dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Seress Rezső: Szervusz te vén kujon!

Seress Rezső - Szervusz te vén kujon!

on on on on on
Album: nincs kép
Előadó: Seress Rezső
Album: Keressük!
Szövegírók: Seress Rezső
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 3, összesen 9122 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Szervusz te vén kujon!

Szervusz te vén kujon,
Köszönt a Hold,
Ilyen jó cimborám
Még sosem volt.

Mi ketten sűlve-főve együtt vagyunk,
Hajnalig kimaradunk,
Te hű barát.

Szervus te vén kujon,
Köszöntöm én
Te spicces hangulat,
Sorsom egén

Nekünk az élet mindig gyönyört jelent,
Szervusz te vén kujon,
Mi újság fenn?

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Még egy kedd: megjelent az Anna and the Barbies új dala

Az Anna and the Barbies új dallal zárja az évet: a Még egy kedd egy intenzív, társadalomkritikus dal, amely december 12-én a Dürer Kert színpadán is felcsendül majd.

 

Az Anna and the Barbies ismét erős üzenettel jelentkezik: Még egy kedd című friss szerzeményük a modern élet ritmusát és az emberi kiégést fogalmazza újra ironikus és sűrű, rapszerű előadásban. 


Anna and the Barbies-dalszövegek itt.


Pásztor Anna így mesélt a dalról: „Az emberek ideologizálják a hétvégéket, hibernálnak vasárnap, a hétfőket csukott szemmel szenvedik végig, és talán szerdától, térden csúszva, de ébredezik bennünk remény. Mi írtunk a keddekről egy dalt, ami érdekes módon egy kicsit az emberiség mostani állapotát is leírja: a senki földje, ahol egyszer csak egy kedden rádöbbensz, hogy hajótöröttként egyedül maradtál.” A dal egy nyers, ironikus manifesztum, amelyben a ritmus és az önirónia kerül középpontba.

 

A videoklipet Vadas Géza rendezte, aki így emlékszik a közös munkára:


„Anna futógépes vízióval keresett meg. Amint meghallottam az alapötletet, tudtam, hogy működni fog. A helyszínen formáltuk véglegesre – letisztult, mégis erős lett, pont, ami a dalhoz kell.”

 

A Még egy keddet – a régi kedvencekkel együtt – élőben is hallhatja a közönség december 12-én a Dürer Kertben.

 

Fotó: Anna and the Barbies

 

 

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás