


| Előadó: | Keressük! |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Dózsa Péter |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

emlékszem nagyon jól
mikor megláttalak
nekem nem jutott hirtelen eszembe semmi
szótlanul álltam, szendvicsem a kezemben
de jó lenne most okosnak lenni
olyan szép voltál így ellenfényben
fogy egyből leesett az állam
szőle színű kilincshaj koronázta fejedet
tudtam, még egy perc és elvesztem az eszemet
ahogy ott álltál és furán néztél
hosszú perceken át csak a pofákat vágtad
semmi baj, engem ez nem zavar
tudom jól hogy csak a szotyoládat rágtad
hosszú piros körmeiden gyengéden
megtört a déli nap sugara
kék színű szoknyádon külön hangsúlyt kap
csípőd gyönyörű vonala
refr:
Kérlek ne menj el, kérlek hallgass meg
tudom hogy túl nagyot vétkeztem
törékeny lelked kicsi kapujához
érvényes jegy nélkül érkeztem
aztán a szemembe néztél végre
vagy inkább csak néztél volna
hirtelen megértettem: komor tekintetednek kancsalságod volt az oka
fehér színű nejlon zoknid
kecsesen kunkorodott bokádon lefelé
gyönyörű mozdulattal
emelted a magokat
a szád felé
aztán egy mozdulat, csak egy villanás
a mai napig nem értem
hangod visszhangzik a fülemben
a jegyeket és a bérleteket kérem
ez a mondat apró darabokra törte lelkemet
megtörten álltam és némán vártam míg
kitöltötted a csekkemet...



A zenekar Rise Of The Roach turnéja folyatásaként június 9-én a Budapest Parkba is elhozza slágereit. A Papa Roach előzenekara ráadásul a Trivium lesz, így garantált az ütős este.
Noha a bandának számos slágere született három évtizedes pályafutása során, az biztos, hogyha meghalljuk a Papa Roach nevét reflexként visszhangzik a fülünkben a Last Resort kezdő sora.
A kétszeres Grammy-jelölt, platina lemezes Papa Roach a hard rock zene egyik nagyágyúja
A zenekar 2020-ben ünnepelte ikonikus lemeze, az INFEST 20. évfordulóját, de sosem merültek el a nosztalgiában és mindig képesek voltak újat mutatni. A csapat eddig 10 stúdióalbumot adott ki, legutóbbi anyaguk Ego Trip címen jelent meg saját kiadójuknál, a New Noize Recordsnál.
Az Ego Trip megjelenése óta több mint 360 millió lejátszást gyűjtött világszerte, rajta négy listavezető kislemezzel, köztük a Leave a Light On (Talk Away the Dark) című dallal, amely a banda legnagyobb slágere lett az elmúlt évtizedben.
A zenekar egyébként sem áll rosszul slágerek terén: összesen 26 daluk került be a top 10-be és 12 első helyezéssel büszkélkedhetnek. A zenekar mára a kezdetektől fogva fontosnak tartotta, hogy felhívja a figyelmet a mentális egészségre, ennek lenyomata a Last Resort is.
A Papa Roach legutóbb idén nyáron, a Szigeten adott emlékezetes koncertet. Most pedig hat évvel aréna-showjuk után ismét önálló bulival érkeznek Budapestre.
Előttük a Trivium játszik, akik 2023-ban jártak utoljára hazánkban
A zenekar az elmúlt két évtizedben sikerrel találta meg azt, a szinte varázslatos egyensúlyt, amely a magával ragadó dallamos metal, az extrém metal kiszámíthatatlansága, a black metal és a rock’n’roll között bújik meg.
Fotó: Trivium/Live Nation Magyarországg
A koncertre elsőként a regisztrált Live Nation tagok válthatnak jegyet december 4-én, 10 órától, míg a teljes körű jegyértékesítés december 5-én, 10 órakor indul.
Kiemelt kép: Papa Roach/Live Nation Magyarország