dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Katona Klári: Olyan messze van

Katona Klári - Olyan messze van

off off off off off
Láthatod, boldog vagyok
Előadó: Katona Klári
Album: Láthatod, boldog vagyok
Megjelenés: 1978
Hossz: 0:00
Szövegírók: Demjén Ferenc
Zeneszerzők: Demjén Ferenc
Kiadó: Hungaroton - Pepita
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 8254 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Olyan messze van

Először egyszerű az út,
aztán száz másikba fut,
s csak egy marad neked.
Én már biztosan tudom,
hogy mind a száz úton
eltévedhetek.

És ha megtalál néha a kétség,
hogy hozzak helyre annyi régi tévedést?
Hisz olyan messze van,
olyan késő már
olyan messze van,
olyan késő már
olyan messze van,
olyan késő már.

Valaki mást ígért nekem,
de régen nem hiszem,
hogyan felejthetem?
Pedig a százezernyi út
mind egy helyre fut,
hidd el, kedvesem.

És ha megtalál néha a kétség,
fussak-e versenyt a boldogságomért?
hisz olyan messze van,
olyan késő már
olyan messze van,
olyan késő már
olyan messze van,
olyan késő már,
olyan messze van,
olyan késő már
olyan messze van,
olyan késő már,
olyan messze van.

És ha megtalál néha a kétség,
fussak-e versenyt a boldogságomért?
hisz olyan messze van,
olyan késő már
olyan messze van,
olyan késő már
olyan messze van,
olyan késő már,
olyan messze van,
olyan késő már
olyan messze van,
olyan késő már,
olyan messze van...

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Hosszú idő után új dallal jelentkezett DiazMentha duója

Hosszú idő után újra összeállt Diaz és Mentha: megjelent a Méreg, a duó friss dala, amely a 2010-es években megismert közös munkák (Nélküled, A part) után új fejezetet nyit a történetükben. 






A Méreg az elmúlt évek megpróbáltatásaira, belső vívódásaira reflektál: ugyanakkor nem csak a veszteségekről szól, hanem arról az állapotról, amikor az ember azt érzi, hogy nincs a jó úton, de ezt még magának sem meri bevallani. A belső én ilyenkor szinte ordít, hogy valami nem oké, de ezt sokszor nem halljuk meg - a refrén is erre a felismerésre reflektál.

 

„Sokszor vannak olyan pillanatok, amikor úgy érezzük, senki nem ért meg minket, pedig jó lenne, ha valaki mélyre látna és meglátná, mi a bajunk. Közben ezeknek a dolgoknak a nagy részét végül magunkban kell helyretennünk” 


- meséli a dalról Diaz. A Méreg hangulatában melankolikus és mély, ugyanakkor fontos volt, hogy reményt is adjon: „Szerettem volna, ha azt éreznék az emberek, hogy nincsenek egyedül.”



 

A zene és a szöveg megírásán túl a videoklip is teljes egészében self made módon készült. A Kanári-szigeteken, Tenerifén forgatott anyagról Mentha így mesélt: „Ez egy régi történet köztünk Diazzal, mindig ott volt a levegőben, hogy egyszer újra csinálunk valamit. Most jött el az ideje”. A videót stáb nélkül forgatták le, minden külső segítség nélkül, ami tudatos döntés volt: "A videót teljes egészében mi készítettük - gyakorlatilag én forgattam az anyagot, stáb nélkül. Itthon nem találtunk olyan helyszínt, ami azt éreztük, hogy passzolt volna a dal hangulatához. Az óceán, a fekete homokos tengerpart és a Teide látványa viszont mind erősen rezonált a Méreg világával” - teszi hozzá.

 

A Diaz-Mentha együttműködés nem érinti sem a Wellhello, sem a Hősök működését: mindkét formáció továbbra is aktív, a Méreg egy különálló projekt eredménye.


Fotó: DiazMentha

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Zeneszöveg kvíz

Adományozás