


| Előadó: | Leave It Behind |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Sári Krisztián (Katsa) |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Minden barát körben ül
Valami füst lengi áta termet
Sohasem kellett kérnünk
A pincér helyben termett
Nagy levegő az első előtt
És indulhataz este
Ma velünk csak jól járhat
Aki bajt kereste
Rfr.:
Az 1001 feles meséiben
Történnek a csodák
Repülőszőnyeg és háremhölgyekkel
Forog a világ
Egy őrült mosoly a sötét haj mögül
Varázsol tovább
Tiltott gyümölcs édes ízét
Érzi most a szád
Valami régi blúzt
Pörget a zenegép
Be fogom fejezni
Amit ma elkezdtem még
Készre vágtam már magam
Csak az ütem mozgat még
3 feles kevésnek tűnik
1001 pont elég
Rfr.:
Az 1001 feles meséiben
Történnek a csodák
Repülőszőnyeg és háremhölgyekkel
Forog a világ
Egy őrült mosoly a sötét haj mögül
Varázsol tovább
Tiltott gyümölcs édes ízét
Érzi most a szád
Még egy cigi a bárban
Egy angyal áll elém
Az utolsót vele iszom meg
Hisz lehet hogy ő meg én...
Rfr 2x.:
Az 1001 feles meséiben
Történnek a csodák
Repülőszőnyeg és háremhölgyekkel
Forog a világ
Egy őrült mosoly a sötét haj mögül
Varázsol tovább
Tiltott gyümölcs édes ízét
Érzi most a szád


Flea, a Red Hot Chili Peppers legendás basszusgitárosa, hosszú szólócsendet követően jelentkezik új anyaggal.
Az A Plea-vel, az első Flea-szólódal 2012 óta, ma vált elérhetővé, egyben megjelent hozzá egy provokatívan kortárs és koncepcionálisan gazdag klip is, amelyet Clara Balzary rendezett.
A dalban Flea visszatér első hangszeréhez, a trombitához, miközben basszusgitáron és éneken is hallható.
Az új anyag elkészítéséhez Flea modern jazz- és kísérleti zene világsztárokat gyűjtött maga köré
Vele zenél Anna Butterss, Jeff Parker, Deantoni Parks, Mauro Refosco, Rickey Washington és Vikram Devasthali. Chris Warren vokálosként csatlakozott és a dal producere, Josh Johnson emellett alt szaxofonon is közreműködik.
Az A Plea üzenete a szeretet, az összetartás és az emberi kapcsolatok fontosságát hangsúlyozza.
A dal szövege a világ megosztottságát tükrözi
„Vágyakozás egy túlvilági hely után, egy szeretetteljes helyre, ahol kifejezhetem a véleményem és önmagam lehetek. Mindig csak próbálok önmagam lenni.
Nem érdekel a politika aktusa. Szerintem van egy sokkal magasabb, transzcendensebb hely, ahol érdemi párbeszéd folyhat, ami valóban segítheti az emberiséget, és segíthet mindannyiunknak harmonikusan és produktívan élni, egészséges módon a világ számára. Van egy hely, ahol találkozunk, és az a szeretet.”
A videóklip, amelyet Clara Balzary rendezett, lenyűgöző, kortárs, kifejező és koncepcionális. A koreográfiát Sadie Wilking jegyzi, amely nem a megszokott táncnyelvet követi, hanem vizuálisan, operatőri bravúrokkal és érzelmileg is mélyen átélhető élményt teremt, tökéletesen kiegészítve a dal társadalmi és kulturális üzenetét.
Ez a dal előfutára Flea 2026-ban megjelenő, új szólóalbumának a Nonesuch Records gondozásában. A további részletek a jövő év elején várható.
Fotók: Flea/Magneoton