


| Előadó: | Dolly Roll |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Penczi Mária Ilona Hemert Van Hans Chr W Hoof Van Henricus M Harry |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Várj úgy, de úgy, csakis ugyanúgy
Várj igen, úgy
Ahogy vártam az igazi őt, az igazit, úgy
Várj úgy, de úgy, csakis ugyanúgy
Várj mint a szél
Ahogy kócosra összekuszál, s közben fülembe súg
A szívemből süt a napsugár
Ami tiéd. Ami miénk
Rám köszön vidáman a táj
Mert száz kicsi emlék újra idevár
Várj úgy, de úgy, csakis ugyanúgy
Ahogy szívem ég
Ugye érzed, persze érted, hogy mindig úgy
Mindig csak ugyanúgy



Elstartolt a 2026-os előadóművészeti támogatási időszak: összesen 3 milliárd forintos keretösszeggel nyílt meg a jövő évre szóló előadóművészeti támogatások igénylési lehetősége.
A tárca által meghirdetett felhívásra nyolc kategóriában jelentkezhetnek a Pest Vármegyei Kormányhivatal által hatósági nyilvántartásba vett előadóművészeti szervezetek, valamint a határon túli magyar előadóművészeti szervezetek is - olvasható a közleményben.
- Az elmúlt 15 évben 650 milliárd forintnyi kulturális fejlesztés valósult meg, és a kormány csak a kultúra területén további 850 milliárd forintnyi fejlesztést tervez
- közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium 2025. december 12-én.
A felhívás decemberi megjelenése lehetővé teszi, hogy a bírálatot követően a szervezetek a 2026-os évben minél korábban hozzájuthassanak a támogatásokhoz, és szakmai programjaikat időben, megalapozottan tervezhessék meg.
A felhívásban szereplő kategóriák
A vissza nem térítendő támogatás célja
A cél az, hogy a hazai és határon túli magyar előadóművészeti szféra számára megteremtse a sokszínű, minőségi és pozitív alkotói körülményeket.
A támogatási konstrukció küldetése
Az igénybejelentés a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő honlapján jelenik meg.
Az igények beadásának határideje december 23-án 12 óra.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik