dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Kulka János: A jegyszedő

Kulka János - A jegyszedő

off off off off off
Kulka János
Előadó: Kulka János
Album: Kulka János
Megjelenés: 2007
Hossz: 5:26
Szövegírók: Sztevanovity Dusán
Zeneszerzők: Presser Gábor
Kiadó: Zebra
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 6, összesen 12147 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

A jegyszedő

Fején keménykalap, karján sétabot,
Hív a moziba és némán mosolyog.
A srác a pénztár előtt lábujjhegyre áll,
Így is magas még az ár, s a korhatár

S bent a nagyérdemű harsányan nevet,
Nagyok, s azt képzelik, mindent értenek.
Én meg nem értem, hogyan döntik el,
Ott a boldogok közt kinek jusson hely?

Az a hely, hova engem is hívnak,
A hely, hol röhögnek, sírnak,
A hely, ott a jegyszedőn túl
Mért nem mindenkié?

Lehet frankó jegyed,
Lehet pápaszemed,
De a jegyszedőt becsapni úgysem lehet.
Ide nincs jó szöveg,
Úgyis elküldenek,
Mer’ a jegyszedőt becsapni nem, nem lehet.

Van már személyim, s érvényes jegyem,
Sőt, már csinálhatom, nemcsak nézhetem.
S végre ott vagyok a mozgóképeken,
S titkon hiszek már az örök életben.

Arra járok, hol a Kék angyal repül,
A vászon ugyanaz, a film más egyedül.
Kéne egy kis hely ott lenn a szívekben,
Hogy a festett égen ott lehessek fenn…

Az a hely, csak a sötétben látszik,
A hely, hol a halott még játszik,
A hely, ott a lámpákon túl
Mégsem mindenkié.

Lehet száz életed,
Sírhatsz műkönnyeket,
De a jegyszedőt becsapni úgysem lehet.
Lehet művészneved,
Lehet okleveled,
De a jegyszedőt becsapni nem, nem lehet.

Áll a templom - ha csak díszlet az se baj -,
Aki belép, most már meg nem hal,
Körben szentképek, a szélük perforált,
Az összes asszony szép, az idő itt megállt.

Megjössz. Kopogtatsz. - Oly ismerős a kép:
Az ajtó túl nehéz, a kilincs magas még,
S ha nem nyílik ki, ha senki nem felel,
Kezdhetsz gondolkodni, hol rontottad el.

Az a hely, hol Szállnak a darvak,
A hely, hol a Körhinta forgat,
A hely, ott a nagy ajtón túl
Mégsem mindenkié.

Írhatsz kérvényeket,
Sírhatsz műkönnyeket,
De a jegyszedőt becsapni úgysem lehet.
Lehet művészneved,
Lehet okleveled,
De a jegyszedőt becsapni nem, nem lehet.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Révész Sándor önéletrajzi könyve: életem legnagyobb türelemjátékát játszom

- Életem legnagyobb türelemjátékát játszom


- mondta a sztrókon két évvel ezelőtt átesett Révész Sándor az MTI-nek. 


A népszerű énekesnek kedden jelent meg önéletrajzi könyve Ezt én választottam címmel, amely egy kalandos élet, 70 év története.

 

A Helikon Kiadó gondozásában elérhető, fotókkal gazdagon illusztrált kötetben a Generál és a Piramis egykori frontembere őszintén és részletesen vall életéről, családjáról, gyerekkoráról, zenei pályafutása kezdetéről, a Generál és a Piramis együttessel elért hatalmas sikerekről, szólóéveiről, külföldi kalandozásairól, barátairól. Révész Sándor szavait Derksen Gyöngyi és Bálint Csaba jegyezte le.


- Mozgalmas életet éltem, a színpadi létünk a közönség szeme előtt zajlott, miközben habzsoltuk az életet. Az évtizedek során adott sok interjúban nem akartam részletekbe bocsátkozni pályámról és érzelmi átmeneteimről, de a betegségem, illetve 70. életévem arra késztetett, hogy őszintén visszatekintsek, és elmeséljem mindazt, amit átéltem - mondta az énekes. 


Sztrókja után ma már jól viseli a hétköznapokat, tud mozogni, és bár vannak nehézségek, visszatért a komfortérzete.


Révész Sándor a hetvenes évek legelején, a Generál együttes szárba szökkenésével alig egy év alatt vált ismeretlen amatőr zenészből országosan népszerű énekessé.

- A Generál megalakulása a sors különös dramaturgiájának köszönhető. A zenekar Várkonyi Matyi és Novai Gabi irányításával, Karácsony James jöttének gazdagító élményével, fiatal és tehetséges emberek szövetsége lett, amely gyorsan megtalálta a közönségét. A menedzserként mellénk állt Hegedűs László segítségével külföldön is sikereket arattunk, Lengyelországban 15 ezres stadionokban játszottunk, vezettük a holland slágerlistát, és megkockáztatom, hogy a világhírnév küszöbén álltunk. Ebből végül nem lett semmi, de nem sokon múlt - fejtette ki.




Som Lajos akkor már évek óta csábította a Piramis zenekarba, és 1975-ben igent mondott. A keményebb zenék már a Generál idején motiválóak voltak számára. Az interneten a közelmúltban felbukkant a Mikor megszülettem... című dokumentumfilm, amelyet Gazdag Gyula 1979-ben készített a Piramisról, a zenekar fiatalokra gyakorolt elképesztő hatásáról. Az alkotást annak idején csak egy alkalommal vetítették.


- A film hitelesen ábrázolt minket, és a közönség reakcióját egyaránt. A Piramist alkotó öt zenész egyszerű városi fickó volt, hasonlítottunk rajongóinkhoz, talán ez is benne volt abban, hogy sokan példaképként tekintettek ránk. Horváth Attila dalszövegei nagyszerűen kifejezték az akkori fiatalok, a csöves generáció életérzését, gondoljunk csak a Kóbor angyalra, a Ha volna két életem, a Szállj fel magasra vagy a Szabadnak születtem soraira - mondta Révész Sándor.


Az énekes 1981-ben kilépett a Piramisból és 1984-ig külföldön dolgozott, világslágereket énekelt egy óceánjáró hajón. Abban a zenekarban társa volt például Banyák Nándor hegedűvirtuóz és Bianki Iván, a Kex korábbi gitárosa. "Nagy kihívás volt egy semlegesnek mondható, hatszáz fős közönség előtt estéről estére fellépni, ez profi hozzáállást követelt, és óriási tapasztalattal vértezett fel".


Miután hazatért, 1985-ben a Hanglemezgyár kezdeményezésére, és Presser Gábor szakmai támogatásával elkészítette első szólólemezét. Az album, amelyre a Presser-Dusán szerzőpáros mellett ő maga is írt dalokat, rendkívül sikeres lett, olyan számokkal, mint a Nem tudtam, hogy így fáj, a Vigyázz a madárra, vagy A francia lány. 


- Volt szó a folytatásról Gáborékkal, a lemezzel Magyarországon James-szel és egy remek csapattal turnéztunk, és néhány közös nyugat-európai fellépésen is szerepeltünk 1987-ben, de akkor én már egy alföldi tanyán éltem, és az ott megélt szabadságélményt nem nagyon akartam feladni - mondta Révész.


A könyvből kiderül, hogy Révészt a Skorpióba, a Dinamitba, sőt a világhírű német heavy metál zenekarba, az Acceptbe is hívták énekelni, de nem ment, közös projektje a Mud együttes tagjával, Rob Davisszel pedig kísérlet maradt. A Piramis 1992-1993-as és 2006-os visszatérése a színpadra is magában rejtette az új lemez ígéretét. "Én nagyon akartam, a többiek, Som Lajos, Závodi Janó, Gallai Peti és Köves Pinyó sajnos nem voltak erre fogékonyak".


Bár autodidakta módon alakította ki az énekhangját, a Piramis időszakában szinte végig úgy érezte, repül a színpadon, ami katartikus élmény volt.


- A hetvenes években a színpadi hangosítás minősége még nem volt megfelelő, ezért legérettebbnek az utóbbi tizenöt évben éreztem magam, a Piramis-évek projekttel, és a Közlegények trióval. Mindkettővel egész pályám dalaiból mazsoláztunk, és egy korábban ismeretlen intim hangot sikerült megtalálni - jegyezte meg.





A betegsége óta egy reklámfelkérésre újra felénekelte a Piramis Ajándék című, eredetileg 1978-as sikerdalát, amely így a mai fiatal generációhoz is eljutott.


A hangját az elmúlt két évben ugyan nem trenírozta úgy, mint azt a pályáján eltöltött évtizedek alatt, de manapság egyre többet foglalkozik vele. "Ha az egészségi állapotom lehetővé teszi, szívesen visszatérek a színpadra".

 

Forrás: MTI
Fotók: Révész Sándor