


| Előadó: | Kalapács |
|---|---|
| Album: | Keresztes háború |
| Megjelenés: | 2005 |
| Hossz: | 5:46 |
| Szövegírók: |
Barbaró Attila Kalapács József Beloberk István Beloberk Zsolt Sárközi Lajos Weisz László |
|
Kalapács József Beloberk István Beloberk Zsolt Sárközi Lajos Weisz László |
|
| Kiadó: | Hammer Records |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Olyan hideg e táj,
Megfagyott érzés, szürke gyász.
Egy seb, ami fáj,
Bent maradt nyílhegy szülte láz.
Miért e kín, miért e háború,
Amit vívunk megint?
Porig aláz,
Nem hagyom. Büszkeség, ami fáj. Még fáj.
Vágtatsz felém,
Dárdám a szívre célozva vár
És a pajzs is enyém,
Mi fegyvered kettétörte már.
Miért e harc, miért e háború,
Amit vívunk megint?
Sosem elég.
A szívnek úgy kell, kell, ami fáj. Úgy fáj! Úgy fáj!
HÍVUNK - GYERE, JÁTSSZ VELÜNK HÁBORÚT,
AMIT VÍVUNK, SZENTET ÉS SZOMORÚT.
Legyőztem rég
Fővezért, névtelen katonát,
De rettegem még
Elvek és elvetések hadát.
Kell e harc, kell még háború,
Szívünk szerint idetartozunk.
Kölcsönünk megfizetni, muszáj. Úgy fáj! Úgy fáj!
HÍVUNK - GYERE, JÁTSSZ VELÜNK HÁBORÚT,
AMIT VÍVUNK, SZENTET ÉS SZOMORÚT.
EZ A KÍNUNK, VÉGTELEN VÁNDORÚT.
GYERE, HÍVUNK! JÁTSSZ VELÜNK HÁBORÚT!



A Pély Barna 50 koncerten egy egyedi vizuális élménnyel és modern zenekari hangzással állítja színpadra, és foglalja össze régi unitedes slágereit (Végső Vallomás, Keserű méz, Hajnalban még a Nap is más, Hófehér Jaguár stb.), és frissebb szerzeményeit egyaránt.
A Pély Barnához kapcsolódó dalszövegek itt.
Pély Barna, a Magyar Arany Érdemkereszttel kitüntetett, Artisjus- és Máté Péter-díjas énekes-gitáros-dalszerzőt a nyitottság és energikusság jellemzi. A United zenekar egykori frontembere és az első három Megasztár tehetségkutató tévé-showk zsűrije – 25 éve a magyar könnyűzenei élet egyik sokszínű, és meghatározó alakja.

Különleges zenei élmény várja a közönséget a Pély Barna 50 koncerten
A helyszín szofisztikált aurája, az egyedi vetítés, a hangzás és a vendégművészek egy olyan egyedi élményt hoznak el, amit csak és kizárólag itt tapasztalhat meg tőle a közönség.
Pély Barna énekstílusa, hangszeres játéka, dalai, és „szlogenjei” méltán teszik generációja egyik kikerülhetetlen zenészévé, és amit biztos nem mondhatunk el róla: hogy ez nem jött át.
A koncert az eredetileg tervezett ülős berendezés helyett ülős-állós lesz
A műsor bulizós, táncolós jellege miatt úgy döntöttünk, hogy lehetőséget adunk a táncolni vágyóknak, így az állóhelyek mellett 85 db ülőhelyünk lesz a koncerten. Aki mindenképpen ülni szeretne, így készüljön, kérjük, érkezzen korán, mert a jegyek nem helyre szólnak. Természetesen a jegyek visszaváltására is van lehetőség.
Facebook-esemény és további részletek itt.
Forrás: Magyar Zene Háza
Fotók: Pély Barna Facebook oldala