Előadó: | Népdal |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Tradícionális |
Tradícionális |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Esik az eső, ázik a heveder,
Gyenge lábomat szorítja a kengyel.
Bársony lekötés szorítja lovamat,
Nehéz karabély nyomja a vállamat.
Megjött a levél fekete pecséttel.
Megjött a muszka százezer emberrel.
Százezer ember áll a harc mezején:
Így hát, jó anyám, elmasírozok én.
Fújják (a) riadót, verik a rézdobot,
Sok tiszt kiáltja: Előre, magyarok!
Szólnak az ágyúk, ropognak a puskák,
Szomorú nótát fújnak a regruták.
Jön a kapitány piros pej paripán.
Kardja megvillan az egyik oldalán.
Kardja megvillan, az ágyú elrobban,
Szép piros vérem a földre kiloccsan.
Pajtás, ha látod folyni a véremet,
Töltsd meg fegyvered, lőj agyon engemet!
Szuronyod végét szegezd a szívemnek,
Ne hagyj sokáig szenvedni engemet!
Sírhat-ríhat már az édesanya,
Kinek fiát viszik a háborúba.
Kezét vagy lábát a golyó ellövi;
Meg sem hal szegény, már is eltemetik
Takács Dorina, azaz Дeva új live session videóval ajándékozta meg közönségét
Az „Odú” különleges verziója most természetközeli környezetben született újjá, ahol a dal a stúdióváltozatnál még gazdagabban, egy korondi népdallal kiegészülve csendül fel.
A nemrég megjelent live session rendezője Bátori Gábor „jim”, aki a képeken is megragadta azt a varázslatos atmoszférát, amely majd a szeptember 18-i koncerten is várja a közönséget.
Ez az első alkalom, hogy a teljes zenekari felállást élőben, profi videóban láthatjuk
Dorinához Gozlan Fatima (perkák), Zahár Fanni (fuvola) és Horváth Martin (ének, gitár) csatlakozott, a népdalfeldolgozásban pedig mindannyiuk éteri hangja is megjelenik.
A kisfilm egyfajta előzetes ízelítő a Tündérkert-estből
A Budapest Parkban megrendezésre kerülő Tündérkert-esten a zenekarhoz további különleges hangszerek és táncosok csatlakoznak majd. Az este programját a feltörekvő hazai előadók, Lenkke_ és Palo Canto nyitják meg, mielőtt Дeva színpadra lépne legújabb, Avar című albumával, de természetesen korábbi dalait is magával hozza majd.
A videó és a koncert támogatója a Mastercard, akik a helyszínen izgalmas aktivitásokkal is készülnek, hogy igazi tündérkertté varázsolják a helyszínt: lesz különleges sminksarok, pillangószárny hajtogatás az Edinas Paper vezényletével, illetve az első 100 látogató egyedi kendővel gazdagodhat.
Fotók: Дeva