


| Előadó: | D. Nagy és a Frakció |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Trunkos András Angyal Tivadar |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Az utcán érik a csend, feszülten figyel a ház
Az ajtót védi a rend, de mozdul belül a tánc
Ez lesz a tánc, a keleti tánc
Tangó helyett túl késő
Az utcán érik a csend, feszülten figyel a ház
Lassan dobban a láb, a válladon egy másik kéz
Falnak feszül a hát, de indul, ki táncolni kész!
Ez lesz a tánc, a keleti tánc
Tangó helyett a végső
Újból sír a világ, és hullanak a táncosok
Szólnak már az imák, de attól még a Föld forog
Táncot jár a nép, mit nekünk ezer év!
Ha elfagyott már a világ, táncolunk majd magunkért!
Ez lesz a tánc, a keleti tánc
Tangó helyett túl késő
Újból sír a világ, szólnak már az imák...
Most örül, aki él és örül, aki nem
Mert hangos volt az igen és nagyon halk a nem!
Most bolond, aki fél és bolond, aki nem
Mert szabad lett az igen és nagyon halk a nem!


Két év csend után újra dallal jelentkezik AKC Misi: a Haditerv klippel együtt érkezett.
A pihenés, az önfejlesztés és a háttérbe húzódás nem lassította, hanem megerősítette.
AKC Misi nevét 2019-től elég nehéz volt elkerülni.
A fiatal előadó szinte megállás nélkül adta ki dalait és koncertezett, ezt a sűrű időszakot aztán egy hosszabb szünet váltotta fel.
„Az elmúlt két évem munkával és pihenéssel telt. Korábban nem igazán volt időm átgondolni, pontosan mit szeretnék kifejezni a zenémmel, merre szeretném vinni, ezért akartam szünetet tartani. Ez az időszak önfejlesztéssel, pihenéssel, munkával és sok zenéléssel telt” – mesélte AKC Misi.
A visszatérő dal nem véletlenül a Haditerv lett
„Valami olyasmit szerettem volna közölni, hogy visszatértem, és nem is nagyon akarok elmenni” – fogalmazott, és elárulta azt is, hogy a klip az elmúlt időszakot jeleníti meg. „Ezt a két évet hivatott bemutatni a videó. Igazából csak fogtunk egy kamerát, és egy-két jelenetet leszámítva azt mutattuk meg, mivel telnek a mindennapjaink.”
És hogy mi a haditerv a Haditerv után? „Szeretném, hogy minden szempontból jobb legyen a zeném, ezen fogok dolgozni. Sok mindent akarok még megmutatni magamból, és nagyon erős belső késztetést is érzek ehhez. A motivációm nem anyagi, sikerült függetlenné tenni magamat az elmúlt években, és talán emiatt is vagyok most nyugodtabb. Nem azért zenélek, hogy pénzt keressek, hanem mert ezt akarom csinálni” – árulta el Misi.