


| Előadó: | Kacsafarhát |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Sitku Norbert |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Látod testvér ez az élet, ilyenek vagyunk:
fiatalok, öregek, de úgyis meghalunk.
Sírba visz az álom, hideg van és fázom,
talán éppen utoljára fekszem itt az ágyon.
Ordibál a kakas,
de engem ez nem aggaszt:
nem ébredek soha többé fel,
itt az életem vége, hát menni kell.
Múlt, jelen és jövő: elmúlik az idő.
Ezt te is észre veszed, hiszen megőszül a fejed,
de nem törődsz vele
és nem törődsz bele
és nem törődsz azzal,
hogy 70 éves aggyal
még mindig nincsen semmid
és még mindig nincsen senkid!
Nincs egy olyan haver, barát, vagy span,
aki ott lenne veled mindenféle sz**ban.
Sz**ban, vagy jóban? – melegben vagy hóban…
A temetéseden sem lenne nagy tömeg:
talán a pap meg a sírkövek.
A túlvilágon azt hiszed, hogy megleled a helyed,
a föld alatt a csótányok meg lerágják a fejed!
Nem a mennyországba, hanem a pokolba jutsz!
Hiába menekülsz, szabadulni úgysem tudsz!
Ha egyszer bejutottál: örökre ott ragadsz!
Jobb, ha elviseled és nagyon veszteg maradsz!
Ezt szánták odafönn az égiek!
És te tiltakozni próbálsz? Még ilyet!
A lelkek vándorlása sem vonatkozik rád!
Tedd magad felelőssé, ez a te hibád:
rossz voltál életedben, ez az oka.
Nem születhetsz újjá többé soha!
A pokol legsötétebb bugyrába merülsz,
de lehet, hogy Lucifer szájába kerülsz.
Ennyi volt az életed, ez volt a te végzeted,
de már mindenki unja az élettörténeted!



A legendás zenekar mellett velünk lesz Geszti és a Budapest Bár is. Januárban sem alszik az ország legnagyobb összművészeti fesztiválja.
A jelenleg hófödte Kapolcs, Taliándörögd, Vigántpetend hármas július 24. és augusztus 2. között nyári pezsgéssel és a legjobb magyar előadókkal vár mindenkit.
2026 épp csak elindult, de máris elhozta magával minden Völgy rajongó számára az év első izgalmait. Jubileumi kiadással tér vissza idén a Művészetek Völgye, 35. alkalommal ismerhetik meg a látogatók a magyar kultúra legszélesebb, legszínesebb kínálatát a Balaton-felvidék festői részén.
A táj nemcsak természeti, hanem történelmi szépségeket is tartogat, ami az idei évben újra a fesztiválozók mindennapjainak részévé válik.
A jubileumi kiadás alkalmával ismét bekapcsolódik a vérkeringésbe egy legendás helyszín, a Klastrom.
A most meghosszabbított jelentkezési határidővel még minden alkotókedvű embernek van ideje beadni a Fényártban a Klastrom - Fényfestészeti pályázatra a munkáját. Többeknek megadatik a lehetőség, hogy a fesztivál ideje alatt életre keltsék ezt a történelmi helyszínt, ahol például
Vecsei H. Miklós, Takács Dorina (Дeva) és Balla Gergely (Platon Karataev) romtemplomokhoz készített vetített előadása, a Hortus Conclusus is elkápráztatja majd a közönséget.
A Völgy a legismertebb könnyűzenei előadók otthona is
Az eddig bejelentett nyolc fellépőn túl biztosan Zár majd az égbolt Kapolcson, felcsendül a Húsrágó Hídverő, hiszen az ország egyik legismertebb alternatív zenekara a Kispál és a Borz újjáalakulása óta először érkezik a fesztiválra.
A tavaly óriási sikerű koncertet adó Geszti idén is megtáncoltat mindenkit, de a rendszeresen sztárparádéval utazó Budapest Bár is garantáltan magával hozza a jóhangulatot.
A nyár legemlékezetesebb 10 napjában nemcsak zenével, hanem képzőművészettel, tánccal, újcirkusszal, irodalommal is feltöltekezhet a Völgy közössége, ahogy a színházi produkciók is minőségi szórakozást ígérnek.
Az ígéretre garancia is a társulatok neve, hiszen előadást hoz a folyamatosan teltházak előtt játszó Orlai Produkció, az ország talán legfiatalabb társulata, a Színház- és Filmművészeti Egyetem frissen végzett hallgatóiból álló SICC Production, valamint a Delta Produkció is.
A friss neveken túl természetesen ott lesz a már korábban a fesztivál plakátjára felkerültek is
az Elefánt, az Esti Kornél, Co Lee, Dzsúdló, Beton Hofi., a KFT, Zorán és Koncz Zsuzsa is. A jubileumi fesztiválra készülő Völgy Szimfonik 35. a hazai zenei élet legismertebb neveivel, a Duda Éva Társulat best of műsorával, míg a Feledi Project Kulka Jánossal közösen a Cseresznyéskerttel lép majd a közönség elé.
Rengeteg program várja a Művészetek Völgye látogatóit
A jubileumi év meglepetéseinek sora még közel sem ért véget, így érdemes éberen figyelni a fesztivál felületeit, illetve már most bebiztosítani a részvételt az ország legnagyobb összművészeti fesztiváljára. A jegyek elérhetőek a Művészetek Völgye honlapján.
A fesztivál önkénteseket toboroz
Ha valaki nemcsak kikapcsolódna, hanem hozzá is tenne a közösség építéséhez, annak a január második hetétől induló önkéntes jelentkezés a legjobb lehetősége erre, hogy a Völgy csapatához csatlakozzon.