


| Előadó: | MyCream |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Szól a rádió, közlekedni jó..
Még pesti csúcsnak hívták, s nagyon sok rossz percet szült,
Mikor Szabó Béla Mazsola a volán mögé ült,
Felismerték messziről a húsz éves Ladát,
És Béla bácsi anyja neve szájról szájra járt.
A Gyáli úton lerobbant egy bútorszállító,
És bedugult a Duna is, csak úszva járható.
A rádióban bemondják a baleseteket,
A nagykörúton most ütötték el a fél hetet.
Szól a rádió, közlekedni jó..
Szól a rádió, közlekedni jó..
BKV-ról mostanában feljegyezhették,
Hogy aranyáron árulja a villamosjegyét.
A lökdösődés közben néha észre sem veszem,
Hogy a zsebtolvajok ellopták az összes farzsebem.
Belvárosban gyakorta van forgalmi dugó,
Az ólomarcú lányról szól az összes rádió,
Lajosnak egy stoptáblánál szült a gyereke,
Szép a srác, mert van két keze s három kereke.
Szól a rádió, közlekedni jó..
Szól a rádió, közlekedni jó..
Van, kitől percek alatt csomós lesz az enzimem,
Van aki csomót emel hetente a benzinen,
Van aki jószándékú, de egy kicsit becsaptak,
S van aki olyan hülye, tiszteleg a kecsapnak.
Mindenki másképp utálja
Mindenki másképp utálja
Van, kinek viskóban is elfér minden motyója,
Van aki térkép nélkül nem talál a klotyóra.
Van ai faházat vesz amit csak kő takar,
S van kinek szoba kell, mert minden nap új nőt akar.
Mindenki másképp imádja
Mindenki másképp imádja
Van, kinek a sok törvény ráment már az agyára,
S van aki feltalált egy remek szert a ragyára,
Van aki olyan mulya, kilopják a két szemét,
Miközben ábrándozva hallgatja a térzenét.
Mindenki másképp utálja
Mindenki másképp utálja
Van aki tanár és a Parlamentnél tüntetett,
Van aki lapul, mert az előélet büntetett,
Van aki segélyt kér, de nem jut el a támaszig,
S van aki rájött már, hogy mindenképpen ráfarag.
Minden ki van dumálva,
Minden ki van dumálva,
Minden ki van dumálva,
Na fogd meg a kezem, azt menjünk a - mindenki!



Juanes, Beth Hart, a Kraftwerk és a Pink Martini is fellép a jövő évi VeszprémFesten, amelyet július 15-18. között rendeznek meg Veszprémben.
- Egy fesztivál nemcsak remek kikapcsolódási és szórakozási lehetőség, hanem a regionális gazdaságoknak is erős motorja lehet a munkahelyteremtés, az idegenforgalom fellendítése és a gasztronómiai kínálat megerősítése révén, valamint azzal, hogy ismertebbé teszi a térséget - hangsúlyozta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter.
A VeszprémFest prémium fesztivál, a Rozé Rizling és Jazz napok programjai mindenkinek ingyenesen elérhetők, ezáltal minőségi kulturális programot kapnak a veszprémiek és a térségben élők.
- A kultúrát és a közösségépítést városfejlesztési eszközként fogjuk fel Veszprémben, amint azt a 2023-as Európa kulturális fővárosa programban is megmutattuk. A város élhetőségéhez, versenyképességéhez minden területen hozzá tudnak tenni a fesztiválok - mutatott rá Porga Gyula, Veszprém polgármestere.
A VeszprémFest 2026-os programjai
A nyitónapon, július 15-én, szerdán a kolumbiai énekes, Juanes áll színpadra. A latin rockzene egyik legismertebb nemzetközi előadójának stílusát a spanyol nyelvű rock és popdalok, valamint a kolumbiai népzenei elemek határozzák meg.
A következő napon, július 16-án, csütörtökön az amerikai Beth Hart lesz hallható, aki egészségügyi okokból mondta le idei koncertjét, de jövőre pótolja európai turnéját, így Veszprémbe is ellátogat. Stílusát a blues a rock és a soul jellegzetes keveréke jellemzi.
Veszprémbe érkezik a Kraftwerk
Július 17-én pénteken a német Kraftwerk produkcióját hallhatja a közönség. A düsseldorfi csapat az elektronikus zene egyik úttörőjének számít, nevükhöz fűződik a "robot-pop" koncepció megalkotása. Hatásuk vitathatatlan a későbbi zenei irányzatokra, többek között a techno, a hip-hop és a szintetizátoros popzene fejlődésére.
A zárónapon a Pink Martini ad koncertet
A zárónapon, július 18-án szombaton pedig az amerikai Pink Martini zenekar lép fel a VeszprémFesten, akik idén elmaradt koncertjüket pótolják 2026-ban. A többnemzetiségű együttes 25 nyelven ad elő dalokat a klasszikus-, a dzsessz-, a latin és a popzenei műfajokat egyesítve, egyedi hangzást teremtve.
A VeszprémFest kísérőrendezvényei
Tizenhatodik alkalommal rendezik meg július 10-19 között a veszprémi Óváros téren az ingyenes Rozé Rizling Jazz Fesztivált, amelynek programját tavasszal ismertetik. Szintén később jelentik be a Séd-völgyi jezsuita kolostorhoz tervezett rendezvényeiket.
Fotók: Veszprémfeszt