dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Bestiák: Hepidéj

Bestiák - Hepidéj

off off off off off
Nem kérek mást
Előadó: Bestiák
Album: Nem kérek mást
Megjelenés: 1998
Hossz: 3:45
Szövegírók: Kozso (Kocsor Zsolt)
Kocsor Beáta
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Magneoton
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 3, összesen 11244 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Hepidéj

Bele-belegebedek, hogy érted epedek,
Neked a csillagokat hozom a földre le,
De te mégsem engeden, hogy odalegyek,
Csak tekeregtetsz, loholtatsz körbe-körbe.
Neked van szárnyad, de nekem mincs erőm,
Hogy a tenyeremen tartsalak.

Pedig baby, látom,
hogy szebb vagy,mint a nap,
Hát dobd fel egy kicsit magad,
Ez a happy-happy day, every body.

Ha neked is tele van a hócipőd,
Vagy csak magad unod már,
Egy bolond bulira legyen mindig időd,
Ez a hepidéj csak rád vár.

Gyere lazulj egy kicsit, legalább csökken a licit,
Ne, ne, ne félj, baby, ez nem orvosi vizit.
Térdig járunk a buliban, buli van,
A villamoson, a téren, a suliban.
Mindent szabad, itt mindent megtehetsz,
Legyél az, aki máskor nem lehetsz.

Pedig baby, látom,
hogy szebb vagy,mint a nap,
Hát dobd fel egy kicsit magad,
Ez a happy-happy day, every body.

Ha neked is tele van a hócipőd,
Vagy csak magad unod már,
Egy bolond bulira legyen mindig időd,
Ez a hepidéj csak rád vár.

Ez a happy, happy, happy,
Happy, happy, happy day,
Gyere velünk, ne félj, véget nem ér,
És ha beér, elér, tiéd a mámor,
Bármikor, bármikor, bármikor, bárhol.
Itt van Kozso és itt a Bestiák,
Tiéd ez a dal, tiéd a világ.

Ha neked is tele van a hócipőd,
Vagy csak magad unod már,
Egy bolond bulira legyen mindig időd,
Ez a hepidéj csak rád vár.


előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Új dal, nagykoncertek, Bamako – a Tankcsapda erős évre készül

Megérkezett a készülő Tankcsapda album következő dala, a ‘Kér a Nép’, amely zeneileg és vizuálisan is új irányokat hoz a zenekar világába.




A friss szerzemény különlegessége, hogy két legendás gitáros, Tátrai Tibor és Lukács Peta is közreműködik benne, akik játékukkal új energiákat adtak a dalnak.


Tankcsapda-dalszövegek itt.


A klip rendezője a zenekarral évek óta együtt dolgozó Tokay Péter, aki a szeptemberben megjelent ‘Mondd ki a nevemet’ videót is készítette. A filmes csapat ezúttal egy letisztult, modern látványvilággal hangsúlyozza a dal mondanivalóját.


„A készülő új Tankcsapda-album következő dala, amit nagy örömmel mutatunk be, annál is inkább, mert megtisztelő, hogy ebben a dalban két olyan ismert, elismert és kiváló gitárossal dolgozhattunk együtt, mint Tátrai Tibusz és Lukács Peta. Igazi örömzenélés volt a stúdióban, és persze a klipforgatás is nagyon jó hangulatban telt. 


A dal mondanivalója – ahogy az elmúlt évtizedekben a ’csapdától már megszokhattuk – a körülöttünk lévő világra, az abban zajló eseményekre és az ezzel kapcsolatos érzéseinkre reflektál, ezeket fogalmazza meg.”


– mondta Lukács Laci.




„Azt, hogy ez ott így összeállt és megszületett, először fel sem fogtam. Nem is láttam, hogy mi lesz belőle, csak azt éreztem, hogy hihetetlenül erős anyag születik – ha szabad ilyen szerényen fogalmaznom. Brutálisan erős. Aztán amikor elkészült a képi verzió is, leültem megnézni, és könnybe lábadt a szemem. A rendezés, a vizuális megvalósítás annyira passzolt az egészhez, minden egyben volt: egy gondolat, egy üzenet, egy energia. Egyszerűen elképesztő. Nagyon köszönöm, hogy végül belevágtunk ebbe, ritka az ilyen élmény.” - idézte fel Tátrai Tibor.


A Tátrai Tiborral és Lukács Petával készült ’Kér a Nép’ élő premierjére, sem kell sokat várni, Tibuszék ott lesznek a Tankcsapda évzáró koncertjén Debrecenben, december 29-én a Főnix Arénában, ahol a színpadon fellépnek a 2025-ös nyári turné vendéggitárosai is.


A zenekart a tavasz előtt még egy rendkívüli kihívás is várja


Februárban Lukács Laci és Fejes Tomi is részt vesz a Budapest–Bamako Rallyn, a 9173 kilométeres afrikai táv biztos, hogy komoly erőpróbát és izgalmas kalandot jelent majd.


2026. március 28-án pedig a Papp László Budapest Sportarénában nyitják az évet, ahol a készülő új album már megjelent dalai is meghatározó szerepet kapnak majd.



Fotó: Tankcsapda

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás