dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Tűzmadár: Éjféli álom

Tűzmadár - Éjféli álom

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Tűzmadár
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 12987 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Éjféli álom

Valamelyik este szex után egy látomás lehetett csupán,
Elszörnyedve megláttam a jövõt szörnyû álmomban.
A lánnyal kezdõdött talán, kinek szemében volt az a láng,
Amely a jelet adta át nekem, hogy szeretkezni akar velem.
De én ellöktem magamtól õt, eltiportam a szõke nõt,
Egy imát mondtam a lelkemért, és hátranyúltam a késemért.

Refr.: Maradj még ma a végzeted nyújtja az éj,
Szívedben a félelem lángja ég,
Ma élhetsz még, de holnaptól a túlvilág vár rád.

Két nap telt el ezután, fejemet álomra hajtanám,
Nem hagyott nyugodni egy gondolat, gyerek lesz az újabb áldozat.
Egy tér mellett hajtottam el, s a látomás életre kelt,
Lassítottam, sõt vártam még míg egy labda nem gurult elém.
Lehunytam a szemeimet, nem éreztem szeretetet
Gázt adtam, egy sikoltás majd halott csend és semmi más.

Remélem, vége van már, ennyi volt a tûréshatár,
Nem akarok már több szenvedést, halált, álmot, vérengzést.
Tíz év múlt el az óta, nem került más a sorba,
Legalább is eddig biztosan, megálmodtam volna pontosan.
De mi lesz, ha megint álmodok, nem fogom tudni, hogy hol vagyok,
Jön majd egy gyilkos gondolat, és Te leszel az újabb áldozat.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Dirty Slippers: a zenekar Budapesten folytatja a Suliturnét

A következő hetekben fővárosi intézményekben folytatódik a Dirty Slippers zenekar Suliturné programja, amely mára az egyik legnagyobb kábítószer-ellenes ifjúsági programmá vált Magyarországon.

 

Lobó-Szalóky Lázár 2011-ben hozta létre a Suliturné programot, amely két részből áll: a zenészek egy fesztiválhangulatú koncertet adnak a diákoknak, majd közéjük ülnek és drogprevenciós előadást tartanak.

Az előadó dalszövegei itt.

"Egyre nagyobb az igény erre a rendhagyó programra az iskolák és a fiatalok részéről is. A visszajelzések egyértelműen pozitívak, jelenleg több mint 200 iskola várakozik arra, hogy hozzájuk is eljussunk a Suliturnéval" - fogalmazott Lobó-Szalóky Lázár.

zenekar nemrég tért vissza hét állomásos angliai turnéjáról, ahol kiderült: kinti lemezkiadójuk, a Reaction Management szeretné, ha a Suliturné program Magyarország után Angliában is elérhető lenne.

"Azt tapasztaljuk a Suliturné állomásain, hogy évről évre egyre nagyobb a problémát jelentenek a drogok a 14-18 éves korosztály számára. Mi zenészként elkötelezettek vagyunk 14 éve, hogy megmutassuk a fiataloknak: 

kizárólag a drogok, az alkohol és az önpusztító életmód nélkül érhetik el a céljaikat, élhetnek sikeres és boldog életet"

- mondta el Lobó-Szalóky Lázár. 

A zenész szerint nagyon aktuális ez a téma, hiszen "sajnos trendi lett olyan dalokat írni hazánkban is, amik a kábítószer fogyasztásra buzdítják a fiatalokat. Nincs semmilyen eszköz ezeknek a daloknak a terjedését meggátolni annak ellenére, hogy szerintem még maguk az előadók is tudják, hogy rendkívül káros, amit csinálnak. Ennél sokkal felelősségteljesebben kellene viselkedniük" - jegyezte meg Lobó-Szalóky Lázár.

A Dirty Slippers december 10-én az ORFK rendezvényén, majd december 12-én a BGSZC Pestszentlőrinci Technikumában folytatja a Suliturnét.


Fotó: Dirty Slippers

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás