt a rettegés gúny a félelem
Együtt jár velem már megismerem
Itt a kárhozat újabb áldozat
Kéz kezet mosva kezel sorsokat
Nem bánom már bár fáj még fáj
Nem látom már nincs korhatár
Az egyetlen út ez
Támadj vagy védekezz
Tudd hogy mit tehetsz
És meddig mehetsz
Túl nagy a sötét
Keresd hát a fényt
Kemény ráncok egy tiszta homlokon
Túléled magad itt a friss havon
Üti az átlagot a beviteli kvóta
Nem kell cián nem kell borotva
Fellázad a vér ez éjjelen
Eltávozik a bűnös hirtelen
A vörös egy szín a mínusz egy vonal
Ahogy elrohad minden színvonal
Nem bánom már bár fáj még fáj
Nem látom már nincs korhatár
Az egyetlen út ez
Támadj vagy védekezz
Tudd hogy mit tehetsz
És meddig mehetsz
Túl nagy a sötét
Keresd hát a fényt



2026. szeptember 18. és 20. között ismét megtelik élettel Európa mértani közepe: Tállyán újra találkozik zene, bor, természet és közösség a Kerekdomb Fesztiválon, a feledhetetlen hangulatot pedig a legújabb nevek is garantálják.
Az ősznyitó, nyárbúcsú összművészeti borünnep évről évre bebizonyítja, hogy a fesztiválszezon nem ér véget augusztusban. A 2025-ös, minden eddiginél sikeresebb kiadás után a szervezők már 11. alkalommal fogják ötvözni az ősz színeit a fesztiválok hangulatával, mással összehasonlíthatatlan élményt teremtve ezzel.
Meghitt pillanatok és igazi fesztiválos mulatozás
A korábban bejelentett Parno Graszt és a Bohemian Betyars mellé most egy egész sor újabb fellépő csatlakozott, hogy felpezsdítsék a Tokaji borvidéket.
A valódi fesztiválkedvenc Blahalouisiana lebegős indie-pop világa és a Ferenczi György és a Rackajam páratlan, bluesból építkező zenéje is biztosan megmozgatja majd a közönséget.
A világzene szerelmeseit a Cimbaliband Trio virtuóz játéka és a Kale Lulugyi autentikus cigány folkja repíti majd el, míg a Shakar Trio különleges ritmusokkal és egyedi jazz hangzással érkezik a dűlők közé.
Aki az intimebb pillanatokat keresi, annak a Lázár Tesók világa, Szepesi Mátyás (Konyha) egyszálgitár műsora vagy Boggie: Amour Parisien című estjének francia sanzonjai nyújtanak felejthetetlen élményt. A költészet és zene határmezsgyéjén mozog Kollár-Klemencz László dalköltő estje, de a Myrtus és Bodor Áron: A csendesebb részem produkciója is garantálja a mélyebb lelki feltöltődést a borospincék hűvösében.
A fesztivál védjegyének számító dűlőtúrák, a kimaradhatatlan borútlevél és a családi programok mellett idén is irodalomi és a színházi programok teszik majd teljessé a hétvégi kikapcsolódást. Az ősz és a nyár legszebb pillanatainak egybefésülése idén sem maradhat el, így mindenki vésse be a naptárba: szeptember 18. és 20. között irány Tállya és a Kerekdomb Fesztivál.