


| Előadó: | Keressük! |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Dózsa Péter |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

"A":
Gyere ember! Ürítsük együtt
gyönyörű polystirol poharunk.
Igyunk a Földre, mert itt megvan
minden, amit csak akarunk.
Van már műhold, és van műpáfrány.
A műréten béget a műbárány.
Plasztik-pénz és plasztik lasztik.
Plasztik fiú plasztik lánnyal alszik.
Gyors már a vonat, gyors már a kaja
Gyönyörű a szomszéd, UV a haja
nincs több vihar, soha nem fúj a szél
Egynapos a nyár és kétnapos a tél.
2x ( párá-pá-párá-pápá, párá-pá-párá-pápá)
REFRÉN:
||: ||: Mert ez műanyag csak csak műanyag :||
Műanyag a fiú, műanyag a lány.
Műanyag a igény, műanyag a vágy.
Műanyag a föld és műanyag az ég.
Olyan kár, hogy igazi már nincsen rég. :||
"A"
műnőkön műmell és műköröm.
A műemberek arcán műöröm.
Műanyag a hang és műanyag a zene.
Műanyag a film és műanyag a mozi.
Műanyag a happy-end és műanyag a story.
Műanyag az élet, műanyag a halál.
Műanyag a köret és műanyag a kanál.
2x ( párá-pá-párá-pápá, párá-pá-párá-pápá)
||: REFRÉN :||



A posztpunk egyik legmeghatározóbb és leginnovatívabb zenekara, John Lydon Public Image Ltd-je (PiL) 2026 tavaszán Budapestre érkezik.
A kultikus együttes május 20-án ad koncertet a Dürer Kertben, 15 évvel első magyarországi koncertje után, a hatalmas sikerrel futó This Is Not The Last Tour nevet viselő körút részeként.
A koncert igazi zenei mérföldkőnek ígérkezik
John Lydon, - vagy ahogy a világ leginkább ismeri Johnny Rotten - a Sex Pistols frontembereként írt zenetörténelmet, majd a PiL élén újradefiniálta a posztpunk műfaját. A banda több mint négy évtizedes fennállása alatt öt Top 20 kislemezt és öt Top 20 albumot jegyzett az Egyesült Királyságban, egyedi hangzásuk a rockot, a dance-t, a folkot, a popot és a dubot ötvözi, ami több generációra volt hatással, zenészek ezreit inspirálta.
Az 1978-ban alakult formáció 1992-ben hosszabb szünetre vonult, majd 2009-ben megújult lendülettel tért vissza, és ismét sorra szállította a dalokat. Újjáalakulásuk óta három nagy kritikai sikert arató albumot jelentettek meg: This is PiL (2012), What The World Needs Now… (2015) és a legfrissebb, 2023-as End of World, amely tovább színesíti Lydon széles diszkográfiáját, a PiL életművet pedig immár 11 lemezesre bővíti.
John Lydon 2023-ban elveszítette feleségét Norát, valamint menedzserét és barátját John Rambo Stevenst, ezután sokáig úgy gondolta, hogy a turnézás számára véget ért, nem szeretne többet színpadra állni.
A közönség szeretete azonban szerencsére meggyőzte
Hiba volna abbahagyni. Nem maradtak így el a koncertek és a frontember bevallása szerint a mostani turnén a Public Image Ltd maximális fordulatszámon pörög, és miután a nyár folyamán a zenekar történetének legjobb koncertjeit adták, „nagyon várják, hogy mindenki Rotten karácsonyt és új évet kapjon tőlük ajándékba.”
A most bejelentett budapesti koncert ritka lehetőség a hazai közönség számáraa
Kivételes alkalom arra, hogy a magyarországi rajongók élőben lássák a legendás brit csapatot, amely eddig mindössze egyszer, 2010-ben járt Budapesten. Majd ötvenéves pályafutások során így másodjára lesz lehetősége a hazai közönségnek a világ egyik legismertebb punk legendájának energiáját élőben is megtapasztalni május 20-án, a Dürer Kertben. A punk ünnepre a jegyértékesítés december 3-án, 11 órakor indul.