


| Előadó: | Bombariadó |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Surányi Bernadett |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Meginoghatatlan vélemény-
különbség van kettőnk között
Nem tudom,honnan lett
De kicsit zavar az egész
Már régen kérem,hogy hallgass meg
de te csak dumálsz mellém a hátam mögött,hát tudod
Legjobb lesz,ha most szépen elmész
Nem érted,mért mondom
azt,amit mondok
Szerinted az egész nagy-nagy hülyeség
Nem érte,mért mondom,amikor azt mondom:Tán jobb lett volna,
ha a Hufnágel Pistához megyek
Kértem szépen, és kiabáltam, hogy hallgass már meg végre
Hiába hiszed,vagy tudod
Hogy tőled szép az élet-amiazenyém
Vedd már komolyan kérlek,
Hogy ez így nem mehet tovább
Elmegyek,vagy állj már te odább.



Jaroslaw Lukomski közismert szinkronszínészként Lengyelországban.
Jaroslaw Lukomski lengyel előadóművész pert indított Lengyelországban egy cég ellen, mert egy reklámfilmben a tudta és beleegyezése nélkül olyan hangalámondást használtak, amelyet mesterséges intelligencia készített az ő hangja felhasználásával; ez az első ilyen jellegű bírósági ügy Lengyelországban - jelentette a Polsat News kereskedelmi hírtelevízió.
A reklámfilmet egy, szennyvízgyűjtő tartályokat gyártó cég készíttette, feltehetőleg a Lukomski hangját tartalmazó korábbi felvételek alapján.
Az így létrehozott alámondáshoz nem kérték Lukomski hozzájárulását, nem fizettek neki a szerzői jogaiért, nem is tájékoztatták őt a reklámfilm elkészítéséről.
"Ők nem érzik, hogy a hang akármilyen módon az emberi identitás része lenne, és azt hiszik, hogy bármit megtehetnek vele" - nyilatkozott Lukomski a Polsat Newsnak.
- Az emberi hang "különleges védelem alatt áll", biometrikus jellemzőnek számít, akárcsak az arckép
- fogalmazott a Polsat Newsnak Joanna Swiebocka-Wiek, a krakkói Jagelló Egyetem mesterséges intelligencia szakának vezetője.
Az érintett cég úgy látja, hogy nem követett el jogsértést, a reklámfilmben felhasznált hang szerinte a mesterséges intelligenciáé, és nem Lukomskié.
Az onet.pl lengyel hírportál Lukomski ügyvédjét idézi, aki szerint az előadóművész hangját nemcsak az őt ismerő emberek azonosították a filmben, hanem az átvételt a mesterséges intelligencia felhasználásával is megerősítették.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik