dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Tereskova: Száll az űrhajó

Tereskova - Száll az űrhajó

off off off off off
Koncert mix Best of
Előadó: Tereskova
Album: Koncert mix Best of
Megjelenés: 2000
Hossz: 3:33
Szövegírók: Nagy Krisztina (Tereskova)
Nagy Kriszta
Kádár Miklós
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: X-Produkció
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 5, összesen 15107 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Száll az űrhajó

Sötét az éj Bajkonúrban
Az űrhajó már készen áll
Örül holnap a béketábor
Ha az elsõ nõ az égbe száll

Száll, száll, száll, száll
Száll az ûrhajó
Száll, száll, száll, száll
Űrutazni jó

Forog a radar, és dübörög a gép
Itt van az óra, és közel az ég
Gagarin felizgul Bajkonúrban
A férfiak álla a földig ér

Száll, száll, száll, száll
Száll az ûrhajó
Száll, száll, száll, száll
Űrutazni jó

Jobbra egy mûhold, és balra egy szputnyik
A Lajka kutya integet
Az égbõl is rátok gondolok
Ti dolgozó, munkás emberek

Száll, száll, száll, száll
Száll az ûrhajó
Száll, száll, száll, száll
Űrutazni jó

Nem kell a vodka, és nem kell a szesz
A súlytalanságtól lebegsz
Bizalmat kaptam most a párttól
Ha lezuhanok, majd Hruscsov ápol

Száll, száll, száll, száll
Száll az ûrhajó
Száll, száll, száll, száll
Űrutazni jó

Száll, száll, száll az ûrhajó
óóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóo
óóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóo

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Megjelent a NÉKED zenekar első nagylemeze

Új korszak kezdődik a NÉKED történetében: megjelent a zenekar első nagylemeze, mely a Sodor a szél címet kapta. Már látható a dalhoz készült videóklip is, amely vizuálisan is tovább mélyíti az album világát.





„Az évet az első nagylemezünk megjelenésével indítjuk, ami számunkra hatalmas mérföldkő” – mondja a zenekar. A Sodor a szél videóklipjét Török Arnold (Nidel Films) készítette, és a következő napokban további három klip is érkezik az album dalaihoz.


A dal szövege itt érhető el.


“Igyekeztünk minden dalunkat egy-egy videóval megjelentetni a legnagyobb videómegosztón, amit nagyobb stáb hiányában házon belül oldottuk meg. Olyan is volt, hogy egy nap alatt két klipet vettünk fel, sokszor a helyi tájak adta lehetőségeket használtuk ki. “




“A tavalyi évben több neves klubban is felléphettünk Magyarországon a 4S Street vendégeként, ami óriási lendületet adott számunkra. Ezenkívül a nyáron szinte kivétel nélkül minden hétvégén játszottunk Erdélyben is, ahol bizonyossá vált számunkra, hogy a közönségnek is tetszenek a dalaink, egyre többen éneklik a szövegeinket”


A NÉKED két lemezbemutató koncerttel is készül


Február 5-én Csíkszeredában, az Ólommadárban, február 7-én pedig Gyergyóalfaluban, a Petőfi Sándor Művelődési Házban mutatják be élőben az új dalokat. A Sodor a szél fizikai formátumban is megjelenik, amelyhez elsőként a lemezbemutató koncerteken juthat hozzá a közönség. Az eseményekre szóló elővételes jegyek az In-Time felületén érhetők el.

 

A NÉKED 2024 tavaszán alakult Gyergyószentmiklóson. A zenekar tagjai: Fodor László (ének, akusztikus gitár), Péter Gellért (dob), György Alpár (gitár), Ioni Eduárd (billentyűk) és János László (basszusgitár). 




Zenéjük a pop rock és az indie világából táplálkozik


Alig két év alatt közel 50 élő koncert, Legszebb Erdélyi Magyar Dal jelölés, valamint több mint 50 ezer megtekintés a legnagyobb videómegosztón – mindez jól mutatja, hogy a NÉKED az erdélyi és magyarországi könnyűzenei színtér egyik friss, lendületesen fejlődő szereplője.

 

Apple Music


Spotify

 

Fotók: Néked

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás