


| Előadó: | Katonadalok |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

A karcagi vigadóban szépen szól a magyar nóta,
Viszi a szél, fújja a szél, le az orosz frontra.
Magyar baka szívéhez kap, golyó száll beléje,
És a lelkét magyar nóta viszi fel a magas égbe.
Őrmester úr, őrmester úr, csak az a kérésem:
Hétköznapi szabadságom adja ki a hétre,
Levelem jött anyám írta, az van bele írva,
"Meg sem látlak, édes fiam, letesznek a hideg sírba."
Az őrmester szeme könnyes, arcán ül a bánat:
"- Három hete temették el az édesanyámat!
Nem voltam a temetésén, könnyem nem hullt rája,
Szüksége van a hazának minden jó anya fiára."
Horthy Miklós bevágtatott erdélyország közepébe
azt adta ki parancsába székelyek előre
erdélyország többi részét mind vissza kell venni
Szent Istvaánnak határára piros fehér zöldet tenni



Jaroslaw Lukomski közismert szinkronszínészként Lengyelországban.
Jaroslaw Lukomski lengyel előadóművész pert indított Lengyelországban egy cég ellen, mert egy reklámfilmben a tudta és beleegyezése nélkül olyan hangalámondást használtak, amelyet mesterséges intelligencia készített az ő hangja felhasználásával; ez az első ilyen jellegű bírósági ügy Lengyelországban - jelentette a Polsat News kereskedelmi hírtelevízió.
A reklámfilmet egy, szennyvízgyűjtő tartályokat gyártó cég készíttette, feltehetőleg a Lukomski hangját tartalmazó korábbi felvételek alapján.
Az így létrehozott alámondáshoz nem kérték Lukomski hozzájárulását, nem fizettek neki a szerzői jogaiért, nem is tájékoztatták őt a reklámfilm elkészítéséről.
"Ők nem érzik, hogy a hang akármilyen módon az emberi identitás része lenne, és azt hiszik, hogy bármit megtehetnek vele" - nyilatkozott Lukomski a Polsat Newsnak.
- Az emberi hang "különleges védelem alatt áll", biometrikus jellemzőnek számít, akárcsak az arckép
- fogalmazott a Polsat Newsnak Joanna Swiebocka-Wiek, a krakkói Jagelló Egyetem mesterséges intelligencia szakának vezetője.
Az érintett cég úgy látja, hogy nem követett el jogsértést, a reklámfilmben felhasznált hang szerinte a mesterséges intelligenciáé, és nem Lukomskié.
Az onet.pl lengyel hírportál Lukomski ügyvédjét idézi, aki szerint az előadóművész hangját nemcsak az őt ismerő emberek azonosították a filmben, hanem az átvételt a mesterséges intelligencia felhasználásával is megerősítették.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik