


| Előadó: | Megasztár |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Presser Gábor Sztevanovity Dusán |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

1. Nekem jó, s annak sem árt, akin átmegy,
Nekem kell, s hozza a hangjaimat.
Nem is baj, ha mindenem, mindenem rámegy,
Ha jár a zenevonat, ó, a zenevonat.
2. Mikor áll, füstízű könnyeket hullat,
Mikor megy, lelkesen hajtom és hajt,
Mikor száll, rózsaszín gőzöket fújtat,
De jár a zenevonat, ó, a zenevonat.
R1. Aki szép, aki jó, aki bölcs, aki nem,
Aki fél, aki hős, aki sír, aki nem,
Aki áll, aki fut, aki száll, aki nem,
Mind, mind felszállhat velem.
3. Megyünk majd elhagyott s felszedett pályán,
Megyünk majd, s kergetünk csillagokat,
Megyünk majd romhegyek, tengerek hátán,
Jár a zenevonat, ó, a zenevonat.
R2. Aki lány, aki szűz, aki vén, aki nem,
Aki küzd, aki győz, aki tűr, aki nem,
Aki tesz, aki nyer, aki veszt, aki nem,
Aki ad, aki kér, aki kap, aki nem,
Aki húz, aki tol, aki von, aki nem,
Aki szív, aki fúj, aki nyel, aki nem,
Aki oszt, aki szid, aki ért, aki nem,
Szálljon fel velem!



A következő hetekben fővárosi intézményekben folytatódik a Dirty Slippers zenekar Suliturné programja, amely mára az egyik legnagyobb kábítószer-ellenes ifjúsági programmá vált Magyarországon.
Lobó-Szalóky Lázár 2011-ben hozta létre a Suliturné programot, amely két részből áll: a zenészek egy fesztiválhangulatú koncertet adnak a diákoknak, majd közéjük ülnek és drogprevenciós előadást tartanak.
"Egyre nagyobb az igény erre a rendhagyó programra az iskolák és a fiatalok részéről is. A visszajelzések egyértelműen pozitívak, jelenleg több mint 200 iskola várakozik arra, hogy hozzájuk is eljussunk a Suliturnéval" - fogalmazott Lobó-Szalóky Lázár.
A zenekar nemrég tért vissza hét állomásos angliai turnéjáról, ahol kiderült: kinti lemezkiadójuk, a Reaction Management szeretné, ha a Suliturné program Magyarország után Angliában is elérhető lenne.
"Azt tapasztaljuk a Suliturné állomásain, hogy évről évre egyre nagyobb a problémát jelentenek a drogok a 14-18 éves korosztály számára. Mi zenészként elkötelezettek vagyunk 14 éve, hogy megmutassuk a fiataloknak:
kizárólag a drogok, az alkohol és az önpusztító életmód nélkül érhetik el a céljaikat, élhetnek sikeres és boldog életet"
- mondta el Lobó-Szalóky Lázár.
A zenész szerint nagyon aktuális ez a téma, hiszen "sajnos trendi lett olyan dalokat írni hazánkban is, amik a kábítószer fogyasztásra buzdítják a fiatalokat. Nincs semmilyen eszköz ezeknek a daloknak a terjedését meggátolni annak ellenére, hogy szerintem még maguk az előadók is tudják, hogy rendkívül káros, amit csinálnak. Ennél sokkal felelősségteljesebben kellene viselkedniük" - jegyezte meg Lobó-Szalóky Lázár.
A Dirty Slippers december 10-én az ORFK rendezvényén, majd december 12-én a BGSZC Pestszentlőrinci Technikumában folytatja a Suliturnét.
Fotó: Dirty Slippers