


| Előadó: | Varga Miklós |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Varga Mihály Felder Don Frey Glenn Lewis Henley Donald Hugh |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Mondják, ne kergess múltat, mindig jövőbe nézz,
Mégis eljön az álom, s csakis múltat idéz…
Tudod egyetlen percben, ami gyorsan elszáll,
Mindig benne az életed mindig visszajár.
Történt, hogy az életem benne volt egy percben,
Sötét volt, mégis látom, ahogy testét megöleltem,
Ma is sikolt az éjben, bőre hozzám simult,
És én először éltem át, amit ő sem tanult…
[Refrén]
Így lett a mi dalunk Hotel California,
Egyetlen éj, ami sokat igért és csak a miénk.
Életünk része lett Hotel California,
Az a gyönyörű éj, ami sokat ígért és csak a miénk.
Itt kezdődött minden elsodort egy nyár ,
Anyám nem szólt semmit, apám messze járt.
Vágyak vittek az éjben s a kéj megtalált,
Nem tudtam semmit de, nagyon vágytam rá…
Hívtam, jöjjön hozzám minden éjszakán,
Így történt hogy aznap a gyermek felnőtté vált.
Hidd el, ma is ugyanúgy élem át s várom én,
Hogy a nehéz perceken mindig segíts át.
[Refrén]
Felkavar egy érzés, hogy veled éljem át, újra,
Azt, ami történt ott egy éjszakán,
Jó volna ha újra, tudod, újra kezdhetnénk,
De megtörtént minden s nincs menekülés…
Itt kezdődött minden elsodort egy nyár ,
Anyám nem szolt semmit, apám messze járt.
Vágyak vittek az éjben s a kéj megtalált,
Nem tudtam semmit még de, nagyon vágytam rá…



Juanes, Beth Hart, a Kraftwerk és a Pink Martini is fellép a jövő évi VeszprémFesten, amelyet július 15-18. között rendeznek meg Veszprémben.
- Egy fesztivál nemcsak remek kikapcsolódási és szórakozási lehetőség, hanem a regionális gazdaságoknak is erős motorja lehet a munkahelyteremtés, az idegenforgalom fellendítése és a gasztronómiai kínálat megerősítése révén, valamint azzal, hogy ismertebbé teszi a térséget - hangsúlyozta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter.
A VeszprémFest prémium fesztivál, a Rozé Rizling és Jazz napok programjai mindenkinek ingyenesen elérhetők, ezáltal minőségi kulturális programot kapnak a veszprémiek és a térségben élők.
- A kultúrát és a közösségépítést városfejlesztési eszközként fogjuk fel Veszprémben, amint azt a 2023-as Európa kulturális fővárosa programban is megmutattuk. A város élhetőségéhez, versenyképességéhez minden területen hozzá tudnak tenni a fesztiválok - mutatott rá Porga Gyula, Veszprém polgármestere.
A VeszprémFest 2026-os programjai
A nyitónapon, július 15-én, szerdán a kolumbiai énekes, Juanes áll színpadra. A latin rockzene egyik legismertebb nemzetközi előadójának stílusát a spanyol nyelvű rock és popdalok, valamint a kolumbiai népzenei elemek határozzák meg.
A következő napon, július 16-án, csütörtökön az amerikai Beth Hart lesz hallható, aki egészségügyi okokból mondta le idei koncertjét, de jövőre pótolja európai turnéját, így Veszprémbe is ellátogat. Stílusát a blues a rock és a soul jellegzetes keveréke jellemzi.
Veszprémbe érkezik a Kraftwerk
Július 17-én pénteken a német Kraftwerk produkcióját hallhatja a közönség. A düsseldorfi csapat az elektronikus zene egyik úttörőjének számít, nevükhöz fűződik a "robot-pop" koncepció megalkotása. Hatásuk vitathatatlan a későbbi zenei irányzatokra, többek között a techno, a hip-hop és a szintetizátoros popzene fejlődésére.
A zárónapon a Pink Martini ad koncertet
A zárónapon, július 18-án szombaton pedig az amerikai Pink Martini zenekar lép fel a VeszprémFesten, akik idén elmaradt koncertjüket pótolják 2026-ban. A többnemzetiségű együttes 25 nyelven ad elő dalokat a klasszikus-, a dzsessz-, a latin és a popzenei műfajokat egyesítve, egyedi hangzást teremtve.
A VeszprémFest kísérőrendezvényei
Tizenhatodik alkalommal rendezik meg július 10-19 között a veszprémi Óváros téren az ingyenes Rozé Rizling Jazz Fesztivált, amelynek programját tavasszal ismertetik. Szintén később jelentik be a Séd-völgyi jezsuita kolostorhoz tervezett rendezvényeiket.
Fotók: Veszprémfeszt