dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Tűzmadár: Száműzött

Tűzmadár - Száműzött

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Tűzmadár
Album: Keressük!
Szövegírók: Schrott Péter
Zeneszerzők: Schrott Péter
Kiadó: Keressük!
Stílus: Modern dallamos heavy metal
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 3, összesen 12633 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Száműzött

Szürke felhők alatt, naptalan világ előtt
Ott áll az ifjú, a sötét falak mögött
Kitaszított lélek, fájdalmas emlékek
Hordozza a sorsát, örökké vérző sebet

Kísért a múlt szele, a harag szelleme
Kergeti szüntelen, hatalma végtelen
Végső ütközet, ádáz ellenfelek
Kit egykor úgy szeretett, meg kellett őt ölnie

Szemében bánat lángja ég, fáj, mar, tép!
Kiégett lelkét viszi a szél, ó-ó
Szívében nem gyúl új remény, ó-ó

Száműzött lélek!
Kínzó tény, az átok benned él!

Nem tudta eddig még, a napvilág milyen szép
De a hazug évekért méltó a büntetés
Elindult, útra kélt, fejében száz emlék
Mindent megtenne azért, hogy visszakapja az életét!

Szemében bánat lángja ég, fáj, mar, tép!
Kiégett lelkét viszi a szél, ó-ó
Szívében nem gyúl új remény, ó-ó

Száműzött lélek!
Kínzó tény, az átok benned él!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A 5 Seconds of Summer visszatért és Budapesten is fellépnek

Az ausztrál szupersztár popcsapat, a 5 Seconds of Summer tagjai szólókalandjaik után most ismét egyesített erőkkel vág neki a koncertezésnek. 




A csapat a hamarosan érkező Everyone’s a Star! című lemezével tavasszal európai turnéra indul és Budapestre is visszatérnek új dalaikkal, április 24-én, az MVM Dome-ba.


Az előadóhoz kapcsolódó dalszövegek itt.


Az elmúlt évek során a 5 Seconds of Summer milliók szívét hódította meg, és számos rekordot döntött meg. 


A zenekar eddig több mint 17 milliárd globális lejátszást ért el, valamint három #1 albumot tudhat magáénak az amerikai Billboard 200-as listán.


Ezzel ők az eddigi legsikeresebb ausztrál előadók ezen a téren. Öt stúdióalbumukból mind az öt bekerült a Billboard 200-as lista első két helyezettje közé, míg olyan himnuszok, mint a She Looks So Perfect, a Youngblood és az Amnesia egy egész generáció meghatározó dalaivá váltak, világszerte rajongók millióival rezonálva.


A többszörös platinalemezes popcsapat legutóbb 2023-ban járt Budapesten, a turné befejezése után pedig a banda tagjai leginkább a szólóprojektjeire fókuszálták, ahol mindent ők írtak és énekeltek. 


A 5 Seconds of Summer november 14-én megjelenő hatodik albuma, az Everyone’s a Star! pontosan ezt foglalja magában és egyúttal jelent visszatérést a gyökereikhez. 


Az új lemezről már két számot ki is adtak


Az első az energikus pop-rock dal, a Not Ok, amely a tagok sötétebb oldalát mutatja meg, a második pedig a Boyband. A Boyband a több mint 10 éves fennállásuk alatt szerzett tapasztalataikat foglalja össze, néhol kissé ironikusan, ugyanakkor megírását Liam Payne tragikus halála is inspirálta. Már ezekből is sejthető, hogy az új album tele lesz váratlan csavarokkal és eddigi legizgalmasabb dobásuknak ígérkezik.


A lemez megjelenését követően pedig turnéra is indulnak


Így április 24-én mi is élőben hallhatjuk az Everyone’s a Star! című lemezük dalait az MVM Dome-ban.



A koncertre elsőként az új albumot előzetesen megrendelő rajongók vásárolhatnak belépőket, ők október 28-án, 10 órától szerezhetik be jegyeiket. A regisztrált Live Nation tagok október 30-án, 10 órától csatlakozhatnak az elővásárlási lehetőséghez, míg a teljes körű jegyértékesítés október 31-én, 10 órakor indul a www.livenation.hu és a www.funcode.hu oldalakon.

 

 

 

 Fotók: 5 Seconds of Summer/Live Nation Magyarország

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás