



Ide születtél, itt kell élned,
de tudod, hogy nem ez a vége,
a halál is csak egy másik ösvény,
amire neked is rá kell lépned.
Mégis érzed néha az élet furcsa ízét.
A penge élén, a szakadék szélén
a halálugrásra készen
találgatod, hogy hol leszel majd
fent a fényben vagy lent a sötétben.
Néha hazudsz,
és néha nevetsz,
az is előfordul, hogy szeretsz.
Néha jól vagy ,
néha szarul,
néha fent vagy,
néha meg alul.
Még az Isten keze is megremegett,
mikor az ördög szemébe nézett,
mert nem tudta ő sem akkor még,
melyikük lesz az erősebb.



A Boglart Fesztivál jövőre is a nép- és világzene kedvelők kedvenc találkozási pontja lesz, egy igazi multikulturális zenei élmény augusztus 26. és 30. között Balatonbogláron.
A fesztivál bejelentette első fellépőit
Már biztosan velünk lesz a belga Enara Navaira, a horvát Veja és a szenegáli Afrikora, míg hazai fronton Okos Viola, az Obadu és természetesen a Góbé neve szerepel a fellépők között.
2026-ban hetedik alkalommal vár mindenkit az augusztus végi Boglart Fesztivál
A Boglart különlegessége, hogy míg esténként a zenekarok tagjai húzzák a talpalávalót, addig nappal tanárként adják tovább tudásukat: legyen szó konkrét hangszeres tanításról vagy éppen a zeneipari tudnivalókról.
A Boglart fesztivál és népzenei tábor, ahol fiatal tanároktól lehet elsajátítani a vonós és moldvai népzene csínját-bínját.
Esténként a legkülönfélébb hazai és nemzetközi nép- és világzenei előadók perdítik táncra az előadókat. Először lép fel a fesztiválon a belga Enara Navaira, míg a szenegáli Afrikora és az isztriai Veja már visszatérőként érkezik a Babel Campbe, Itthonról már biztosan rophatjuk Okos Viola, az Obadu és a fesztivált többek között megálmodó Góbé dalaira.
A koncertek után táncházzal, nép- és világzene alapú elektronikus zenével folytatódik a buli
A táborozók a hangszer- és tánctanulás mellett különféle zenei workshopokon is részt vehetnek, ahol megismerhetik a külföldi előadók hangszereit, zenéjét és kultúrájukat is, és természetesen a közös muzsikálás sem marad el.
A tavalyi debütálás után ismét lesz showcase része is a fesztiválnak
Itt a hazai előadók és zenei szakemberek találkozhatnak külföldi kollégáikkal, eszmét cserélhetnek, tanulhatnak egymástól. A Boglart az elmúlt hét év alatt egy igazi multikulturális zenei eseménnyé nőtte ki magát, ahol négy napon át minden a zenéről és a találkozásokról szól.
Az early bird kombinált bérletek és a fesztivál bérletek mellé most ajándék vászontáska is jár a vásárlóknak.
Fotók: Boglart